Huawei Ascend P7 získal ocenění „Evropský spotřebitelský smartphone roku 2014–2015“

[Praha, ČR/Berlín, Německo, 19. srpna 2014] Společnost Huawei, přední světový dodavatel řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT) a třetí největší dodavatel smartphonů na světě, získala od evropského sdružení časopisů zaměřených na audiovizuální techniku a multimédia (EISA) ocenění „Evropský spotřebitelský smartphone roku 2014–2015“ za svůj nejnovější stylový top model Huawei Ascend P7. Společnost Huawei tuto cenu od sdružení EISA získala již druhý rok po sobě. V loňském roce se stala Huawei držitelem ceny EISA „Evropský spotřebitelský smartphone roku 2013–2014“ za ultratenký telefon Ascend P6, s tloušťkou pouhých 6,18 mm, který byl uveden na trh v červnu 2013. (TZ)

http://www.eisa.eu/awards/mobile-devices/34/european-consumer-smartphone-2014-2015.html#award

Nový model Ascend P7 s podporou vysokorychlostních sítí 4G LTE nově definuje dokonalost smartphonu a navazuje na úspěch modelu Huawei Ascend P6. EISA pochválila Huawei Ascend P7 za „nádhernou skleněnou povrchovou úpravu… která je dostupná v černé nebo bílé barvě za velmi atraktivní cenu“ a zdůraznila, že „dva moduly fotoaparátů [umožňují] pořizování selfie autoportrétů ve vysokém rozlišení pomocí 8megapixelového předního fotoaparátu, zatímco zadní fotoaparát disponuje senzorem s 13megapixelovým rozlišením, bleskem a podpůrnými aplikacemi“.

„Jsme nadšení, že jsme tuto cenu získali. Považujeme ji za jasný důkaz, že jsme nastavili laťku v oboru o něco výše, a to novou definicí designu smartphonu, fotografickými funkcemi a konektivitou,“ uvedl Shao Yang, viceprezident marketingu ve společnosti Huawei Consumer Business Group. „V rukávu máme další překvapení, připravená na veletrh IFA 2014, a nadále se snažíme umožňovat více lidem na celém světě využívat skvělou techniku.“

Necelé dva měsíce po představení v Paříži v květnu 2014 je Ascend P7 k dostání v Evropě, v Asii a Tichomoří a v Latinské Americe, kde se ho ve více než 70 státech prodalo již přes dva miliony kusů. V Evropě se Ascend P7 prodává prostřednictvím významných mobilních operátorů a distributorů, jako jsou Vodafone, Telefonica, H3G a Carphone Warehouse, největší maloobchodní prodejce smartphonů ve Velké Británii, a také přes elektronické prodejní kanály, například Amazon. Na českém trhu je Huawei Ascend P7  dostupný od června 2014 u všech velkých online prodejců a ve volné distribuci v černé a bílé verzi za doporučenou maloobchodní cenu 9.990,- Kč vč. DPH a také u operátora Vodafone v černé variantě.

Předchůdce modelu Ascend P7, Huawei Ascend P6, byl v září 2013 vyhlášen „Evropským spotřebitelským smartphonem roku 2013–2014 a „překvapivě dobře vybaveným smartphonem za velmi atraktivní cenu.“ Ascend P6 se nyní prodává ve více než 100 zemích a od uvedení na trh jej byly dodány více než 4 miliony kusů. Podle žebříčků společností Canalys, IDC a Strategy Analytics byla společnost Huawei v prvním čtvrtletí 2014 a v roce 2013 třetím největším dodavatelem smartphonů na světě a mezi vedoucími prodejci dosáhla nejvyššího meziročního nárůstu.

– konec –

O asociaci EISA (European Imaging and Sound Association)

EISA (European Imaging Sound Association) byla založena v roce 1982 a je to multimediální asociace, jež se zabývá testováním spotřebitelských elektronických produktů. Jejími členy je na padesát časopisů zabývajících se audiem, videem, fotografií nebo mobilními přístroji z dvaceti evropských zemí. Ceny EISA jsou uznávány jako jedny z vůbec nejprestižnějších a slouží jako nejlepší doporučení zákazníkům.

O Huawei Consumer Business Group

Huawei je předním světovým dodavatelem řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT) a třetím největším dodavatelem smartphonů na světě. Výrobky a služby Huawei se používají ve více než 170 zemích a slouží více než třetině světové populace. Huawei rovněž po celém světě založila více než 28 výzkumných a vývojových center, mimo jiné ve Spojených státech, Německu, Švédsku, Rusku, Belgii, Finsku, Francii, Irsku, Itálii, Velké Británii, Indii a Číně. Spotřebitelská divize patří mezi tři hlavní divize společnosti Huawei. Nabízí řadu výrobků, mezi něž patří mobilní telefony, tablety, mobilní širokopásmová zařízení, domácí zařízení a cloudové služby. Společnost Huawei se umístila na třetím místě v celosvětovém prodeji chytrých telefonů za rok 2013 a vykázala největší nárůst prodaných jednotek mezi předními prodejci. Cílem této divize je prostřednictvím společnosti Huawei přinášet nejnovější technologie spotřebitelům, nabízet celý svět možností a vytvářet mimořádné zážitky pro lidi na celém světě.

Pro více informací navštivte Huawei na consumer.huawei.com/cz nebo huaweidevice.cz

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:

Facebook – CZ/SK: www.facebook.com/HuaweideviceCZSK

Youtube – CZ/SK: http://www.youtube.com/user/HuaweiDeviceCZSK

Twitter: www.twitter.com/HuaweiDevice

Google+: plus.google.com/+HuaweiDeviceCo

Youtube: youtube.com/user/HuaweiDevice

Flickr: www.flickr.com/photos/Huaweidevice