S GALAXY S5 mini uděláte velkou parádu

Menší sourozenec vlajkové lodi mezi smartphony značky Samsung bude od začátku příštího týdne dostupný na českém trhu. Jeho přednostmi jsou vysoký výkon, fitness nástroje a vylepšené funkce pro zabezpečení telefonu. (TZ)

Praha 31. července 2014 – Nejnovější smartphone značky Samsung, GALAXY S5, se dočkal své „mini“ verze. Zájemce potěší především svými rozměry, 131,1 x 64,8 x 9,1 mm, a HD Super AMOLED displejem o velikosti 4,5”, což je o 0,6” palce méně (cca 1,5 cm) než u GALAXY S5. Samsung GALAXY S5 mini si ponechal originální design i řadu zajímavých funkcí. Patří mezi ně aplikace S Health, která bude vaším osobním trenérem i nutričním poradcem. Je odolný proti vodě i prachu a proti zvědavým očím jej můžete uzamknout díky čtečce otisku prstu. Abyste nezmeškali důležitý hovor kvůli vybité baterii, můžete GALAXY S5 mini přepnout do úsporného režimu, kdy s 10 % baterie vydrží ještě až 24 hodin.

Chytrý telefon GALAXY S5 mini je vybavený čtyřjádrovým procesorem s frekvencí 1,4 GHz a 1,5GB RAM pamětí. Součástí je také 8Mpix fotoaparát či monitor srdečního tepu.
Novinka podporuje LTE 4. kategorie a umožňuje propojení s nejnovějšími nositelnými zařízeními značky Samsung. Díky čtyřem barevným variantám (černá, bílá, modrá a zlatá) se perfektně sladí s vaším osobitým stylem.

Doporučená maloobchodní cena je 11 999 Kč s DPH (verze 16 GB).

Dostupné barvy na českém trhu: černá, bílá, modrá a zlatá.

Veškeré podrobnosti a fotografie produktů jsou k dispozici na www.samsungmobilepress.com.

Technické specifikace Samsung GALAXY S5 mini

 

Sítě

LTE kategorie 4: 150/ 50 Mbps

HSDPA: 42,2 Mbps, HSUPA 5,76 Mbps

Displej

4,5” HD (720 x 1280) Super AMOLED

Procesor

Čtyřjádrový procesor s taktem 1,4 GHz

Operační systém

Android 4.4 (KitKat)

Fotoaparát

Hlavní (zadní): 8,0 Mpix AF s LED bleskem

Vedlejší (přední): 2,1 Mpix (FHD)

Funkce fotoaparátu

Shot & More, Virtual Tour Shot, S Studio

Video

FHD@30fps

Video kodek: H.263, H264(AVC), MPEG4, VC-1, Sorenson Spark, MP43, WMV7, WMV8, VP8

Formát videa: MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM

Audio

Audio kodek: MP3, AMR-NB/WB, AAC/ AAC+/ eAAC+, WMA, Vorbis, FLAC

Formát audia: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA

Doplňkové funkce

Odolný proti prachu a vodě (stupeň krytí IP67)

Režim pro maximální úsporu energie

S Health

Režimy Private Mode/Kids Mode

Konektivita

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, NFC (pouze verze LTE), Bluetooth® v4.0 LE, USB 2.0, A-GPS + GLONASS, IR Remote

Senzory

Akcelerometr, digitální kompas, gyrosnímač, senzor přiblížení, Hallův senzor, svítilna, snímač otisků prstů, snímač tepové frekvence

Paměť

1,5 GB RAM + 16 GB interní paměť

Slot na microSD (až na 64 GB)

Rozměry

131,1 x 64,8 x 9,1 mm, 120 g

Baterie

2 100 mAh

* Veškeré funkce, vlastnosti, specifikace a další informace o produktu uvedené v tomto dokumentu, včetně, ale nikoli výhradně, výhod, designu, ceny, komponentů, výkonu, dostupnosti a vlastností výrobku mohou být změněny bez předchozího upozornění.

* Kapacita uživatelské paměti může být nižší než celková paměť z důvodu systémových souborů. Uživatelská paměť se může lišit podle regionu, dopravce a podpory jazyka a po upgradu softwaru se může změnit.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd., je světová jednička v oblasti technologií, které otevírají nové možnosti lidem na celém světě. Díky neustálým inovacím a objevům transformujeme svět televize, chytrých telefonů, notebooků, tiskáren, fotoaparátů, domácích spotřebičů, zdravotnického zařízení, polovodičů a LED řešení. Zaměstnáváme 286 000 lidí v 80 zemích světa s ročním obratem 216,7 mld. USD. Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.samsung.com.