Samsung Z: první smartphone s operačním systémem Tizen

Praha 4. června 2014 – Společnost Samsung Electronics Co., Ltd., představila Samsung Z − první komerčně dostupný smartphone s operačním systémem Tizen. K vidění je na konferenci Tizen Developer Conference v San Franciscu od 3. června 2014. (TZ)

Operační systém Tizen je pro nejnovější prémiový smartphone Samsung Z plně optimalizován a nabízí rychlý a výkonný software. Společně s 4,8palcovým HD Super AMOLED displejem a čtyřjádrovým procesorem s frekvencí 2,3 GHz je Samsung Z ideální volbou pro zákazníky, kteří chtějí nové uživatelské prostředí v kombinaci s výkonným a lehkým smartphonem.

Design Samsung Z se od jiných modelů na první pohled liší. Charakterizuje ho tenké hranaté tělo s propracovanými liniemi, které současně zachovávají typické prvky mobilních zařízení značky Samsung. V nabídce budou dvě varianty barev – černá a zlatá.

„Společnost Samsung je odhodlaná posilovat mobilní zkušenosti spotřebitelů prostřednictvím inovací, které jsou vzhledem k jejich potřebám osobní i jedinečné. Samsung Z umožňuje díky operačnímu systému Tizen rychleji procházet web a efektivněji využívat aplikace,“ uvedl DJ Lee, prezident a ředitel Global Sales & Marketing Office, Mobile Communications Business, Samsung Electronics.

Rychlý a efektivní

Operační systém Tizen zajišťuje rychlý výkon s vylepšenou správou paměti. Novinka tak nabízí rychlejší spouštění a bezprostřední multi-tasking, plně podporuje 2D a 3D grafické zobrazení, má plynulejší rolování a lepší vykreslení webových stránek. Stejně jako u modelů nejvyšší třídy nechybí u Samsung Z režim maximální úspory energie nebo vestavěný snímač otisku prstů pro maximální ochranu soukromých dat.

Na míru pro chytrý život

Samsung Z nabízí osobité rozvržení domácí obrazovky a aplikací pro snadný přístup k těm nejoblíbenějším. Pomocí nastavení Dynamic Box a Color Theme mohou uživatelé přizpůsobit smartphone tomu, co jim nejlépe vyhovuje.

Majitelé Samsung Z získají přístup k dalším aplikacím prostřednictvím Tizen Store.  Samsung plánuje rovněž uspořádat soutěže pro vývojáře aplikací na bázi Tizen v Rusku a v členských zemích SNS, aby obohatil ekosystém Tizen při uvedení zařízení na trh.

Samsung Z bude dostupný ve 3. čtvrtletí roku 2014 v Rusku, poté bude expandovat na další trhy.

Více informací o zařízení naleznete na: www.SamsungMobilePress.com.

Technické specifikace Samsung Z

Sítě

LTE Cat. 4 (150/50Mbps)

Displej

4,8” HD Super AMOLED (1280 x 720)

AP

2,3GHz čtyřjádrový procesor

OS

Tizen 2.2.1

Fotoaparát

8 MP (zadní), 2,1 MP (přední)

Video

Video kodek : H.263, H.264(AVC), MPEG4, VC-1, Sorenson Spark, MP43, WMV7, WMV8

Formát videa: MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV

Audio

Audio kodek: MP3, AMR-NB/WB, AAC/ AAC+/ eAAC+, WMA, Vorbis, FLAC

Formát zvuku: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA

Funkce fotoaparátu

Mini mode, Quick Shot, Best Photo, Drama, Panorama, Dual Camera

Doplňkové Funkce

Ultra Power Saving Mode (režim pro maximální úsporu energie)

Download Booster

S Health 3.0

Color theme customization (Přizpůsobení barevného rozvržení)

Snímač otisku prstů

Konektivita

WiFi: 802.11 a/b/g/n HT40, MIMO(2×2)

GPS / GLONAS

Bluetooth®: 4.0 BLE

USB: USB 2.0, NFC, IR Remote

Senzory

Akcelerometr, gyrosnímač, senzor přiblížení, kompas, barometer, Hallův snímač, RGB ambient light, snímač otisků prstů, snímač tepové frekvence

Paměť

RAM: 2 GB

Vnitřní paměť: 16 GB, microSD až do 64 GB

Rozměry

138,2 x 69,8 x 8,5 mm, 136 g

Baterie

2600 mAh

* Veškeré funkce, vlastnosti, specifikace a další informace o produktu uvedené v tomto dokumentu, včetně, ale nikoli výhradně, výhod, designu, ceny, komponentů, výkonu, dostupnosti a vlastností výrobku mohou být změněny bez předchozího upozornění.

O Tizen Developer Conference 2014

Konference Tizen Developer Conference je každoroční akce, kterou hostí a produkuje skupina Tizen Technical Steering Group. Konference sdružuje tisíce vývojářů z celého světa, aby se dozvěděli o nejnovějších komerčních zařízeních, aktualizacích platformy a milnících ekosystému. Ročník 2014 se koná v hotelu Hilton San Francisco Union Square od 2. do 4. června 2014. Vývojáři, média a další zúčastněné strany Tizen se mohou zaregistrovat zde. www.tizen.org/.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd. je světová jednička v oblasti technologií, které otevírají nové možnosti lidem na celém světě. Díky neustálým inovacím a objevům, transformujeme svět televize, chytrých telefonů, notebooků, tiskáren, fotoaparátů, domácích spotřebičů, zdravotnického zařízení, polovodičů a LED řešení. Zaměstnáváme 286 000 lidí v 80 zemích světa s ročním obratem 216,7 mld. USD. Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.samsung.com.