VMware Workspace Suite sjednotí správu mobilních zařízení, desktopů i obsahu

Praha/San Francisco, 28. srpna 2014 – Společnost VMware představila na konferenci VMworld 2014 VMware Workspace Suite, novou integrovanou platformu pro správu aplikací, dat i zařízení. VMware Workspace Suite nabízí jeden integrovaný portál pro přístup k VMware Horizon i řešením AirWatch by VMware pro správu mobilních zařízení a obsahu. Výhodou pro koncové uživatele je jednotné prostředí pro mobilní zařízení i desktopy, zatímco IT oddělení ocení pokročilé řešení pro správu. VMware navíc představil i nové produkty a inovace, které pomohou zákazníkům dosáhnout další fáze v práci s mobilními řešeními – využívání desktopů a aplikací formou služby. (TZ)

„VMware Workspace Suite je důležitým milníkem, protože poskytuje nejlepší uživatelský zážitek díky jedinému virtuálnímu pracovnímu prostoru, který propojuje mobilní zařízení, desktopy a data a umožňuje uživatelům pracovat v reálném čase,“ uvedl Sanjay Poonen, výkonný viceprezident a generální ředitel divize end-user computingu ve společnosti VMware. „VMware nabízí nejlepší integrované řešení ve své kategorii, které pokrývá oblast od datového centra až po zařízení, takže sada nástrojů pro práci koncových uživatelů je přehledná a bezpečná jak pro uživatele, tak i IT oddělení.“

VMware Workspace Suite: integrovaná platforma

VMware Workspace Suite nabízí celou řadu inovací, které usnadní práci zákazníkům bojujícím se složitým nasazením a správou produktů s mnoha koncovými body. Mezi hlavní novinky patří:

 • Jednotný přístup pro neomezenou produktivitu – K přístupu na internet i k SaaS a Windows aplikacím prostřednictvím mobilního zařízení nyní stačí jediné kliknutí, protože se nacházejí ve VMware Workspace portálu, a objeví se v AirWatch katalogu aplikací.

 • Škálovatelná jednotná platforma pro hybridní cloud – VMware poskytuje jednotnou platformu, která monitoruje a automatizuje správu zdrojů napříč privátními a veřejnými cloudy a využívá VMware vCloud Automation Center a VMware vCenter Operations Manager pro zajištění nejvyšší garantované úrovně služeb (SLA).

 • Důvěryhodné technologie nejlepší ve své kategorii – Spojením vedoucí platformy pro virtualizaci desktopů, VMware Horizon 6, a předního světového hráče v oblasti správy mobilních řešení pro velké firmy, AirWatch by VMware, vzniklo důvěryhodné řešení VMware Workspace Suite prověřené globálními zákazníky.

„Složitost a nákladnost správy uživatelů využívajících různá mobilní zařízení představují výzvu pro všechna IT oddělení a administrátoři hledají řešení, která jim i uživatelům pomohou tento problém usnadnit,“ řekl John Jackson, viceprezident pro výzkum mobilních a propojených platforem ve společnosti IDC. „Prodejci i zákazníci hledají řešení, které umožní bezproblémovou a bezpečnou správu s možností škálování, a VMware Workspace Suite nemá v tomto ohledu konkurenci.“

Další fáze inovací – odstranění kompromisů mezi výkonem a náklady

Nové produkty společně s rozšířenými funkcemi VMware Horizon umožní zákazníkům využívat virtualizaci desktopů v požadovaném rozsahu. Inovace pomohou odstranit nutnost kompromisu mezi výkonem a náklady, který museli zákazníci dělat u první generace virtualizovaných desktopů. Mezi novinky v rámci desktopového portfolia VMware patří:

 • Doručení aplikací v reálném čase díky CloudVolumes – doplněk CloudVolumes nabízí doručení aplikací, uživatelských nastavení a dat v reálném čase na jakýkoli virtuální desktop. Zákazníci tak mohou poskytovat personalizované desktopy s ekonomikou sdílené infrastruktury. V kombinaci s VMware Horizon získají koncoví uživatelé zážitek z personalizovaných mobilních řešení a IT organizace nástroj pro větší přehlednost a snížení nákladů.

 • Vysoce výkonné grafické aplikace na Chromeboocích – Spoluprací mezi společnostmi VMware, Google a NVIDIA vznikla technologická ukázka vysoce výkonných aplikací a desktopů přístupných prostřednictvím Chromebooků. Díky řešení získají zákazníci, kteří mají vysoké nároky na vizuální stránku, širší možnost výběru vhodného hardwaru. Díky kombinaci NVIDIA GRID virtuálního GPU (vGPU) v datovém centru, NVIDIA Tegra K1 procesorů v Chromebooku a nové generace VMware Blast Performance, bude práce s virtuálními desktopy bezproblémová a energeticky efektivní.

 • Aplikace jako služba díky VMware Horizon DaaS – Jediné řešení na trhu, které nabízí pokročilé doručení publikovaných aplikací, sdílení desktopů a plně virtualizované desktopy a aplikace prostřednictvím veřejného cloudu DaaS.

 • Rozšíření řešení desktop jako služba do Evropy – Řešení VMware Horizon DaaS bude dostupné globálním zákazníkům ve Velké Británii a VMware Horizon DaaS Enterpise nabídne vysoce výkonné DaaS prostředí širšímu okruhu uživatelů.

„Virtuální desktopy od VMware pomohly naší firmě konsolidovat IT podporu, snížit náklady a zajistit zaměstnancům i zákazníkům po celém světě lepší služby,“ řekl Amrith Nambiar, viceprezident pro IT ve společnosti ServiceSource. „Po vyhodnocení ostatních řešení jsme zvolili VMware Horizon pro jeho unikátní funkce a naše rozhodnutí se ukázalo jako správné.“

Představení projektu Meteor – ukázka nové technologie

VMware na konferenci VMworld 2014 představil také projekt Meteor, ukázku nové technologie pro budoucí generaci desktopů a aplikací ve formě služby. Na rozdíl od stávajících řešení pro virtualizaci desktopů, které jednoduše přesouvají problémy se správou desktopů z fyzického PC na servery v datovém centru, dokáže nová technologie vytvořit personalizované desktopy s daty a aplikacemi konkrétního uživatele využitím všech obecně dostupných virtuálních strojů. Navíc projekt Meteor bude schopný doručit tyto zdroje koncových uživatelů v řádu vteřin na jakékoli zařízení s HTML5 prohlížečem. Výsledkem bude rychlé a personalizované mobilní řešení, které zároveň poskytne neomezený přístup a pružnost cloudu.

Dodatečné zdroje (v angličtině)

 • Read a blog post by Sanjay Poonen, EVP and GM, End-User Computing, VMware

 • Read more about VMware desktop and application innovations in a blog post by Sumit Dhawan, SVP and GM of Desktop Products, End-User Computing, VMware

 • Read more about VMware Workspace Suite in a blog post by Erik Frieberg, VP of Marketing, End-User Computing, VMware

 • Read more about CloudVolumes

 • Read more about VMware Horizon and VMware EVO: RAIL™ in a blog post by Mason Uyeda, senior director of technical marketing, End-User Computing, VMware

 • Read the Inspired by Mobile blog post by Kit Colbert, CTO, End-User Computing, VMware

O VMware
Společnost VMware je lídrem v oblasti virtualizačních řešení a cloudové infrastruktury, které umožňují firmám všech velikostí dosahovat lepších výsledků v podnikání v éře cloudu. Zákazníci se na společnost VMware spoléhají při revoluční změně způsobu jak budovat, dodávat a používat informační technologie tak, aby přesně odrážely jejich potřeby. S tržbami ve výši 5,21 miliardy USD v roce 2013 má VMware více než 500 tisíc zákazníků a 75 tisíc partnerů. Společnost sídlí v Silicon Valley a disponuje pobočkami po celém světě. Další informace najdete na www.vmware.com/cz.