Nová gesty ovládaná aplikace AVG Alarm Clock bude k dispozici na novém chytrém telefonu Amazon Fire

AMSTERDAM a SAN FRANCISKO – 23. července 2014 – AVG Technologies (NYSE: AVG), společnost poskytující internetovou bezpečnost 187 milionům aktivních uživatelů, dnes ohlásila zajímavou aplikaci založenou na inovativní technologii Amazon Dynamic Perspective, kterou využívá nový telefon Amazon Fire. Aplikace AVG Alarm Clock Xtreme dává uživatelům možnost užívání jinak zcela každodenního nástroje, budíku, novým a neotřelým způsobem. Gesta prováděná hlavou ovládají základní funkce, jako odložení a vypnutí buzení. (TZ)

Společnost AVG na nový telefon Amazon Fire poskytne celkem dvě aplikace – interaktivní AVG Alarm Clock Xtreme a AVG AntiVirus PRO pro Android™ – obě budou k dispozici zdarma v době příchodu telefonu na trh v obchodě Amazon Appstore. Nová verze aplikace AVG Alarm Clock Xtreme byla speciálně upravena, aby podporovala senzorový systém Dynamic Perspective, který využívá pouze telefon Amazon Fire. Jako příkazy k ovládání aplikace využívá pohyby hlavy, např. kývání nebo vrtění a další gesta, jako pohyb zleva doprava.

Tony Anscombe, Senior Security Evangelist ve společnosti AVG Technologies, k tomu říká: „Všichni zažíváme ten šok, kdy ráno začne zvonit budík a my zápolíme s tím, abychom co nejrychleji našli správné tlačítko, které buzení umlčí, odloží nebo vypne. V AVG jsme se zamysleli, jak naše budíková aplikace může tuto každodenní záležitost z uživatelského hlediska vylepšit. Naším cílem je zjednodušit používání našich produktů i aplikací, dokonce i při takové každodenní činnosti jako je ranní vstávání, a technologie Dynamic Perspective na telefonu Fire nám to umožňuje.“

„Díky technologii Dynamic Perspective, telefon Fire rozpozná, kde se nachází hlava vůči přístroji a umožní nový způsob ovládání telefonu,” dodává Steve Rabuchin, viceprezident divize Amazon Appstore. „Jsme nadšeni z toho, že AVG vydalo aplikace i pro náš nový telefon. Uživatelům se budou určitě líbit.“

O AVG Technologies (NYSE: AVG)

AVG je společností poskytující internetovou bezpečnost zařízením, datům i lidem prostřednictvím softwaru a služeb. K 31. březnu 2014 má AVG 187 milionů aktivních uživatelů, kteří využívají zabezpečení internetu, optimalizace výkonu PC, ochrany soukromí a identity. Výběrem produktů AVG se uživatelé stávají součástí důvěryhodného globálního společenství, které je přímo ve spojení se společností AVG a těží ze vzájemné podpory.

Amazon, Kindle, Fire a všechna související loga jsou obchodními známkami společnosti Amazon.com nebo jejích přidružených organizací. Android je obchodní známkou společnosti Google, Inc.

www.avg.com

C:Usersstephanie.kaneDocumentsProductFire Smartphone appsAlarm ClockAlram Clock Xtreme on home screen.png

Aplikace AVG Alarm Clock Xtreme Free na telefonu Amazon Fire. Další obrázky jsou na vyžádání k dispozici.