Komentář společnosti Check Point k aktuálním spamovým kampaním v ČR a k malwarovému útoku na energetické společnosti v Evropě a Severní Americe

David Řeháček, Field Marketing Manager pro Východní Evropu a Řecko ze společnosti Check Point Software Technologies, dodává k aktuální spamové kampani v ČR a ke zprávám o ohrožení 1000 energetických společností v Severní Americe a Evropě útokem škodlivého kódu: (TZ)

„Útok na energetické společnosti ukazuje, že dokonce i organizace, které si uvědomují rizika, jsou ve velkém nebezpečí a ohrožují je kyberútoky využívající boty nebo různé druhy nenápadného škodlivého kódu. Bez ohledu na motivaci útočníků v tomto konkrétním případě se ukazuje, jak mohou být stejné malwarové nástroje používané k narušení kritické infrastruktury. A není zásadní, jestli za útokem stojí gang kyberzločinců nebo nějaká vládní agentura, protože podstatou problému je skutečnost, že to vůbec bylo možné.

Naše bezpečnostní zpráva ‚2014 Security Report‘ ukázala, že nový malware ohrožuje organizace v průměru 6x za hodinu a dva z takovýchto případů nebyly detekovány podnikovou antimalwarovou ochranou. Podle zprávy bylo celosvětově 73 % soukromých a státních organizací, aniž by o tom věděly, infikováno boty a 77 % botů bylo aktivních alespoň čtyři týdny. Fakt, že Dragonfly nebyl detekován 3 roky, ukazuje, jak důležité je pro organizace všech velikostí používat více vrstev ochrany a vzdělávat zaměstnance v oblasti kyberbezpečnosti. Zejména to platí pro organizace, které poskytují kritické a životně důležité služby.

I aktuální spamová kampaň v ČR s dosud neobjeveným škodlivým kódem ukazuje na zásadní roli vícevrstvé ochrany a technologií pro předvídání hrozeb, jakou je například emulace hrozeb. Check Point Threat Emulation zabraňuje infekcím způsobeným prostřednictvím zranitelností nultého dne, cílených útoků nebo prostřednictvím doposud neobjevených zneužití slabých míst. Takové inovativní řešení provádí rychlou kontrolu tím, že soubory spustí/otevře ve virtuálním sandboxu, takže dojde k odhalení potenciálního zákeřného chování ještě dříve, než nakažený soubor vůbec vstoupí do podnikové sítě.“

Sledujte Check Point online:

Twitter: www.twitter.com/checkpointsw

Facebook: https://www.facebook.com/checkpointsoftware

YouTube: http://www.youtube.com/user/CPGlobal

O společnosti Check Point Software Technologies

Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoint.com), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, je jediný dodavatel, který nabízí jednotný rámec pro správu komplexního zabezpečení sítí, dat a koncových bodů. Check Point svým zákazníkům přináší bezkonkureční zabezpečení proti všem typům hrozeb, klade důraz na jednoduchost nastavení a ovládání a snižuje náklady na vlastnictví. Check Point jako první uvedl na trh firewall (označený FireWall-1) s patentovanou technologií „stateful inspection“. Nejnovější inovací Check Pointu je architektura softwarových bladů. Dynamická architektura softwarových bladů nabízí bezpečná, flexibilní a jednoduchá řešení, která je možné libovolně přizpůsobit potřebám jakékoliv organizace či prostředí. Mezi zákazníky Check Pointu patří desítky tisíc společností a organizací všech velikostí, včetně všech firem uváděných v žebříčku Fortune 100. Řešení ZoneAlarm, které získalo řadu ocenění, chrání milióny počítačů proti útokům hackerů, spyware a krádeží identity.