Canon představuje novou tiskárnu Océ VarioStream 4000, nabízející zvýšenou flexibilitu

POING, 20. května 2014 – Společnost Canon Europe, přední poskytovatel zobrazovacích řešení, představuje dosud nejvšestrannější tiskový systém – tiskárnu Océ VarioStream 4000. Nově navržené kontinuální laserové řešení pro černobílý tisk v režimu simplex/duplex bylo vyvinuto pro potřeby firemních datových center, poskytovatelů tiskových služeb a pro společnosti nabízející komerční tisk ve středních až velmi vysokých objemech. (TZ)

Nejnovější rozšíření řady VarioStream lze snadno konfigurovat pro nejrůznější účely. Systém může fungovat jako nákladově efektivní tiskárna s vysokou produkcí, kvalitní tiskárna pro grafické aplikace nebo jako řešení s technologií MICR (tisk magneticky čitelným tonerem). Díky rychlosti tisku od 180 do 1 200 stran formátu A4 za minutu a duálnímu režimu simplex/duplex je kontinuální tiskárna VarioStream ideální pro transakční a propagační tisk i pro reklamní aplikace.

Kombinace zavedených standardů a průlomové technologie v novém konceptu nabízí bezkonkurenční flexibilitu. Řada osvědčených funkcí technologie Océ umožňuje konfiguraci tiskového provozu do režimu simplex nebo duplex, a tedy i prvotřídní výsledky ve všech tiskových úlohách. Díky rychle vyměnitelnému modulu vývojnice Océ Quick Change Developer Station může obsluha snadno přepínat mezi jednotlivými aplikacemi a díky inovativní technologii přenosu toneru (Océ Enhanced Print Quality) je zajištěna vysoká kvalita grafiky při vysoké rychlosti na celé řadě podkladů včetně bezkolíkového posuvu papíru (pinless) nebo při využití papíru s vodící perforací (pinfeed).

Automatická detekce rozlišení a možnost přepínání datových toků mezi 240, 300 a 600 dpi (včetně kombinovaných rozlišení) pomáhají obsluze přecházet mezi jednotlivými tiskovými úlohami bez nutnosti dalšího zásahu. Tiskárnu lze rovněž vybavit interním stohovačem papíru a formulářů s vodicími otvory nebo bez nich, podávaných ze stohů nebo rolí.

Díky nejnovější výkonné řídicí technologii SRA mohou zákazníci tiskárnu Océ VarioStream 4000 propojit s ostatními kontinuálními systémy Canon ve výrobních linkách. Na tiskárně VarioStream 4000 lze tisknout i běžné tiskové úlohy, pro které obvykle slouží digitální barevná tiskárna, a to bez nutnosti modifikovat tisk předem. Řešení je možné využít i k testování tisku nebo jako zálohu vysoce výkonných inkoustových tiskáren Canon. Nejmodernější grafické uživatelské rozhraní navíc nabízí snadnou a intuitivní obsluhu, vedoucí k dostupnosti a efektivitě s minimální dobou nastavení a tudíž výrazně vyšší celkovou produktivitou. Efektivita provozu dále roste i díky podpoře standardu IS/3, která zvyšuje úroveň vzájemné slučitelnosti mezi produkty na bázi AFP.

„V každém pracovním prostředí se firmy vždy snaží snížit náklady a pokud možno zvyšovat efektivitu výroby,“ uvedl Martin Křikava, Product Business Developer Commercial Printing ze společnosti Canon CZ & SK. „Vývoj vysoce produktivního multifunkčního systému Océ VarioStream 4000 těchto cílů dosáhl a nabízí ještě mnohem víc. Tiskárna byla navržena speciálně pro firemní datová centra s vysokými nároky na čas i úsporu nákladů a dále pro komerční tiskárny, které potřebují spojit několik tiskových aplikací v jednom zařízení, rozšířit nabídku služeb a hospodárně a rychle zvyšovat objem tisku.”

O společnosti Canon Europe

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů.

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon.cz.