Herní monstrum Alienware Area-51 se vrací v nejlepší formě ve futuristickém zpracování

Praha, 2. září, 2014 — Jednou z výrazných novinek letošní výstavy PAX se stala nová verze legendárního herního počítače Alienware Area-51. Futuristický „triádový“ case v sobě skrývá nejmodernější technologie Intel, NVIDIA a AMD, díky kterým se nejnáročnější hráči nemusejí obávat nestabilního frameratu ani při Ultra HD rozlišení a vyšším počtu monitorů. Spolu s ním se na trhu objeví také první zakřivený 34“ monitor Dell UltraSharp. (TZ)

Alienware Area-51 je výsledkem téměř dvacetileté práce a snahy o dosažení herní dokonalosti. Jeho původní verze určila standard pro všechny ostatní herní sestavy a již tehdy byl jasnou prioritou nekompromisní výkon. Nejnovější vlajkový model se ovšem vyznačuje nejen bezkonkurenční silou, ale také revolučně futuristickým šasi.

Area-51 na sebe ubírá pozornost nevídaným trojúhelníkovitým designem označovaným „Triad“. Jeho zadní i přední porty jsou snadno použitelné, inovativní chlazení umožňuje vyšší výkon a přístup k vnitřnímu hardwaru je zcela pohodlný. Na teplo citlivé komponenty jsou v bezpečí díky novému systému chlazení, kdy je studený vzduch vtahován přední stranou a teplý vyfukován diagonálně stranou zadní. Důraz na ergonomii se projevil také při umisťování panelů vstupů a výstupů, přičemž přední je viditelný ze sedu, zatímco zadní lze odkrýt pouhým nakloněním těla.

Výkon pro hraní ve 4K

Nová Area-51 poběží na nejnovějších procesorech Intel Haswell-E a na výběr bude z šestijádrových a osmijádrových variant s až 16 procesními vlákny. Operační paměť DDR4 o frekvenci 2133 MHz lze navýšit až na 32 GB a každý kus odchází k zákazníkovi přetaktovaný a vodou chlazený tak, aby bylo možné dosáhnout maximálního výkonu.

Tělo Area-51 vměstná až tři simultánně pracující grafické karty s čipy od NVIDIA i AMD. Hráči tak mohou získat dostatek grafického výkonu potřebného ke hraní v rozlišení Ultra HD a vyšším. „Máme obrovskou radost z odhalení nové verze Alienware Area-51, systému, který je výsledkem 18 let inovací a našemu zapálení ke hraní,“ říká Frank Azor, generální ředitel Alienware. „Vše jsme nejprve promysleli a teprve pak začali pracovat na systému, který je založen na poctivé práci a na tom, jak vlastně full-tower počítače využíváme. Area-51 přichází v novém těle Triad, které je navrženo tak, aby hráčům přineslo skvostný výkon, škálovatelnost a jednoduchost použití.“

Oživená Area-51 obsahuje také významnou aktualizaci oblíbeného Alienware Command Center na verzi 4.0. Nový futuristický triádový case disponuje devíti programovatelnými světelnými zónami s 20 barvami. Ty je možné přes Alienware Commander Center jednoduše ovládat a pomocí AlienFX dokáží vygenerovat až 512 trilionů barevných kombinací. Součástí softwarové výbavy je také Alien Adrenaline, jenž sleduje vlastnosti hardwaru a je schopen jej nakonfigurovat pro specifické potřeby daných her. Command Center verze 4.0 nyní umožňuje i přetaktování, a to jak automatické, tak kompletně manuální včetně nastavení napětí či časování pamětí.

Ponořte se do centra dění se zakřiveným 34“ displejem

Dell naplno využívá fantastického výkonu Alienware Area-51 a jako první představuje také zakřivený 34“ monitor. Dell UltraSharp 34“ Monitor (U3415W) je skvělou volbou pro hráče i herní vývojáře. Nabízí širokou obrazovku s poměrem stran 21:9 s ostrostí a jasností WQHD 3440×1440 rozlišení. Díky tomu hráči nepřehlédnou jediný detail a vývojáři získají více než dostatek prostoru pro zvýšenou kreativitu a produktivitu. Zakřivený displej a široké zorné pole navíc ulevují očím hráčů, a jakmile začne přituhovat, nechají vyniknout i lidské periferní vidění. U3415W má vše, co si uživatelé žádají, a nechybí mu tak nastavitelný stojan, HDMI 2.0, MHL, DisplayPort a Mini DisplayPort, dva integrované 9 wattové reproduktory, obnovovací frekvence 60 Hz a díky extrémně tenkým rámečkům je pohodlné pracovat i s několika propojenými monitory.

Dostupnost

Alienware Area-51 bude celosvětově uveden na trh koncem roku 2014. Monitor Dell UltraSharp 34“ bude ve stejném období dostupný ve vybraných zemích EMEA regionu.

Produktové fotografie jsou k dispozici zde.

O společnosti Dell

Společnost Dell naslouchá svým zákazníkům a přináší inovativní technologie, řešení a služby s přidanou hodnotou, kterým mohou zákazníci po celém světě důvěřovat. Pro více informací navštivte www.dell.cz