Novinka: Přes Úschovnu pošlete až 7 GB zdarma. A za pár korun i 50 GB

Úschovna, server pro rychlé posílání velkých dat, přichází s novými limity. Přes Úschovnu lze nyní poslat 7 GB zásilku. Zdarma, bez registrace, bez omezení rychlosti. A se službou Premium zásilka je možné poslat data až do 50 GB za bezkonkurenční cenu 40 Kč. (TZ)

Ještě nedávno bylo na Úschovně posílání zásilek nad 300 MB zpoplatněno. „Podle našich statistik je patrné, že se mění potřeby našich uživatelů a že lidé chtějí posílat větší data. Jdeme jim v tom vstříc. Od teď je posílání dat do 7 GB zdarma,“ říká manažer Úschovny Jan Raab s tím, že ostatní parametry služby zůstávají tak, jak jsou uživatelé zvyklí.

Stále tedy platí, že při posílání dat není nutná žádná registrace. Zásilka poslaná přes Úschovnu má platnost 14 dní a každý z příjemců si ji může stáhnout 30krát. Posílané soubory přitom není potřeba zipovat, stačí je prostě přetáhnout myší do Úschovny. Nahrávání a stahování dat je bez omezení rychlosti. „Záleží jen na tom, jak rychlé připojení k internetu uživatel má,“ říká Jan Raab.

Premium zásilka – posílání dat pro náročné

„Víme, že jsou uživatelé, kteří pro svou práci potřebují víc. Pro ně jsme připravili službu Premium zásilka, díky které je možné poslat až 50 GB dat najednou,“ říká Jan Raab. Cena za poslání zásilky nad 7 GB je přitom nízká. Při online platbě stojí poslání 40 Kč, při platbě pomocí SMS 50 Kč.

Premium zásilka oproti klasické zásilce nabízí kromě větší kapacity také celou řadu dalších výhod. Počet stažení zásilky je neomezený a doba uložení zásilky je prodloužena na 90 dní. „Po nahrání zásilky na Úschovnu je možné ji rovnou nasdílet na Facebook nebo Twitter,“ říká Jan Raab.

Posílání dat je odolné proti krátkodobému výpadku připojení. „Může se stát, že někomu při odesílání velké zásilky vypadne připojení k internetu. Stačí počkat, až se připojení opět obnoví. Tím se automaticky obnoví i nahrávání zásilky,“ říká Jan Raab. Výpadek při tom může trvat relativně dlouho. Pro úspěšné odeslání zásilky je nutné se znovu připojit do 24 hodin.

Úschovna je zavedenou českou službou na rychlé a bezpečné zasílání velkých dat. Ročně Úschovna spolehlivě odbaví přes pět milionů datových zásilek. Na internetu je Úschovna od konce devadesátých let a jde o nejdéle provozovanou službu posílání dat u nás.

Srovnání Úschovny a konkurenčních služeb

Služba

Zdarma

Placené služby

Úschovna

7 GB

50 GB/40 Kč (jednorázová platba, bez registrace)

MyAirBridge

5 GB

20 GB/180 Kč/měsíc

wetransfer

2 GB

10 GB/270 Kč/měsíc

Úschovňa.sk

2 GB

5 GB/200 Kč/měsíc

Letecká pošta

161 MB