Průzkum Samsung: nejčastěji využíváme k praní pouze dva programy

Praha, 3. června 2014 – Podle nového průzkumu, který prováděl tým podílející se na vývoji nové pračky Samsung WW9000, nechává jedna třetina Evropanů dlouho nevyprané oblečení v koši na prádlo, protože si není jistá, jak je správně prát a jak se o něj starat. (TZ)

d:Usersjakub.zizka.ADDesktopUntitled.gifZ průzkumu* také vyplývá, že více než polovina Evropanů, kterým pračka poničila šatstvo, praní oddalují. Jedna z deseti rodin dokonce odhaduje škody způsobené pračkou na více než 3000 korun ročně. Poškození může být způsobeno neschopností vyznat se ve velkém množství režimů, které pračka nabízí, protože uživatelé v průměru týdně používají pouze dva různé režimy (z celkem 13). Nejoblíbenějšími jsou, praní na 40 stupňů (66 %) a režim pro rychlé přeprání (57 %).

Luke Mansfield, ředitel evropského inovačního týmu společnosti Samsung, uvedl: „Současný život dokáže být hektičtější než kdykoli předtím; na náš čas klademe vysoké nároky. Domácí práce, jako je praní, bychom chtěli zvládnout rychle a bez námahy a své oblečení přitom chceme zachovat v co nejlepším stavu. Pro mnoho uživatelů je velký počet režimů, které pračka nabízí, matoucí a uživatelé nevědí, jaký prací režim zvolit, takže si zvyknou používat jenom jeden nebo dva. To znamená, že některým speciálním kouskům oblečení se nikdy nedostane správného vyprání a jiné pračka zase poškodí.“

d:Usersjakub.zizka.ADDesktopUntitled.gifVýzkum tak potvrzuje, že Evropané investují spoustu peněz do svého šatníku, ale nejsou si jistí, jak se o své oblečení správně starat. „Nová pračka WW9000 je vybavena jednoduchou intuitivní plně dotykovou obrazovkou, která umožňuje snadno a rychle zvolit různé prací režimy, programy, rychlosti a další parametry praní. Ještě důležitější ale je, že pračka je díky funkci Auto Optimal Wash schopna dělat všechny tyto kroky za vás automaticky, takže stačí pouhý jeden dotek. Jednoduše naplňte pračku prádlem a stiskněte tlačítko start. Čtyři druhy chytrých senzorů, kterými je pračka vybavena, zjistí o vašem prádle všechny potřebné informace včetně množství prádla a stupně znečištění,
a následně zvolí optimální prací režim, takže sníží riziko poškození vašeho oblíbeného oblečení,“ doplňuje Luke Mansfield.

Samsung WW9000 nabízí také několik speciálních pracích režimů, které pomáhají správně pečovat
o různé typy textilií včetně vlny a džínoviny, a další, které dokážou odstranit zažranou špínu a skvrny – například režim „Cooking & Dining“ se dokáže vypořádat s nevzhlednými skvrnami od jídla
a mastnoty.

Tato pračka přináší navíc jednoduchý a elegantní design ve spojení se snadnou obsluhou a dokáže vyprat prádlo efektivněji. Spotřebitelé tak mohou trávit praním méně času, ale zároveň přitom oblečení, na kterém jim záleží, poskytnou náležitou péči.

*Nezávislý průzkum prováděný společností Kantar Media – celostátní reprezentativní online průzkum prováděný v pěti evropských zemích mezi dospělými staršími 16 let, cca. 1000 rozhovorů v každé zemi. Průzkumu se účastnily tyto země: Itálie, Velká Británie, Německo, Francie a Nizozemsko.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd. je světová jednička v oblasti technologií, které otevírají nové možnosti lidem na celém světě. Díky neustálým inovacím a objevům, transformujeme svět televize, chytrých telefonů, notebooků, tiskáren, fotoaparátů, domácích spotřebičů, zdravotnického zařízení, polovodičů a LED řešení. Zaměstnáváme 286 000 lidí v 80 zemích světa s ročním obratem 216,7 mld. USD. Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.samsung.com.