ESET: Další úspěch v testu bezpečnostních řešení

Bezpečnostní řešení ESET Smart Security získalo nejvyšší ocenění v testu schopností ochránit počítač v reálných podmínkách. (TZ)

Respektovaná organizace Anti-Virus Comparatives zveřejnila souhrnné výsledky testů bezpečnostních řešení za měsíce březen-červen 2014. Šlo o dynamické tzv. „real-world“ testy, které ilustrují skutečnou míru ochrany před počítačovými hrozbami všech typů. Jde
o testy, kdy bezpečnostní řešení využívají všech technologií, které jsou v nich zabudovány – od tradiční detekce pomocí tzv. signatur přes heuristickou analýzu až po reputační systémy
a blokování obsahu.

Do testu bylo zařazeno 23 bezpečnostních řešení a celkový počet vzorků malware byl 4003. Řešení ESET Smart Security dosáhlo celkové úspěšnosti blokování 99,2 procenta, přičemž nevyvolalo ani jediný falešný poplach – nedošlo tedy k ani jednomu zablokování „čisté“ internetové domény“ nebo „čistého“ souboru. S těmito výsledky patří ESET Smart Security (testována byla aktuální verze 7) mezi osm řešení, které získaly nejvyšší ocenění „Advanced+“.

Vysokou míru úspěšnosti při blokování hrozeb a naprosté minimum falešných poplachů doplňuje třetí důležitý parametr efektivního bezpečnostního řešení: nízké systémové nároky. V této souvislosti stojí za pozornost, že legendární technologie NOD32, která je jádrem bezpečnostních řešení ESET, má ze všech běžných antivirů nejnižší dopad na běh počítače. Potvrdil to aktuální test systémových nároků bezpečnostních řešení organizace Anti-Virus Comparatives (z června 2014) podle metodiky PC Mark, který je všeobecně uznávaným standardem pro měření výkonu počítačů.

Výsledky testů laboratoří Anti-Virus Comparatives
jsou k dispozici na http://www.av-comparatives.org

O ESET software

Společnost ESET, která byla založena v roce 1992, je světovým poskytovatelem bezpečnostního softwaru pro firemní klientelu a domácnosti. Společnost vyvinula špičkové bezpečnostní řešení a stále si udržuje přední místo na trhu proaktivní detekce počítačových hrozeb.

Softwarové řešení ESET NOD32 Antivirus drží světový rekord v počtu ocenění v testu „VB100“, který provádí magazín Virus Bulletin, a od počátku testování v roce 1998 nebyl jediný výskyt volně šířeného počítačového červa nebo viru, který by v testu tento program nezachytil. Podle analytické společnosti Gartner je ESET šestým největším hráčem na globálním trhu korporátních řešení pro ochranu koncových zařízení.

Na řešení ESET NOD32 Antivirus, ESET Smart Security a ESET Cybersecurity for Mac spoléhají miliony uživatelů na celém světě a patří mezi nejvíce doporučovaná bezpečnostní řešení na světě.