Společnost Fortinet uvádí nový vysoce výkonný podnikový firewall

Praha, 27. května 2014  – Společnost Fortinet® (NASDAQ: FTNT), světový dodavatel špičkových síťových bezpečnostních řešení, představila nový extrémně výkonný firewall. Jedná se o produkt, který je na současném bezpečnostním trhu unikátní. Firewall FortiGate®-1500D je zařízením typu NGFW (next-generation firewall). Nabízí bezkonkurenční ochranu před hrozbami, výkon, flexibilitu nasazení a další vlastnosti odpovídající potřebám současných podniků. (TZ)

Extrémní výkon

Zařízení FortiGate-1500D je ve své třídě unikátní z hlediska výkonu i ceny. Vysoce výkonný stavový firewall nabízí propustnost až 80 Gb/s, což představuje bezkonkurenčně nízkou cenu v přepočtu na šířku chráněného pásma. Ochrana proti průnikům (intrusion prevention) a řízení aplikací podporuje rychlost až 11 Gb/s, což je asi pětkrát více, než dokáží nabídnout cenově srovnatelné konkurenční produkty. Vladimír Brož, Country Manager Fortinetu uvádí: „Výkon zařízení je založen na nejnovějších procesorech FortiASIC™ NP6 a NP8, které dokáží škodlivý obsah detekovat při gigabitových rychlostech. Extrémně nízká latence (3 mikrosekundy) znamená, že zařízení nezpomaluje firemní síť a neovlivňuje dostupnost služeb.“

Prevence pokročilých hrozeb

Kromě poměru cena/výkon zařízení FortiGate-1500D vyniká i v úrovni ochrany před pokročilými hrozbami. Nabízí plné řízení síťového provozu na úrovni obsahu, aplikací, uživatelů i zařízení, podporuje behaviorální analýzu. Administrátoři mohou díky tomuto řešení hrozby rychle rozpoznat a zastavit. Široká funkčnost zařízení je umožněna operačním systémem FortiOS 5 společnosti Fortinet, který podporuje řízení přístupu a klíčové technologie pro ochranu před hrozbami (detekce pokročilého malwaru, odhalování zneužití – exploitů, reputační systém založený na cloudu a engine, který umožňuje nasazovat bezpečnostní politiky na úrovni uživatelů a zařízení napříč různými službami a protokoly).

Zařízení FortiGate-1500D dokáže zajistit komplexní ochranu v reálném čase. Rychlost reakce je umožněna využitím služeb FortiGuard Subscription Services, které v reálném čase poskytují automatizovanou a aktuální ochranu i proti nejnovějším hrozbám. Tuto funkčnost zajišťuje asi dvěstěčlenný celosvětový tým expertů a techniků laboratoří FortiGuard Labs, kteří mají navíc více než desetileté zkušenosti se spoluprací se zákazníky společnosti Fortinet i dalšími organizacemi, které se zabývají výzkumem hrozeb. Jen v loňském roce objevily laboratoře FortiGuard Labs
18 zranitelností typu zero day, což je více než v případě jakéhokoliv jiného dodavatele síťového zabezpečení. Od roku 2006 jde pak o celkem více než 140 zranitelností zero day.

Nároky na rychlost

Vysokorychlostní konektivita mění nároky podniků. Zařízení FortiGate-1500D proto obsahuje
8 portů pro deseti gigabitový Ethernet (rozhraní SFP+) a 32 portů pro gigabitový Ethernet. Zařízení je navrženo jako úsporné i z hlediska velikosti (výška 2U).

„Spolu se změnami designu podnikových sítí začíná v IT architektuře hrát kritickou roli segmentace“, uvádí Vladimír Brož, Country Manager Fortinetu. „Ať už je segmentace založena na perimetru (rozhraní vnitřní a vnější sítě), službách, funkcích nebo regulačních požadavcích, měla by od sebe efektivně oddělovat jednotlivé části sítě, což umožňuje zajistit požadovanou úroveň zabezpečení.“

Oddělení sítí může být zajištěno fyzicky nebo pomocí virtualizace. Vysoká hustota portů
u zařízení FortiGate-1500D dává podnikům vzhledem k měnícím se požadavkům na architekturu potřebnou pružnost. Zařízení pomocí funkce virtuální domény (VDOM) podporuje také vysoce škálovatelnou segmentaci pomocí virtualizace, kdy lze v rámci jediného systému (skříně) provozovat více virtuálních firewallů.

Kvalita prověřena testy třetích stran

FortiOS představuje nejpokročilejší síťový bezpečnostní operační systém. V kombinaci se zařízeními FortiGate, která nabízejí vysoký výkon založený na specializovaných procesorech, je FortiOS certifikován na základě výsledků v řadě předních laboratoří a dalších testech (např. NSS Labs, ICSA Labs, Common Criteria, Virus Bulletin a FIPS.) Zařízení FortiGate získala od společnosti NSS Labs známku Recommended (Doporučeno), a to zejména vzhledem
k výkonnosti systému pro prevenci vniknutí a firewallu. Produkty společnosti Fortinet pro prevenci průniku nabízejí bezkonkurenční propustnost a nízkou latenci, dokázaly zablokovat 95,0 % útoků pro aplikace na straně klienta a 96,0 % útoků celkem. Firewall společnosti Fortinet kromě úrovně zabezpečení a výkonu triumfoval i díky stabilitě řešení a kvalitnímu prostředí pro centrální správu.

Další zdroje Fortinet na webu:

Přihlášení k odběru zpráv: http://blog.fortinet.com/feed/

Twitter: www.twitter.com/fortinet
Facebook: www.facebook.com/fortinet

YouTube: http://www.youtube.com/user/SecureNetworks

O společnosti Fortinet

Společnost Fortinet (NASDAQ: FTNT) chrání sítě, uživatele i data před neustále se vyvíjejícími hrozbami.  Společnost je předním světovým dodavatelem výkonných síťových bezpečnostních řešení, která umožňují podnikům i vládám konsolidovat a integrovat různorodé technologie bez omezení výkonu celého řešení. Na rozdíl od nákladných, nepružných a málo výkonných alternativ, umožňují řešení společnosti Fortinet zákazníkům využívat nové technologie i obchodní příležitosti a současně chránit klíčové systémy a data. Podrobnější informace viz www.fortinet.com.