Huawei představuje další hit ve střední třídě

Praha, Česká republika, 17. července 2014: Společnost Huawei, přední světový dodavatel řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT) a třetí největší dodavatel smartphonů na světě, dále pokračuje v rozšiřování nabídky smartphonů na českém trhu zahájením prodeje nového modelu střední třídy Huawei Ascend G630. Nový model charakterizuje velký a jasný 5“ IPS LCD displej s HD rozlišením v překvapivě malém a tenkém těle, výkonný čtyřjádrový procesor, dlouhá výdrž a atraktivní cena 4990,- Kč vč. DPH. (TZ)

Design telefonu je pozoruhodně tenký jen 8,1 mm a díky zaobleným rohům a pogumovanému zadní krytu padne skvěle do ruky. Plynulý chod telefonu zajišťuje operační systém Android 4.3 Jelly Bean, který je doplněn o zavedené uživatelské rozhraní Huawei Emotion UI 2.0 Lite, které uživatelům nejen zjednodušuje ovládání systému, ale také nabízí větší míru personalizace. Ascend G630 je dále vybaven 8megapixelovým zadním fotoaparátem s velkou světelností F2.0, autofocusem a LED bleskem, přední 1MPx kamerkou pro videohovory a pořizování oblíbených „selfie“ fotografií. O svižný chod systému se stará výkonný čtyřjádrový procesor Qualcomm MSM8212 s taktem 1,2 GHz. Uživatelům je k dispozici 1 GB operační paměti RAM a vnitřní paměť o velikosti 4 GB, kterou je možné pomocí microSD paměťových karet rozšířit až do 32 GB.

Samozřejmostí je podpora 3G a rychlých datových přenosů HSDPA, dále Wi-Fi, podpora NFC, 3,5mm audio konektor pro audio přenos, microUSB konektor pro data a nabíjení, Bluetooth ve verzi 4.0, GPS a FM rádio. O výdrž telefonu se stará 2000mAh baterie s proprietární technologií úspory energie vyvinutou Huawei. Rozměry telefonu činí 143 x 71,7 x 8,1 mm a hmotnost dosahuje 160 gramů.

Huawei Ascend G630 je na českém trhu dostupný od června 2014 u všech velkých online prodejců a ve volné distribuci v černé a bílé verzi za doporučenou maloobchodní cenu 4.990,- Kč vč. DPH a také u operátora Vodafone v černé variantě za 4777,- Kč vč. DPH.

Technické specifikace Huawei Ascend G630:

 

Sítě

UMTS: 850/1900/2100 MHz

GSM 850/900/1800/1900 MHz

Procesor a paměť

čtyřjádrový procesor Qualcomm MSM8212 taktovaný na 1,2 GHz

1 GB RAM/ 4 GB ROM

Operační systém

Android ™ 4.3 / Huawei Emotion UI 2.0 Lite

Baterie

nevyjímatelná baterie 2000 mAh

Multimédia

MP3, AAC +, rozšířené AAC, ad.

3,5 mm konektor sluchátek

Rozměry

143 mm x 71,7 mm x 8,1 mm / 160 g

Displej

5palcový displej s HD rozlišením 1280 x 720, 294 PPI

Fotoaparát

Zadní fotoaparát 8 MPx se světelností f/2.0 a funkcí 5cm Macro, autofocusem a přisvětlovací LED diodou

Přední fotoaparát 1 MPx HD

Konektivita

WiFi b/g/n

BlueTooth verze 4.0 + EDR

MicroUSB (High Speed USB)

čidlo vzdálenosti a čidlo zrychlení

GPS/A-GPS/GLONASS

Podpora NFC

Senzory

čidlo gravitace, čidlo zrychlení, čidlo vzdálenosti a světelné čidlo, čidlo okolního světla, kompas

O Huawei Consumer Business Group

Huawei je předním světovým dodavatelem řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT) a třetím největším dodavatelem smartphonů na světě. Výrobky a služby Huawei se používají ve více než 170 zemích a slouží více než třetině světové populace. Huawei rovněž po celém světě založila více než 28 výzkumných a vývojových center, mimo jiné ve Spojených státech, Německu, Švédsku, Rusku, Belgii, Finsku, Francii, Irsku, Itálii, Velké Británii, Indii a Číně. Spotřebitelská divize patří mezi tři hlavní divize společnosti Huawei. Nabízí řadu výrobků, mezi něž patří mobilní telefony, tablety, mobilní širokopásmová zařízení, domácí zařízení a cloudové služby. Společnost Huawei se umístila na třetím místě v celosvětovém prodeji chytrých telefonů za rok 2013 a vykázala největší nárůst prodaných jednotek mezi předními prodejci. Cílem této divize je prostřednictvím společnosti Huawei přinášet nejnovější technologie spotřebitelům, nabízet celý svět možností a vytvářet mimořádné zážitky pro lidi na celém světě.

Pro více informací navštivte Huawei na consumer.huawei.com/cz nebo huaweidevice.cz

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:

Facebook – CZ/SK: www.facebook.com/HuaweideviceCZSK

YouTube – CZ/SK: http://www.youtube.com/user/HuaweiDeviceCZSK

Twitter: www.twitter.com/HuaweiDevice

Google+: plus.google.com/+HuaweiDeviceCo

YouTube: youtube.com/user/HuaweiDevice

Flickr: www.flickr.com/photos/Huaweidevice