Titul „Stálice“ v portfoliu Samsung získává Xcover 271

Telefon Xcover 271 si může připsat již téměř čtyři roky aktivní služby v nabídce mobilních telefonů značky Samsung. To se nepovedlo dosud žádnému jinému modelu. Nemá sice dotykový displej a není štíhlý jako nejnovější smartphony, přesto si díky své nebývalé odolnosti získal přízeň již desítek tisíc Čechů. (TZ)

Praha 15. července 2014 – Odolný mobilní telefon Samsung Xcover 271 (B2710) s ochranou proti vodě, prachu a poškrábání odolává i zubu času. Přestože jeho design na první pohled prozrazuje, že byl na trh jako novinka uvedený již v říjnu 2010, skrývá jeho robustnější tělo propracované komponenty, které patří i v dnešní době k vyhledávaným a doceňovaným především mezi příznivci outdoorových aktivit. http://images.samsung.com/is/image/samsung/cz_GT-B2710MOAXEZ_002_Right-Angle?$Download-Source$

„Telefon Samsung Xcover již nesplňuje současné nejvyšší požadavky na estetiku a design, ale díky své houževnatosti si získal přízeň již více než 83 000 majitelů v Čechách a na Slovensku. Proto věřím, že se v naší nabídce udrží co nejdéle a jeho rekord bude skutečně těžké překonat,“ říká Ladislav Fencl, produktový specialista společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

Nebojí se špinavé práce

Optikou dnešní doby je Samsung Xcover 271 spíše takový Quasimodo. Srdce mnoha lidí si však získává svou věrnou pílí i v těžkých podmínkách. Je odolný proti vodě i prachu podle normy IP67 (stejně jako jeho nejmladší kolega GALAXY S5) a dokáže fungovat až 1 metr pod vodní hladinou nebo být ponořený až 30 minut. Podobně jako GALAXY S5 také klade důraz na vysokou výdrž – baterie s kapacitou 1300 mAh nabídne ve 2G síti až 610 hodin provozu, resp. 590 hodin ve 3G síti.

Při srovnání s nejnovějšími telefony, mohou lidé považovat za velkou slabinu modelu Xcover 271 jeho displej. V dnešní době, kdy více znamená lépe, působí 2palcový displej až titěrně. Jeho nespornou devizou je však opět odolnost − s tvrdostí 4H  nabízí ochranu proti poškrábání.

Společníkem i v extrémních podmínkách

Kompas a svítilna dělají z telefonu Xcover 271 spolehlivého společníka i v extrémních podmínkách. Přestože absence dotykového ovládání působí značně zastarale, outdooroví nadšenci nedají na klávesnici 3×4 dopustit, protože tlačítka lze stisknout snadno a s dostatečnou přesností i s rukavicemi na rukou. Stejně tak masivnější tělo telefonu Xcover 271 s protiskluzovými prvky má své nesporné výhody při manipulaci v náročných povětrnostních podmínkách.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd., je světová jednička v oblasti technologií, které otevírají nové možnosti lidem na celém světě. Díky neustálým inovacím a objevům transformujeme svět televize, chytrých telefonů, notebooků, tiskáren, fotoaparátů, domácích spotřebičů, zdravotnického zařízení, polovodičů a LED řešení. Zaměstnáváme 286 000 lidí v 80 zemích světa s ročním obratem 216,7 mld. USD. Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.samsung.com.