Vynikající pokrytí s multifunkčním přístupovým bodem NWA1121-NI

Společnost ZyXEL Communications, přední dodavatel síťových a komunikačních řešení, představuje přístupový bod NWA1121-NI standardu 802.11 b/g/n. Přístupový bod má multifunkční konstrukci pro montáž na strop, ta je výhodná pro instalaci rozsáhlých bezdrátových sítí v interiéru. Schválen pro instalaci do podhledu díky použití bezhalogenového materiálu s nízkou kouřivostí (LSOH) (TZ)

ZyXEL NWA1121-NI je přístupový bod (AP) s napájením PoE určený pro podnikové sítě WLAN. Zařízení je založeno na standardu IEEE 802.11n, je spravováno pomocí protokolu SNMP a dosahuje datových rychlostí až 300 Mb/s. Vestavěné antény tohoto přístupového bodu určeného pro montáž na strop umožňují instalovat rozsáhlé bezdrátové sítě v interiéru bez snížení bezdrátového výkonu. Pokrytí signálem je u NWA1121-NI optimalizováno díky technologiím standardu 11n, jako jsou TX Beamforming a MLD (demodulace podle nejvyšší pravděpodobnosti), které zajišťují lepší a větší pokrytí. Vzhledem ke komplexnímu provedení a podpoře protokolu IPv6 je NWA1121-NI ideálním, optimalizovaným řešením pro podniková prostředí i pro oblast pohostinství a školství.

C:UsersUserDesktopimg_nwa1120-ni_art.jpg

Narozdíl od tradičních podnikových bezdrátových AP, které jen obtížně dosahují lepšího pokrytí nebo výkonu, se PoE přístupový bod standardu 802.11 b/g/n ZyXEL NWA1121-NI vyznačuje „multifunkčním“ provedením, které řeší všechny problémy. Obsahuje vestavěné antény, které neznamenají snížení bezdrátového výkonu. Konstrukce určená pro montáž na strop pak odpovídá potřebám „neinvazivní“ instalace s pokrytím, které je již ve výchozím nastavení optimalizováno, a to zejména pro oblasti pohostinství a školství. Zařízení NWA1121-NI, jež odpovídá normám pro instalaci do podhledu, je vyrobeno z netoxického materiálu, ze kterého se neuvolňují nebezpečné výpary. Díky tomuto bezpečnému provedení je produkt vhodnější pro nasazení bezdrátových sítí ve veřejných interiérových prostorech.

8 identifikátorů SSID pro komplexní správu uživatelů

V různých veřejných prostředích mohou správci oddělit provoz různých typů uživatelů pomocí switchů VLAN. V důsledku toho může být pro různé skupiny uživatelů nutné také nezávislé nastavení zabezpečení sítě Wi-Fi. ZyXEL NWA1121-NI nabízí až 8 identifikátorů SSID pro mapování nastavení úrovně zabezpečení sítě VLAN za účelem klasifikace uživatelů pro služby různých aplikací, jako je veřejný přístup k internetu nebo webový obsah s omezeným přístupem. Tato funkce podnikům umožňuje používat pro bezdrátový okraj sítě konzistentní správu uživatelů.

Kompatibilita s protokoly IPv6/IPv4 pro budoucí rozšiřování

Architektura IPv6, která byla navržena pro řešení problémů s vyčerpáním adres IPv4, se v současnosti široce zavádí v síťových instalacích na celém světě. Díky podpoře funkcí IPv6 přístupový bod ZyXEL NWA1121-NI pro podniky zajišťuje hladký přechod od sítí na bázi protokolu IPv4 k infrastruktuře plně založené na protokolu IPv6. NWA1121-NI podporuje duální sadu protokolů (dual-stack), která umožňuje koexistenci obou protokolů: IPv4 i IPv6. Podpora protokolu IPv6 znamená, že NWA1121-NI odpovídá současným trendům v oblasti sítí. Díky tomu budou všechny vaše investice připravené na budoucnost.

Bezdrátové technologie 11n zlepšují pokrytí až o 50 %

Ačkoli je 11n v současnosti základním bezdrátovým standardem, stále se potýká s několika nevyřešenými problémy, jako jsou nepokrytá (mrtvá) místa a neefektivní pokrytí v důsledku předpisů omezujících výstupní výkon. ZyXEL NWA1121-NI tyto problémy řeší, protože obsahuje technologie 11n pro zlepšení pokrytí, například TX Beamforming, LDPC a MLD. Díky MLD zlepšuje zařízení NWA1121-NI poměr signál-šum (SNR) zhruba o 3 dB, a bezdrátové služby jsou tak ještě stabilnější a mohou lépe uspokojovat potřeby většího počtu mobilních uživatelů.

TX Beamforming přitom rovněž eliminuje mrtvá místa, protože rozšiřuje pokrytí prostřednictvím průběžných dynamických změn fází signálu. Lepší příjem a větší pokrytí jsou výhodné pro zařízení s nízkým výkonem, jako jsou inteligentní telefony a tablety. Díky těmto zdokonalením mohou uživatelé prostřednictvím zařízení ZyXEL NWA1121-NI využívat ty nejlepší mobilní bezdrátové služby – kdykoli a kdekoli.

O společnosti ZyXEL Communications

Společnost ZyXEL Communications Corp., založená v roce 1989, je přední světová společnost v oboru síťových technologií, která nabízí inovativní a spolehlivá internetová řešení. Jako jeden z prvních výrobců modemů prošel ZyXEL řadou transformací v rychle se vyvíjejícím odvětví sítí. V současnosti je ZyXEL jednou z mála společností na světě, které dokáží nabídnout kompletní síťová řešení telekomunikačním operátorům, malým až středním podnikům i uživatelům v digitální domácnosti, a to v široké škále implementačních scénářů. K řešením pro telekomunikační společnosti patří zařízení pro ústředny (COE), zařízení v objektu zákazníka (CPE), síťová zařízení pro drátový i bezdrátový přístup či páteřní switche. Řešení pro malé a střední podniky i pro velké společnosti zahrnují unifikované bezpečnostní brány, LAN switche, WLAN a IP telefonii. K řešením pro digitální domácnost patří zařízení pro připojení k síti a multimediální řešení.