Kamery do auta Mio MiVue vidí více a jasněji

Praha, 29. května 2014 – Mio, přední světový dodavatel přenosných navigačních zařízení, a bezpečnostních kamer do auta a pro outdoor představuje zcela novou řadu populárních kamer do auta – Mio MiVue 528, 538 a 538 Deluxe. Nové kamery nabízí videozáznam v kvalitě Full HD, optický snímač s rozlišením 5Mpix, vysokou světelnost díky soustavě 6ti skleněných čoček, veliký 2,4“ displej i prověřený rotační držák na sklo s možností otočení o 360 stupňů. Novinkou je rozšířený úhel záběru na 130 stupňů. (TZ)

„Nová řada MiVue exceluje svými schopnostmi záznamu a obrazovou kvalitu opět posunula na novou úroveň. Díky nové optice je obraz jasnější a kamera se schopna zaznamenat větší plochu před vozidlem. Řidiči tak získají více drahocenného důkazního materiálu v případě nehody, než tomu bylo doposud,“ říká Tomáš Kudweis, obchodní a marketingový manažer Mio pro ČR a SR. „Novinky jsou optimálním mixem kompaktního designu, bezpečnostních funkcí a čistého obrazového záznamu ve vysokém rozlišení, které majitelům zjednoduší prokazování dopravních nehod,“ dodává T. Kudweis.

Nejvyšší model, kamera Mio MiVue 538 Deluxe je vybavena velkým 2,4“ displejem a novým 130° širokoúhlým objektivem. Se 6 skleněnými optickými členy a vysokou světelností s hodnotou f/1,8 se může směle rovnat kvalitním fotografickým objektivům. Díky tomu lze dosáhnout lepšího záznamu i za špatných světelných podmínek. Záznam videa z 5Mpix snímače probíhá v širokoúhlém formátu ve Full HD rozlišení 1080p. Pro záznam kvalitního videozáznamu bez odlesků či přesvícení jsou kamery vybaveny technologií Wide Dynamic Range (WDR). Ta automaticky zajišťuje snížení jasu při protisvětle a v noci automaticky redukuje přesvícení obrazu od zadních brzdových světel a čelních světel protijedoucích vozidel. Tím disponují všechny nové modely bez rozdílu.

Modely MiVue 538 a 538 Deluxe mají vestavěný GPS senzor. Kamera tak současně s videm nahrává i další informace jako je přesná pozice, směr a rychlost. Lze tak získat detailní informace o projeté trase a navíc je možné ji v aplikaci MiVue Manager zobrazit na mapě Google. Díky sledování aktuální polohy je kamera schopna varovat řidiče i na překročení povolené rychlosti. MiVue 538 Deluxe obsahuje také databázi rychlostních radarů s doživotní aktualizací. Řidič je pak upozorněn v místech, kde má jet se zvýšenou opatrností. Oproti verzi 538 je verze Deluxe navíc vybavena 8 GB microSD kartou, takže lze kameru zapnout a používat hned po zakoupení v obchodě. Verze 528 je konstrukčně shodná s 538, pouze postrádá GPS senzor.

Kompaktní provedení kamery včetně jejího rotačního držáku umožňuje otočení kamery o 360°. Nastavit lze rychle do libovolného úhlu, a zaznamenat tak bez prodlení důkazní materiál například při dopravním incidentu po stranách vozidla. Systém uchycení kamery v držáku zase zjednodušuje její rychlé vyjmutí při ochodu z vozidla a naopak její rychlé nasunutí zpět do držáku. Ten lze ponechat na skle včetně dlouhého kabelu napájení, který lze mít permanentně nainstalovaný podél čelního skla a za slunečními clonami.

Funkce kamer MiVue 528, 538 a 538 Deluxe:

  • Vestavěná GPS – kamera MiVue nahrává video a další informace, jako je přesná pozice, směr, rychlost a místo (pouze modely 538 a 538 Deluxe)

  • 8 GB microSD karta – kameru lze začít hned používat (pouze model 538 Deluxe)

  • Rychlostní radary s doživotní aktualizací – pro varování na nebezpečné úseky (pouze model 538 Deluxe)

  • Snímač přetížení (senzor G) – zaznamenává změny směru ve 3 osách, při přehrávání záznamu jízdy jsou data zobrazena ve formě grafu a v případě nehody je díky tomu možné zjistit, odkud náraz přišel a jak k němu došlo.

  • Režim Nahrávání událostí – aktivuje se automaticky při zaznamenání náhlé změny pohybu (Senzor G) a následně kamera uloží záznam dané události. Tento záznam je automaticky chráněn proti smazání, takže nedojde k jeho přepsání při dalším nahrávání.

  • Režim Parkování – díky snímači pohybu se při jakékoliv změně kamera MiVue automaticky zapne a začne nahrávat, i když řidič není ve vozidle. Tím lze zaznamenat situace na parkovišti, nebo pokud dojde k nehodě v jeho nepřítomnosti.

  • Režim Fotografování –  umožňuje kameru rychle vyjmout z držáku a díky vestavěné baterii pořídit fotodokumentaci nehody či aktuální situace.

  • Automatické zapnutí – při nastartování se kamera automaticky zapne a začne nahrávat záznam v nastavené kvalitě.

Součástí balení je software MiVue Manager pro správu a přehrávání videí souběžně s daty ze snímače přetížení, který ukazuje směr jízdy a změnu rychlosti. Nahraná videa lze pak snadno sdílet na sociálních sítích jako je YouTube nebo Facebook.

Cena a dostupnost

Kamery Mio MiVue 528, 538 a 538 Deluxe jsou již dostupné s doporučenou koncovou cenou:

Mio MiVue 528 – 3 590 Kč

Mio MiVue 538 – 4 290 Kč

Mio MiVue 538 Deluxe – 4 990 Kč

Chcete-li získat další informace o službách, produktech a maloobchodních cenách, navštivte, prosím, www.mio.com/cz.

O společnosti Mio

Společnost Mio Technology vyvíjí a prodává produkty, které svým uživatelům umožňují využít poslední novinky v mobilních službách. Společnost byla založena v květnu 2002 a nyní působí na Tchaj-wanu, v Číně, Evropě, Severní Americe, Austrálii, Japonsku a Jižní Koreji. Mio Technology celosvětově zaměstnává více jak 1700 lidí a své produkty prodává ve více jak 58 zemích. Mio Technology je momentálně jedničkou na trhu s GPS
v regionu střední a východní Evropy*. Celosvětově obsazuje třetí příčku.

Mio předpovídá, že mobilní život a mobilní obchod bude v budoucnu základem každodenního života. Produkty, zahrnující autonavigace, osobní navigace a navigační PDA systémy, kamery pro auta, motocykly a outdoor aktivity byly vyvinuty se zaměřením na potřeby zákazníků. Slogan značky Mio, „Explore More“, tedy „Objevte více“, vychází ze snahy zlepšit cesty, kterými lidé vnímají svět, a dát uživatelům vědět, že ho mohou objevovat jednoduše a svobodně.