Cleverlance podporuje startup „tageme“

V Cleverlance dáváme příležitost i začínajícím vývojářům – a to nejen našim interním. Ambiciózní slovenský technologický startup přinese na trh produkt, který řeší ztrátu předmětů inovativním způsobem. Bez Bluetoothu, baterky či aplikace. Získal i naši podporu. (TZ)

Pokud vám ztracené klíče, kufr zapomenutý na letišti nebo zaběhnutý pes komplikují běžný život, slovenský startup nyní nabízí jednouché řešení právě pro vás. Přináší produkt s názvem „tageme“, jehož softwarové a hardwarové řešení se liší od konkurenčních výrobků – na rozdíl od „Bluetooth trackers“, které na poli lost&found neměly nejpozitivnější uživatelské hodnocení, se „tageme“ opírá o NFC technologii a QR kód, čímž si zajišťuje kompatibilitu s Android, iOS, Windows Phone i ostatními operačními systémy. Je tedy kompatibilní se všemi chytrými telefony. Vy ani nálezce nepotřebujete žádnou speciální aplikaci navíc. Po přečtení kódu nebo NFC čipu se spustí přímý, okamžitý a anonymní chat mezi vámi a nálezcem vašeho ztraceného předmětu. Zprávy si se svým nálezcem vyměňujete přes zabezpečený cloud, čili nehrozí únik osobních údajů či odhalení identity.

„Tageme“ není poháněné baterií, takže je stále funkční. Produkt je vyroben z antialergického, vodotěsného a vysoce odolného materiálu. Je tedy aplikovatelný na psa, na klíče nebo cestovní tašku. Design využívá výrazné barvy, aby byl produkt na ztracené cennosti viditelný.

Slovenský startup vytvořil tento inovativní projekt s ambicí rozšířit ve společnosti osvětu o funkčním systému ztrát a nálezů. Různými způsoby odměňování chce motivovat nálezce k vracení ztracených věcí jejich majitelům. Cleverlance tento startup podporuje v oblasti testování a zabezpečení softwaru.

Na výrobu „tageme“ Slováci momentálně sbírají finance pomocí skupinového financování (neboli crowdfundingu) na stránce indiegogo.com. Pokud chcete vlastnit toto unikátní lost & found zařízení, můžete si ho nyní předobjednat na http://igg.me/at/tageme/x/8337080. Zároveň tak pomůžete zrealizovat slovenský startup a přivést ho tak k životu.

Celý příběh a kampaň naleznete na: http://igg.me/at/tageme/x/8337080

O Cleverlance Enterprise Solutions, a. s.

Společnost Cleverlance je přední český dodavatel IT konzultačních služeb a komplexních SW řešení pro finanční, telekomunikační a veřejný segment. Hlavní nabídkou společnosti je podpora obchodních procesů a nových služeb zákazníků díky efektivní implementaci SW řešení. Tým Cleverlance tvoří více než 400 specialistů se znalostmi v oblastech obchodních konzultací a analýzy, návrhu, vývoje a implementace informačních systémů, projektového řízení, testování a QA, informační bezpečnosti, technické podpory a kompletního outsourcingu informačních systémů. Dceřiné společnosti TrustPort a AEC rozšiřují portfolio o služby v oblasti bezpečnosti informačních systémů a špičkové bezpečnostní produkty, společnost CTS pak v oblasti investičního bankovnictví.

Více informací o skupině Cleverlance Group najdete na adrese: www.cleverlance.com.