Canon doplňuje svoji řadu barevných produkčních zařízení imagePRESS

POING, 20. května 2014 – Společnost Canon Europe uvádí na trh novou barevnou produkční tiskárnu pro tisk na řezané listy řady imagePRESS C800. Novou řadu tvoří dva modely – imagePRESS C700 o rychlosti 70 str./min a imagePRESS C800 o rychlosti 80 str./min, které kombinují nové a vylepšují osvědčené technologie, převzaté ze špičkového zařízení Canon imagePRESS C7011VP(S). Zákazníci v komerčním i korporátním prostředí tak mohou získat vysokou úroveň kvality tisku, produktivity a univerzálního využití. (TZ)

Modely z řady imagePRESS C800 se v současném portfoliu digitálních barevných zařízení Canon  zařazují mezi zařízení řady imageRUNNER ADVANCE C9000 a imagePRESS C6011(S). Poskytují vysoce kvalitní výstupy a špičkovou produktivitu. Díky důvtipnému designu nabízejí univerzální vlastnosti při velkém množství variant použití s širokou řadou médií, včetně materiálů s vysokou gramáží, povrchovou úpravou a obálek. Poradí si s krátkými tisky na jedné straně i komplexním variabilním tiskem dat pro personalizovaná tisková sdělení na straně druhé.

Výjimečnost kvality tisku u zařízení řady imagePRESS C800 tkví v použití těchto nových a vylepšených technologií:

  • Nový toner Consistently Vivid (CV) vyvinutý společností Canon, který umožňuje tisk o vyšší kvalitě při rychlosti až 80 str./min. Nabízí zvýšenou účinnost přenosu pro vyšší barevnou jednotnost a přesnost u široké řady médií, včetně materiálů s reliéfním a drsným povrchem pro zakázkové a náročné aplikace.

  • Cílem technologie CRT (Compact Registration Technology) je zajistit, aby se obrázek na každém listu nacházel vždy na stejném místě a aby dosažený výsledek byl v té nejvyšší kvalitě, ať již tisknete jeden nebo tisíc listů.

  • Jednotka 32paprskového plošně vyzařujícího laseru (VCSEL) s technologií vícenásobné expozice poskytuje výjimečné rozlišení 2 400 x 2 400 dpi. Zároveň zajišťuje vysokou produktivitu a zákazníkům nabízí možnost volby z široké řady nejuniverzálnějších dostupných rastrů stínítka.

  • Nové nastavení barevného tónu s automatickou korekcí (ACCT) pro vícerozměrnou smíšenou kalibraci barev a automatické nastavení gradace (Auto Gradation Adjustment – AGA), nástroj pro kalibraci barev se snadným použitím, umožňují profesionálním poskytovatelům tiskových služeb nabídnout svým zákazníkům vysoce hodnotné aplikace tvořící nejvýraznější možné obrázky i text.

Zařízení řady imagePRESS C800 jsou schopna vyvinout produkční rychlost až 80 výtisků za minutu u široké řady médií díky své jednotce Advanced Twin Belt Fusing. Maximální rychlostí mohou tisknout i v případě použití materiálů s vysokou gramáží dosahující až 220 gramů na metr čtvereční bez snížení kvality tisku. Rovněž nabízejí výjimečné výrobní rychlosti díky novým technologiím indukčního ohřevu a chlazení, díky nimž si zařízení samo upravuje teplotu s cílem dosáhnout vysoké produktivity u úloh se smíšenými médii. Zařízení řady imagePRESS C800 zvládají duplexní tiskové úlohy i u médií s vysokou gramáží dosahující až 300 gramů na metr čtvereční s vysokou přesností předozadní registrace, což poskytovatelům tiskových služeb umožní zvládat obtížnější úlohy bez nutnosti manuálního zásahu a bez dopadů na produktivitu tiskového oddělení.

Vzhledem ke zvýšené účinnosti přenosu toneru díky elastickému přenosovému pásu, kterým jsou vybavena, disponují zařízení řady imagePRESS C800 působivými funkcemi manipulace s médii a zvládají i rozsáhlé aplikace v případě médií s nerovným povrchem jako např. texturovaných a recyklovaných médií.

Pokročilá technologie podávání papíru s několika novými technologiemi zamezuje obtížím se zasekáváním materiálu a to i v případě potahovaných materiálů. Rozfuk vzduchu při různých rychlostech v závislosti na typu a hmotnosti papíru společně s novým systémem řízení oddělování listů a novými materiály, které jednotku tvoří, téměř zcela eliminuje případy uvíznutí papíru, a tím, že maximalizuje provozuschopnost stroje, značně zvyšuje účinnost a produktivitu tiskového oddělení.

Zařízení řady imagePRESS C800 skýtají tři inovativní tiskové servery, které odpovídají požadavkům vnitropodnikových tiskových oddělení i grafických studií: Canon imagePRESS Printer Kit B1 – pro snadné zvládání tiskových úloh o vysoké kvalitě; PRISMAsync iPR C800 řady A1 – jednotná řídicí centrála pro ucelený výrobní pracovní postup se snadným, intuitivním ovládáním a účinným rozdělováním úloh; a imagePRESS Server F200 a imagePRESS Server G100, dva nové kontroléry vyvinuté předním dodavatelem těchto technologií, společností EFI. Tyto kontroléry jsou prvními svého druhu, které jsou vystavěny na nových platformách společnosti EFI Fiery FS150 Pro, respektive FS150 a nabízejí rychlejší zpracování, bezkonkurenční kvalitu zobrazení a automatizované pracovní postupy se snadným ovládáním a lokalizaci do českého jazyka.

„Jakožto dlouhodobý partner společnosti Canon vítáme příležitost představit na trhu naši nejnovější technologii Fiery FS150 Pro společně s uvedením nových serverů imagePRESS Server F200 a G100,” řekl Georg Hollenbach, výkonný ředitel společnosti EFI Germany.

Řada inline finišerů v případě zařízení řady imagePRESS C800 zajišťuje komplexní produktivitu v rámci celého procesu a otevírá široké spektrum obchodních příležitostí s minimálními manuálními zásahy. Zároveň šetří čas a peníze u každé úlohy. Pro zajištění maximální flexibility jsou zástupci řady imagePRESS C800 rovněž kompatibilní s celou řadou online zařízení pro dokončovací úpravu třetích stran.

K představení nové řady imagePRESS C800 poznamenal Michal Toman, Product Business Developer PP Cut Sheetze společnosti Canon CZ: „Uvedením nové řady imagePRESS C800 na trh rozšiřujeme sestavu našich barevných tiskáren a zároveň reagujeme na poptávku po produkční tiskárně, která přináší výjimečnou kvalitu, výkonnost a flexibilitu použití pro zákazníky, kteří nedisponují dostatečnými objemy pro zařízení stávající řady imagePRESS C7011.

Dále Michal Toman podotknul: „Zařízení řady imagePRESS C800 skýtají výkonné a inovativní technologie, které nabízejí vysokou kvalitu, produktivitu a spolehlivost stejně tak jako flexibilní možnosti v oblasti dokončovací úpravy, a vyhovují tak požadavkům vnitropodnikových i komerčních tiskových provozů. Jsme přesvědčeni, že díky kombinaci značky imagePRESS a jejich vynikajících funkcí budou zařízení z této nové řady na trhu velmi lákavou nabídkou.”

O společnosti Canon Europe

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů.

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon.cz.