Třetí měsíc po sobě je deník Aha! druhým nejprodávanějším titulem ve volném prodeji

Výsledky měření ABC ČR potvrdily pozici deníků Blesk a Aha! v roli nejprodávanějších titulů ve volném prodeji. Deníky Blesk a Aha! vydává mediální dům  CZECH NEWS CENTER a. s., který zaujímá největší podíl na deníkovém trhu. Červnové prodeje tisku nepřinesly žádné překvapení na poli pultového prodeje, jemuž tradičně vládne deník Blesk. Ani umístění na druhé příčce nepřineslo žádnou změnu a deník Aha! tak již třikrát po sobě předběhl konkurenční MF Dnes. (TZ)

Výborné prodejní výsledky deníku Aha! upevnily jeho pozici dvojky na trhu s aktuálním výsledkem 63 343 prodaných kusu, z čehož volný prodej činil 62 714 ks. Tato znamenitá čísla předčila i skvělé dubnové prodeje o více než 1 000 červnových výtisků deníku Aha!

Nejlépe si pak v meziročním srovnání prodaného nákladu napříč celým deníkovým trhem vedl deník Blesk, jehož průměrný náklad se udržel na úrovni prvního pololetí loňského roku. Deník Blesk je nejen nejprodávanějším deníkem na trhu s prodaným nákladem 264 262 ks, ale také nejčtenějším denním titulem. Podle výsledků čtenosti Mediaprojektu za 1. -2.  Q. 2014 si každé číslo Blesku přečte průměrně 1 128 000 čtenářů.

V souhrnu činí volný prodej deníků, které vznikají v integrovaném newsroomu mediálního domu CZECH NEWS CENTER s. s. 290 688 ks (Blesk 227 974 + Aha! 62 717). Společně tak v tomto segmentu zaujímají 59 % trhu.

Zdroj: ABC ČR, červen 2014, Mediaprojekt 1. – 2. Q 2014

CZECH NEWS CENTER a. s. je nejsilnějším mediálním domem na českém trhu, který prostřednictvím tištěných a online médií oslovuje téměř šest miliónů čtenářů. CZECH NEWS CENTER a. s. nabízí široké portfolio tištěných deníků, časopisů, ale i online magazínů, webových projektů, aplikací či služby virtuálního operátora a tiskáren. V České republice zaujímá CZECH NEWS CENTER a. s. 1. místo mezi vydavateli deníků a celkově mezi smíšenými vydavateli mu patří druhé místo. Je vydavatelem tří celostátních deníků (Blesk, Aha!, Sport), které vycházejí 7krát týdně a patří jim 43 % deníkového trhu. Významný podíl dosahuje mediální dům i na internetu.

Pod společností působí také dvě tiskárny sídlící v Praze a Ostravě, které jsou vlastněny a provozovány pod hlavičkou CZECH PRINT CENTER a.s.. Mezi velmi úspěšné projekty společnosti patří první virtuální mobilní operátor – BLESKmobil, který svým zákazníkům nabízí výhodné ceny za volání bez závazků, čímž si vydobyl pozici nejsilnějšího virtuálního operátora v zemi.