Prestižní Red Dot Design Award ozdobí zařízení Konica Minolta

Praha, 21. července 2014 – Celkem sedm zařízení Konica Minolta ze série C554e a C3850 obdrželo Red Dot Design Award 2014, významné mezinárodní ocenění za užitý design. Prestižní soutěž posuzuje produkty nejen z hlediska vzhledu, ale také podle stupně inovace, funkčnosti, kvality zpracování, ergonomie a vlivu na životní prostředí. Konkrétně bylo oceněno pět multifunkčních přístrojů formátu A3 a dva modely formátu A4. Zařízení Konica Minolta tím potvrdila svoji dominanci na trhu. (TZ)

„Ziskem známky Red Dot navazujeme na loňské vítězství v soutěži iF Product Design, která hodnotí obdobné parametry. Tato nezávislá ocenění jsou pro nás důležitou zpětnou vazbou, která potvrzuje kvalitu a atraktivitu našich produktů,“ řekl Tomáš Bednář, generální ředitel Konica Minolta Business Solutions Czech a dodal: „Pro naše zákazníky jde o nezávislé potvrzení, že si kupují jak funkční, tak designový výrobek prvotřídní kvality.“

Pro všechna oceněná zařízení je charakteristická jejich šetrnost k životnímu prostředí. Řada C554e disponuje například funkcí automatického přizpůsobení režimu spánku a umožňuje skenovat dokumenty i bez zahřívání tiskové mechaniky. Obě série navíc využívají speciální polymerizovaný toner Simitri HD s příměsí biomasy, který pro tisk nevyžaduje tak vysoké teploty jako běžné tonery. To vše vede k výraznému snížení spotřeby energie a poklesu provozních nákladů zákazníků Konica Minolta.

Ocenění Red Dot uděluje již od roku 1955 designové centrum Design Zentrum Nordrhein Westfalen v německém Essenu. Za více než půl století fungování soutěže si známka Red Dot vydobyla pozici jedné z nejprestižnějších světových cen za kvalitu a design. V rámci 72 kategorií hodnotí každoročně odborná porota tisíce přihlášených výrobků prakticky ze všech zemí světa.

O společnosti Konica Minolta Holding, Inc.

Konica Minolta je zastoupena v 64 zemích celého světa. Zaměstnává celkem 35 600 zaměstnanců a její výrobky a služby můžete najít na 14 000 obchodních a servisních místech. Centrálu má v Tokiu, evropská centrála sídlí v Hannoveru a americká v Ramsey (New York). Rychlý vývoj všech technologií zajišťuje 26 vývojových a technických center.

O společnosti Konica Minolta Business Solutions Czech

Konica Minolta Business Solutions Czech spol. s r. o. je součástí celosvětové sítě a uspokojuje potřeby, které vznikají na českém trhu, a pečuje o české zákazníky. V roce 2005 a 2010 bylo české zastoupení společnosti Konica Minolta vyhlášeno nejlepším zastoupením v evropském regionu, a to především díky kvalitě zákaznických služeb. Pozici na trhu podtrhují i tržní podíly roku 2013 – Konica Minolta je v České republice číslo jedna v produkčním tisku s podílem přes 63 %. Lídrem trhu je i v prodeji barevných multifunkčních zařízení (35 %) a prodeji černobílých multifunkčních zařízení (31,5 %). Více informací na www.konicaminolta.cz.