Vývojáři mobilních aplikací uLikeIT mění název. Od teď se jmenují Strive

22. července, Praha, San Francisco – Společnost uLikeIT mění název na Strive. Rebranding je jednou ze změn, které se váží k úspěchu v USA, kdy se během tří let dokázala parta studentů prosadit na americkém trhu. Od září se firma stěhuje do nových luxusních prostor ve Slovanském domě, kde se developerský tým rozroste o další desítky lidí.    (TZ)

Jedno z prvních českých studií zaměřených na vývoj mobilních aplikací v pondělí změnilo svůj název. Ze společnosti uLikeIT, založené v roce 2009 současným CEO Davidem Semerádem a CTO Martinem Šťávou, je nyní Strive. Nový název a s ním související logo znamenají významný milník v rozvoji společnosti.

„Už nejsme studenti, kteří dělají pár projektů po večerech. Vyrostli jsme v seriózní firmu, která je partnerem top amerických startupů i velkých korporací,“ vysvětluje změnu David Semerád. „Rebranding odráží přirozený vývoj naší společnosti a zároveň její budoucí směřování. Naši odhodlanost a vůli stát se ještě významnějším hráčem na americkém trhu a poskytovat komplexní služby v oblasti mobilního vývoje a designu.“

Strach opustit zavedené jméno CEO David Semerád rozhodně nemá. „Lidé nemilují značky. Milují to, co označují, a důvody toho, proč vznikly. A stejně jako klienti oceňovali práci uLikeIT, ocení i práci Strive,“ říká.

Mimo přejmenování podniká firma i další kroky spojené s růstem. Z prostor na Václavském náměstí se stěhuje do větších kanceláří komplexu Slovanského domu. Ty pojmou několik desítek nových členů týmu, které společnost nyní aktivně hledá.

Strive (ex-uLikeIT) je česká společnost působící převážně na americkém trhu. S cílem vyvíjet mobilní aplikace pro tamější startupy založila v roce 2012 pobočku v San Franciscu. Kompletní vývoj aplikací probíhá v České republice, kde společnost zaměstnává talenty z oblasti programování a UX designu.