Konference WEBEXPO 2014 využívá ke komunikaci tramvaje

V polovině září (od 12.-14. 9.) proběhne v Praze již sedmý ročník největší konference ve střední Evropě-WEBEXPO 2014. Ačkoliv se jedná o setkání odborné veřejnosti zabývající se převážné online tématy, pro propagaci si organizátoři vybrali netradičně off-line tramvajovou plochu. Tu navíc propojili se soutěží. (TZ)

WEBEXPO 2014 představí účastníkům více jak 1 400 online expertů a 80 řečníků z celého světa, kteří si navzájem předají nové zkušenosti a poznatky ze svých oborů. „Tento ročník jsme se snažili pojmout trochu jinak a tak na návštěvníky čeká řada změn. Nově se například konference stěhuje z budovy Vysoké školy ekonomické v Praze přímo do centra hlavního města, program pomáhali skládat nejznámější čeští profesionálové a další. Z toho důvodu jsme se rozhodli i pro odlišnou komunikaci,“ řekl Pavel Fuchs, marketingový šéf letošního WebExpa.

Jako plochu nesoucí pozvánku na konferenci si vybrali tramvaj pražské MHD. „Každé ráno vyrazí z vozovny tramvaj nesoucí vzkaz „Tohle je WebExpo tramvaj. Uvnitř najdeš lístky zdarma“. Chtěli jsme získání lístků udělat pro lidi zajímavější. Pokud mají štěstí a naleznou WEBEXPO tramvaj stačí na adrese, která je v tramvaji promována, vyplnit místo, číslo tramvaje a e-mail a hned jsou ve slosování o volné vstupy na konferenci. Losuje se každý den,“ řekl Fuchs.