Check Point Software Technologies zveřejňuje finanční výsledky za 2. čtvrtletí 2014

PRAHA, 28. srpna 2014 – Společnost Check Point® Software Technologies Ltd. (Nasdaq: CHKP), světový lídr v oblasti zabezpečení internetu, zveřejnila hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí roku 2014, které skončilo 30. června 2014. (TZ)

 • Celkové tržby: 363 milionů USD, což je 7% meziročním nárůst.

 • Provozní zisk dle Non-GAAP: 207 milionů USD, což představuje 57 % tržeb.

 • Zisk na akcii dle Non-GAAP: 0,89 USD, což představuje 8% meziroční nárůst.

 • Výnosy příštích období: 660 milionů USD, což představuje 14% meziroční nárůst.

„Měli jsme fantastické druhé čtvrtletí. Celkové tržby z produktů a předplatných softwarových bladů vzrostly o 10 procent, což způsobil nárůst poptávky napříč celým trhem. Zaznamenali jsme nárůst počtu malých i velkých zákazníků a podepsali jsme několik velmi významných kontraktů s renomovanými organizacemi,“ říká Gil Shwed, zakladatel, předseda a výkonný ředitel společnosti Check Point Software Technologies.

Nejdůležitější finanční ukazatele za druhé čtvrtletí roku 2014:

 • Výnosy celkem: 363 milionů USD ve srovnání se 340 miliony USD ve druhém čtvrtletí roku 2013.

 • GAAP provozní příjmy: 190 milionů USD ve srovnání se 183 miliony USD ve druhém čtvrtletí roku 2013.

 • Non-GAAP provozní příjmy: 207 milionů USD ve srovnání se 198 miliony USD ve druhém čtvrtletí roku 2013. Non-GAAP provozní marže činila 57 %, ve druhém čtvrtletí roku 2013 to bylo 58 %.

 • GAAP čisté příjmy a redukované výnosy na akcii: GAAP čistý příjem 160 milionů USD, ve srovnání se 151 miliony USD ve druhém čtvrtletí roku 2013. GAAP čistý příjem na akcii činil 0,83 USD, ve srovnání s 0,76 USD ve druhém čtvrtletí roku 2013.

 • Non-GAAP čisté příjmy a redukované výnosy na akcii: Non-GAAP čistý příjem 172 milionů USD, ve srovnání se 165 miliony USD ve druhém čtvrtletí roku 2013. Non-GAAP čistý příjem na akcii činil 0,89 USD, ve srovnání s 0,83 USD ve druhém čtvrtletí roku 2013.

 • Výnosy příštích období: K 30. červnu 2014 činily výnosy příštích období 660 milionů USD, ve srovnání se 580 miliony USD k 30. červnu 2013.

 • Cash flow: Provozní cash flow činilo 168 milionů USD, ve srovnání s 205 miliony USD ve druhém čtvrtletí roku 2013.

 • Program zpětného odkupu akcií: V průběhu druhého čtvrtletí roku 2014 společnost Check Point zpětně odkoupila 3 miliony akcií v celkové hodnotě 194 milionů USD.

 • Hotovostní zůstatky a obchodovatelné cenné papíry: 3 643 milionů USD k 30. červnu 2014, což představuje nárůst o 72 milionů USD, ve srovnání s 3 571 miliony USD k 30. červnu 2013.

Firemní novinky

Check Point představil během druhého čtvrtletí 2014 řadu nových produktů a služeb:

Bezpečnostní systém 41000 – Nový vysoce výkonný bezpečnostní systém pro datová centra a telekomunikační infrastrukturu využívá stejnou multi-bladovou hardwarovou architekturu jako systém Check Point 61000. 41000 má menší rozměry, což umožňuje většímu spektru zákazníků nasadit vysoce výkonné škálovatelné zabezpečení. Bezpečnostní systém 41000 poskytuje výkon až 11 000 SecurityPower (SPU) jednotek, propustnost firewallu 40 Gb/s a propustnost IPS až 25 Gb/s.

Bezpečnostní řada Smart-1 – Vylepšení se dočkala celá řada Smart-1, která nabízí zařízení pro správu zabezpečení. Pět nových zařízení poskytuje správu kyberbezpečnosti v éře Big Data. Zařízení Smart-1 umožňují organizacím konsolidovat bezpečnostní politiky a správu logů a událostí. Nová zařízení řady Smart-1 umožňují třikrát efektivnější využití úložné kapacity a významně urychlují vytváření reportů.

Next-Generation SmartEvent – NextGeneration SmartEvent je nové výkonné řešení pro monitoring bezpečnostních událostí a zpracování a ukládání dat o detekovaných hrozbách v reálném čase. NextGeneration SmartEvent nabízí ucelený pohled na všechny bezpečnostní hrozby a síťové komponenty, čímž usnadňuje správu zabezpečení a analýzu velkých objemů dat. Administrátoři potom mohou rychleji a informovaněji učinit bezpečnostní rozhodnutí.

ThreatCloud IntelliStore – ThreatCloud IntelliStore umožňuje organizacím vybrat si z široké škály zpravodajských kanálů právě ty zdroje, které jsou pro danou společnost relevantní, a zároveň lze využít tyto zdroje informací v bezpečnostních branách Check Point k proaktivní ochraně proti hrozbám.

Check Point 2014 Security Report – Zpráva Check Point 2014 Security Report poskytuje informace o hlavních bezpečnostních událostech, ke kterým došlo v organizacích po celém světě. Současně nabízí doporučení, jak se proti podobným incidentům chránit. Při výzkumu byly použity nástroje Check Point Security CheckUp, senzory Check Point Threat Emulation, Check Point ThreatCloud a reporty Check Point Endpoint Security. Zpráva vychází z výzkumu a detailní analýzy více než 200 000 hodin monitoringu síťového provozu z více než 9 000 bezpečnostních brán nasazených v 996 organizacích z celého světa.Report je k dispozici na adrese: http://www.checkpoint.com/securityreport.

Oborová ocenění

Lídr v Gartner Magic Quadrant for Enterprise Network Firewall – Check Point se umístil v segmentu „Leaders“ ve zprávě Gartner Magic Quadrant for Enterprise Network Firewall. Check Point je mezi lídry již od roku 1999.

Přední pozice na celosvětovém trhu se zařízeními kombinujícími firewall a UTM – Check Point je podle zprávy IDC Worldwide Quarterly Security Appliance Tracker Q1 2014 i nadále celosvětová jednička v příjmech ze zařízeních kombinujících firewall a UTM za 1. čtvrtletí 2014.

„Pokračujeme v inovacích a rozšiřování naší nabídky, což jsme ve druhém čtvrtletí potvrdili představením ThreatCloud IntelliStore, který poskytuje zákazníkům přístup k nejlepším zdrojům informací o kybernetických hrozbách a využívá je k prevenci v reálném čase. Jedná se o poslední vrstvu v našem řešení prevence proti hrozbám, které zahrnuje systémy prevence průniků (IPS), síťový antivirus, webovou ochranu, anti-bot a technologie pro emulaci hrozeb,“ dodává Shwed.

Sledujte Check Point online:

Twitter: www.twitter.com/checkpointsw;

Facebook: https://www.facebook.com/checkpointsoftware;

YouTube: http://www.youtube.com/user/CPGlobal.

O společnosti Check Point Software Technologies

Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoint.com), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, je jediný dodavatel, který nabízí jednotný rámec pro správu komplexního zabezpečení sítí, dat a koncových bodů. Check Point svým zákazníkům přináší bezkonkureční zabezpečení proti všem typům hrozeb, klade důraz na jednoduchost nastavení a ovládání a snižuje náklady na vlastnictví. Check Point jako první uvedl na trh firewall (označený FireWall-1) s patentovanou technologií „stateful inspection“. Nejnovější inovací Check Pointu je architektura softwarových bladů. Dynamická architektura softwarových bladů nabízí bezpečná, flexibilní a jednoduchá řešení, která je možné libovolně přizpůsobit potřebám jakékoliv organizace či prostředí. Mezi zákazníky Check Pointu patří desítky tisíc společností a organizací všech velikostí, včetně všech firem uváděných v žebříčku Fortune 100. Řešení ZoneAlarm, které získalo řadu ocenění, chrání milióny počítačů proti útokům hackerů, spyware a krádeží identity.