UHD televizory Samsung nabízí exkluzivně filmy ve 4K zdarma

Praha, 9. června 2014 – Samsung potvrzuje své vedoucí postavení na poli Ultra HD televizorů a rozšiřuje možnosti sledování obsahu v dosud nejvyšším rozlišení na trhu. Ve všech letošních modelech UHD televizorů je nyní k dispozici v aplikaci Topfun speciální sekce UHD Free. Zákazníci získávají zdarma osm krátkých dokumentárních filmů v unikátním rozlišení 4K.  (TZ)

Do konce roku přibydou další a to z oblastí, jako je cestování, fauna, flora či vaření. Kromě přehrávání vlastního obsahu, jako jsou fotky nebo videa z Note 3 a GALAXY S5 si tak nyní mohou užít maximálně detailní rozlišení i při sledování těchto snímků. Dostupný UHD obsah v aplikaci Topfun bude Samsung navíc dále rozšiřovat.

„Nejen neustálý vývoj nových technologií, ale také rozšiřování benefitů pro spotřebitele v podobě kvalitního multimediálního obsahu je podstatou naší práce. Tím nejnovějším dárkem pro naše zákazníky jsou exkluzivní UHD snímky, které jsou ke zhlédnutí na všech letošních modelech UHD televizorů. Díky těmto dokumentárním filmům mohou naši zákazníci navštívit například San Francisko, Helsinky či Afriku z pohodlí svého křesla,“ řekl Pavel Mizera, Content Specialist Smart TV ve společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

 

Nejnovější 4K obsah je přístupný bez nutnosti registrace až do 30. června 2015. Stačí se prostřednictvím UHD televizoru (modely 2014) připojit k internetu a v aplikaci Topfun přehrát do konce roku 2014 alespoň jedno 4K video. Doporučená rychlost internetového připojení je 25 Mbit/s.

Aby Samsung podpořil trh s UHD televizory, navazuje nejenom nejrůznější partnerství s poskytovateli 4K obsahu, ale současně vybavuje své přístroje technologiemi, které jsou určitým mezistupněm před masovým rozšířením obsahu ve 4K. Patří mezi ně patentovaná technologie Upscaling, která je součástí všech UHD televizorů značky Samsung. Převádí Full HD, HD a nižší zdroje rozlišení na kvalitu takřka Ultra HD. Diváci tak díky technologii Uspcaling získají co nejkvalitnější obraz bez ohledu na vlastnosti zdroje.

 

Dalším unikátním řešením je tzv. One Connect Box, který uchovává mozek televizoru externě mimo samotný přístroj. Obsahuje všechny potřebné konektory a připojuje se pouze jediným kabelem. V případně rapidních změn na poli televizní techniky tak bude stačit vyměnit jen One Connect Box, nikoliv celý televizor. O sladění televizorů s nejnovějšími formáty UHD se pak postará Samsung UHD Evolution Kit. Rovněž zajistí, že budou mít zákazníci přístup ke všem aktuálním vylepšením Samsung Smart TV včetně nového ovladače Smart control.

Více o podmínkách akce na stránkách www.samsung.cz/uhd.

O společnosti Topfun Media

Společnost Topfun Media je provozovatelem největší internetové videopůjčovny působící v České a Slovenské republice. Topfun si klade za cíl nabídnout svým zákazníkům co nejširší škálu filmů všech filmových studií a distributorů, v co nejvyšší kvalitě a na co největším množství zařízení. Topfun je nejdéle působící videopůjčovnou v tomto teritoriu a stal se inovátorem na trhu VoD služeb. Služba odstartovala 15. 6. 2006 a za tuto dobu Topfun navázal strategická partnerství s 9 IPTV partnery, mezi něž patří například společnosti Orange, Slovak Telekom, SmartComp a další. Též spolupracuje s webovými portály, TV společnostmi a filmovými studii. Svůj obsah nyní dodává na Topfun 50 poskytovatelů z řad distributorů, producentů a filmových studií jako jsou například NBC Universal nebo Warner Bros. Topfun nabízí své služby prostřednictvím webu, IPTV sítí a na Smart TV značek Samsung, LG, Philips, Panasonic, Sony, Gogen a Hyundai. Dále také na přenosných zařízeních s operačními systémemy Android, iOS a Windows Phone, satelitním přijímači Zircon iHD a dalších.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd. je světová jednička v oblasti technologií, které otevírají nové možnosti lidem na celém světě. Díky neustálým inovacím a objevům, transformujeme svět televize, chytrých telefonů, notebooků, tiskáren, fotoaparátů, domácíchspotřebičů, zdravotnického zařízení, polovodičů a LED řešení. Zaměstnáváme 286 000 lidí v 80 zemích světa s ročním obratem 216,7 mld. USD. Chcete-li se dozvědět více, navštivtewww.samsung.com.