O2 pokračuje v pokrývání nejrychlejší sítí 4G LTE a startuje speciální nabídku LTE telefonů a tabletů za výhodné ceny

Operátor O2 pokračuje v pokrývání České republiky nejrychlejší mobilní sítí 4G LTE. V tomto týdnu se pokrytí rozroste o části okresů Plzeň-jih, Brno-město, Brno-venkov, Žďár nad Sázavou, Jihlava, Pardubice a Chrudim. Zákazníci v těchto oblastech, ale také v Praze, Brně a na Vysočině, mohou využívat rychlosti až nad 100 Mb/s pro stahování dat a až 55 Mb/s pro nahrávání, tedy několikanásobně více než u stávajících sítí 3G. (TZ)

4G LTE pokryti 27.8.

Sítí 4G LTE pokrývá O2 především místa, kde doposud nebyla vysokorychlostní síť k dispozici. Do konce roku plánuje O2 pokrýt vysokorychlostním mobilním internetemvíce než 90 % obyvatel Česka.

“ Ve všech O2 datových tarifech poskytujeme nejvyšší maximální rychlost sítě 4G LTE. Bez ohledu na to, jestli zákazníci používají internet v mobilech, v noteboocích nebo v tabletech. Naši zákazníci navíc mohou sdílet objem dat z jejich mobilního telefonu i v tabletu nebo notebooku,“ popisuje Jindřich Fremuth, ředitel divize rezidentních zákazníků v O2.

O2 zahajuje speciální nabídku LTE telefonů a tabletů

Aby si zákazníci mohli užívat výhod, které síť 4G LTE přináší, musí mít kromě aktivovaného datového tarifu také přístroj podporující tuto technologii. Přestože podíl telefonů podporujících LTE v síti O2 roste, aktuálně tvoří pouze 10 % mezi všemi chytrými telefony. „Bez přístroje podporujícího LTE nebude zákazníkům na nově pokrytých místech vysokorychlostní síť fungovat. Při výběru nového telefonu se tak nevyplatí přemýšlet o přístroji, který LTE nepodporuje. Proto se nyní zaměřujeme výhradně na nabídku LTE zařízení a přicházíme se speciální nabídkou telefonů a tabletů,“říká Jindřich Fremuth a dodává: “ Každý druhý telefon koupený v našich prodejnách technologii LTE podporuje, v kategorii prodeje LTE chytrých telefonů vede iPhone.“

V nové kampani přináší O2 za výhodné ceny jak na nejlepší modely ve své kategorii, tak na cenově dostupné přístroje, navíc s možností nákupu na splátky bez navýšení. Zákazníkům tak dává možnost využívat nejrychlejší datovou sít i na cenově dostupných zařízeních. „Konzultanti na našich prodejnách zákazníkům vždy poradí, jaký telefon si vybrat, aby si mohli vysokorychlostní síť používat a bez problémů tak například sledovat online videa ve vysoké kvalitě, sdílet fotky nebo stahovat soubory.“

V rámci speciální nabídky O2 přináší tato LTE zařízení:

model měsíční splátka
na 24 měsíců bez navýšení k Mobilnímu
internetu, Internetu v mobilu nebo Multi internetu
chytré telefony Huawei Ascend G526 150 Kč
Samsung GALAXY Core LTE 200 Kč
Samsung GALAXY S5 mini 400 Kč
iPhone 5C 8GB 480 Kč
iPhone 5C 16GB 580 Kč
iPhone 5S 16GB 700 Kč
iPhone 5S 32GB 830 Kč
iPhone 5S 64GB 910 Kč
tablety ALCATEL ONETOUCH POP 7S 195 Kč
Huawei MediaPad 10 Link LTE 350 Kč
Samsung GALAXY Tab 4 10.1 LTE 350 Kč

Portfolio LTE telefonů v nabídce O2 rozšířil novýSamsung GALAXY S5 mini. Až do konce října operátor exkluzivně nabízí také Samsung Galaxy Core LTE.

iPhoneCore S5 mini

AlcatelCo se týče LTE tabletů, nabízí O2 v kampani od 28. srpna sedmipalcový ALCATEL ONETOUCH POP7S. K datovému tarifu s rychlým internetem je možné ho pořídit jen za 195 Kč měsíčně. Kdo dává přednost většímu displeji, vybere si jeden z 10palcových LTE tabletů – Samsung GALAXY Tab 4 10.1 LTE neboHuawei MediaPad 10 Link LTE. K nákupu tabletů O2 navíc rozdává voucher na 10 filmů z O2 Videotéky. Zákazníci si tak mohou vyzkoušet sledovaní filmů online, a díky aplikaci O2TV Go i na svých přenosných zařízeních.

huaweisamsung

Pro využívání sítě 4G LTE je potřeba také nový typ SIM karty – tzv. uSIM. Každý zákazník O2 si může svůj typ SIM karty jednoduše ověřit zadáním kódu *444*# a jeho odesláním jako běžného hovoru. Případnou výměnu karty zařídí zdarma konzultanti na kterékoli O2 Prodejně,firemním zákazníkům tuto výměnu zprostředkuje jejich obchodní zástupce.

LTE

O společnosti O2 Czech Republic

O2 je největším integrovaným telekomunikačním operátorem na českém trhu. V současnosti provozujeme téměř osm milionů mobilních a pevných linek, což z nás činí jednoho z vedoucích poskytovatelů plně konvergentních služeb v Evropě. Zákazníkům mobilních služeb nabízíme nejmodernější technologie HSPA+ a LTE. Máme nejucelenější nabídku hlasových a datových služeb v České republice, přičemž mimořádnou pozornost věnujeme využití růstového potenciálu především v oblasti ICT. Naše datová centra o celkové rozloze 7300 metrů čtverečních patří k největším hráčům v oblasti hostingových a cloudových služeb, stejně jako v oblasti managed services. Jako jediná v ČR a střední Evropě získala datová centra O2 certifikaci úrovně TIER III. Se svou službou O2 TV jsme zároveň největším provozovatelem internetového televizního vysílání v Česku. Od ledna 2014 je O2 součástí české investiční skupiny PPF.

O skupině PPF

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes telekomunikace, nemovitosti, maloobchodní služby, pojišťovnictví, těžbu nerostů a zemědělství až po biotechnologie. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a USA. Skupina vlastní aktiva přesahující 20,9 miliardy EUR (k 31. 12. 2013).