Ericsson rozšiřuje Cloud manager, aby podpořil virtualizační strategie operátorů

Společnost Ericsson (NASDAQ:ERIC) oznámila všeobecnou dostupnost platformy Ericsson Cloud Manager 2.0, která pomáhá operátorům využít svá cloudová řešení jako zdroj operační efektivity a generátor nových příjmů. Ericsson Cloud Manager podporuje operátory při jejich přesunu na virtualizovanou infrastrukturu, s důrazem na snižování nákladů, zvyšování kvality služeb a sledování nových obchodních příležitostí, a je také klíčovou komponentou při transformaci ze síťové infrastruktury na poskytovatele cloudových služeb a služeb SDN (Software-defined networking). Klíčová podpora systému OSS/BSS obsahuje řízení, správu a monitoring služeb běžících na geograficky rozmístěných, virtuálních i fyzických zdrojích. (TZ)

Komplexní nabídka je založena na prověřených softwarových komponentách Ericssonu a je dostupná jako součást platformy Ericsson Cloud System i jako samostatné produkty. Nejnovější release přidává výkonový a chybový management virtuálních zdrojů. Může být integrovaný s legacy systémy, programovatelnými sítěmi i ekosystémy třetích stran.

Elisabetta Romano, viceprezidentka a ředitelka oddělení OSS and Service Enablemen v rámci divize Business Unit Support Solutions společnosti Ericsson, říká: „Jak operátoři přecházejí z legacy řešení ke cloudu, Ericsson Cloud Manager řídí komplexní propojení mezi virtualizovanými síťovými funkcemi a základními zdroji. Když naši zákazníci nasadí Ericsson Cloud Manager, získají flexibilní bázi pro rozvoj svých sítí, aby tak lépe odpovídali na zákaznické potřeby a současně optimálně využívali dostupných zdrojů.“

Operátoři, kteří dokáží využít síly cloudového řešení můžou flexibilně nabízet nové služby s garantovanou kvalitou, zkracovat čas uvedení nových služeb na trh a současně využívat optimalizovaných síťových zdrojů. Úspěšná cloudová strategie vyžaduje automatizaci a řízení nových on-demand procesů a koordinaci cloudových zdrojů v kontextu komplexních dynamických systémů. Ericsson Cloud Manager 2.0 splňuje všechny tyto požadavky na možnosti vytváření a poskytování více flexibilních služeb.

Aby operátoři lépe vyhověli potřebám zákazníků, potřebují zlepšovat zákaznickou zkušenost, získávat nové zdroje příjmů a zvyšovat obchodní efektivitu. Ericsson umožňuje operátorům být agilní s komplexní, unifikovaným systémem OSS/BSS, stejně jako se světovým poradenstvím a možnostmi systémové integrace a spravovaných služeb (managed services).

O systémech OSS/BSS

OSS/BSS systémy (Operation Support System/Business Support System) jsou páteří každé společnosti, která prodává telekomunikační služby. Spojují v sobě podporu správních činností operátora a zákaznických služeb, zahrnujících fakturaci, objednávky, řízení vztahů se zákazníky ,či práci call center. Aby operátoři mohli naplňovat požadavky zákazníků, potřebují neustále zlepšovat své zákaznické služby a zároveň být efektivní. Ericsson přináší operátorům flexibilitu, výkonnost a agilitu svým balíkem OSS/BSS řešení, jakož i prvotřídním konzultingem, systémovou integrací a schopností řídit služby.

Broadcast room: www.ericsson.com/broadcast_room

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení fungujících v reálném čase vytváříme propojenou společnost, která nám všem umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v trvale udržitelných společnostech po celém světě. Naši nabídku tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od Ericssonu uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace a naše společnost zajišťuje servis sítí zákazníků s více než 2 miliardami uživatelů.

Působíme ve 180 zemích a zaměstnáváme více než 100 000 pracovníků. Ericsson byl založen v roce 1876 a sídlí ve Stockholmu ve Švédsku. V roce 2011 činily tržby naší společnosti 226,9 miliardy švédských korun (35 miliard amerických dolarů). Ericsson je zapsán na stockholmské burze NASDAQ OMX a newyorské burze NASDAQ.

www.ericsson.com
www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/technologyforgood
www.youtube.com/ericssonpress