Vychází nejzábavnější závody Mario Kart 8

Již 30. května se mezi nás vrací legendární italský instalatér Mario, jehož dobrodružství hraje již několikátá generace fanoušků i obyčejných hráčů her od Nintenda. Závodní hra Mario Kart 8 vychází exkluzivně na konzoli WiiU a nabídne nejen zbrusu nové tratě, ale také zcela nové online prvky, nové postavičky a nové předměty, které se ve hře budou vyskytovat. (TZ)

Historie:

Mario Kart je závodní video hra, kterou vyvíjí a vydává japonská společnost Nintendo. Jedná se o součást veleúspěšné herní série Super Mario. Úplně první Super Mario Kart se objevil již v roce 1992 a pro Nintendo představoval ohromný komerční úspěch. Na rozdíl od mnoha jiných závodních her je pro sérii Mario Kart charakteristická především zábava a to v té nejlepší podobě. Hra dokáže pobavit nejen děti, ale také jejich rodiče. Bez uzardění lze říci, že Mario Kart je mezi závodními hrami jednou z největších legend.

Guinessova kniha rekordů dokonce v případě série Mario Kart zaznamenala rovnou šest světových prvenství. První Mario Kart byl dokonce označen za konzolovou hru všech dob, pokud jde o její pověst a vliv, který měla na desítky her, co vyšly později.

Nejdůležitější milníky série Mario Kart:

Mario Kart 64 nabídnul možnost závodění 4 hráčů najednou a 3D grafiku

Mario Kart: Double Dash!! Obsahoval kooperativní hraní přes LAN kabel.

Mario Kart DS umožnil hráčům rozdělit obraz na dvě části a nabídnul hraní přes Wi-Fi.

Mario Kart Wii se vytáhnul s pohybovým ovládáním a hrou pro 12 hráčů.

Mario Kart 7 se ponořil pod vodu, nabídl vlastní pohled a možnost úpravy autíček.

A s čím přichází Mario Kart 8?

Asi největší novinkou je, že vozítka, která jsou v žargonu hry označována jako „karts“, nabídnou i antigravitační jízdu a vůbec poprvé v historii celé série přichází na televizory v HD grafice. Osmý díl slavní série tak nabídne skutečně kvalitní grafické zpracování.

Mario Kart 8 a vlastní televizní kanál

Herní série populárních závodních klání jde s dobou a hráčům nabízí vlastní televizní kanál. Na tomto kanálu ve hře mohou hráči prohlížet nejdůležitější záznamy ze svých závodů – dokonce s možností přetočení a zpomaleného přehrávání. Závodníci, kteří by se chtěli učit se od druhých, můžou sledovat záznamy nejpopulárnějších videí z celého světa přes Mario Kart TV a mohou k nim i přidávat komentáře. Hráči s účty Google mohou také nahrát svá videa přímo na YouTube v rámci Mario Kart TV a umisťovat je přímo na Miiverse, což je sociální síť spravovaná přímo společností Nintendo, na níž mají přístup majitelé těchto herních zařízení.

Mario Kart 8 + bonusová hra zdarma:

Pokud nakoupíte Mario Kart 8 v kamenném obchodě nebo přes Nintendo eShop a zaregistrujete si hru (s pomocí obdrženého PIN) v Club Nintendo v době od 30. května 2014, 10:00 do 31. července 2014, 23:59, budete mít nárok získat jednu z vybraných 10 her* do 31. srpna 2014, 23:59 zdarma.  Tato nabídka platí pro Club Nintendo PIN také z Mario Kart 8 Limited Edition bundlu a Mario Kart 8 Premium Packu (speciální hardware bundle obsahující hru Mario Kart 8 i konzoli Wii U). Více podrobností o této akci najdete zde

Co odlišuje sérii Mario Kart od ostatních závodních her?

Bourá generační rozdíly.

Od roku 1992 vždy dokáže bavit nejen děti, ale také jejich rodiče a dokonce i jejich rodiče. Mario Kart se stalo fenoménem rodinné zábavy.

Přichází s naprosto neotřelým humorem a je synonymem pro zábavu.

Stále jde však o velmi rychlé a adrenalinové závody.