Canon uvádí dvě nové vysoce kompaktní síťové kamery s rozlišením 1,3 megapixelu a s pokročilými analytickými funkcemi

PRAHA, 18. června 2014 – Canon Europe rozšiřuje svoji produktovou řadu síťových kamer
o dva nové vysoce kompaktní modely s rozlišením 1,3 megapixelu. Kamery VB-S805D
a VB-S905F jsou součástí nejnovější série S a vedle předností objektivů značky Canon přináší uživatelům i výhody, které souvisí s využitím dvou procesorů – obrazového a síťového. (TZ)

Kamery VB-S805D a VB-S905F se mohou pochlubit podporou vysoce kvalitního sledování s detailními snímky a šesti inteligentními analytickými funkcemi. Vestavěná analýza obsahu videa umožňuje detekci pohybu, detekci opuštěných i odstraněných objektů, detekci neoprávněné manipulace s kamerou i detekci průchodu a hlasitosti. Nové modely jsou tak ideální pro bezpečnostní dohled v mnoha vnitřních prostorách – od malých obchůdků přes školící prostory až po restaurace.

Díky dvěma procesorům, DIGIC DV III a DIGIC NET II je práce s obrazem – od zachycení přes zpracování a kódování až po přenos – naprosto bezproblémová. Mezi další výhody dvojice procesorů patří vynikající výkon i při špatných světlených podmínkách, který umožňuje nasazení kamer v řešeních pro opravdový denní a noční provoz.

Kompaktní kamery VB-S805D a VB-S905F nabízí díky asférickým prvkům a vysokému indexu lomu kvalitní obraz s minimálním zkreslením a barevnou aberací. Širokoúhlé objektivy obou modelů se mohou pochlubit i průchodem více světla na snímač – výsledné záběry jsou tak jasnější a zřetelnější.

Kamery VB-S805D a VB-S905F pracují s rozlišením 1,3 megapixelu. Mezi základní charakteristiky obou modelů patří působivá kvalita obrazu, a to i při špatných světlených podmínkách. Funkce Auto Smart Shade Control přizpůsobuje v reálném čase parametry expozice a zlepšuje tak kresbu záběrů z tmavých a špatně osvětlených oblastí. Oba nové modely podporují dva toky video obsahu, a to typu H.264 při různých rozlišeních. Duální režim tak zvyšuje flexibilitu sledování i nahrávání.

„S cílem splnit požadavky trhu a našich zákazníků i partnerů jsme se zaměřili především na vestavěné analytické funkce,“ říká Julian Rutland, ředitel pro plánování a strategii společnosti Canon Europe. „Díky těmto novým kamerám můžeme nabídnout ucelenou soubor vysoce výkonných a inteligentních vlastností. Uváděné novinky jsou ideální pro zákazníky, kteří za přijatelnou cenu vyžadují kvalitu a bezpečnostní dohled v rozlišení HD.“

Spolu se sérií síťových kamer VB-S přichází společnost Canon také s řadou specializovaného příslušenství. Zákazníci tak mohou Minidome kamery, kam spadá i nový model VB-S805D, využít v různých typech instalací. Mezi nové příslušenství patří závěsná montážní sada PC30-VB (umožňuje zavěšení kamer na vysoké stropy), sada pro povrchovou montáž  SS30-VB (umožňuje instalaci bez viditelné kabeláže) a montážní sada PS30-VB pro instalaci v rozvodných skříních.

Společnost Canon při vývoji síťových kamer využívá své sedmdesátileté špičkové zkušenosti z oblasti optiky, díky které přináší výjimečnou obrazovou kvalitu za všech světelných podmínek. Produktová řada síťových kamer značky Canon se navíc může pochlubit snadnou instalací, kompatibilitou s profilem S standardu ONVIF a podporou rozsáhlého záručního programu. Nové kamery budou v prodeji v průběhu srpna 2014.

Zákazníci, partneři z oblasti správy video obsahu a systémoví integrátoři mohou další informace o síťových kamerách značky Canon získat na adrese http://cpn.canon-europe.com.

– KONEC –

O společnosti Canon Europe

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů.

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon.cz.