Sony rozšiřuje koncept SmartWear Experience o dva nové produkty pro aplikaci Lifelog – náramek SmartBand Talk a hodinky SmartWatch 3

3. září 2014, IFA, Berlín – Sony Mobile Communications („Sony Mobile”) – Společnost Sony Mobile dnes oznámila, že její řadu produktůSmartWear Experience rozšíří dva nové produkty: náramek Sony SmartBand Talk a chytré hodinky SmartWatch 3. Oba produkty jsou určeny zejména pro práci s aplikací Lifelog, jejímž cílem je pomoci vám se dozvědět více o tom, jak žijete, abyste svůj život mohli zlepšit a obohatit.  (TZ)

„Život je cesta – a každá cesta se skládá z příběhů a zážitků, které vás formují. To je také hlavním principem aplikace Lifelog pro Android, která je srdcem našeho konceptu SmartWear Experience. Tento koncept nabízí daleko více, než sledování fitness a výpočty statistik – pomáhá vám zaznamenávat a uchovávat emocionální chvíle vašeho života, na nichž vám záleží,“ vysvětluje Kunimasa Suzuki, předseda představenstva a generální ředitel Sony Mobile Communications. „Sony je průkopníkem v oblasti nositelného příslušenství a SmartBand Talk, SmartWatch 3 a Lifelog nejenže prvenství naší značky v této sféře potvrzují, ale také nás profilují jako inovátora, který se nebojí odlišit. Nabízíme světu více možností volby – produkty a služby, které nikdo nenabízí nebo nabízet nemůže.“

SmartBand Talk – výkonný doplněk s intuitivními funkcemi, který zaznamenává váš život

Náramek SmartBand Talk zaznamená takřka vše ve vašem životě a je tedy určen zejména uživatelům, kteří si svůj život žijí naplno.

Díky zabudovanému mikrofonu a reproduktoru nabízí SmartBand Talk možnost vybavit si kratší hovory přes hlasový odposlech – můžete hovořit a druhého volajícího dobře slyšíte díky technologii HD Voice, což se hodí zejména když jste v pohybu nebo nemáte zrovna telefon po ruce. Zabudovaná technologie Voice Control1 od Sony vám umožňuje přiřadit vlastní zvuky k oblíbeným typům zaznamenávaných událostí a ovládat vybrané funkce chytrého telefonu hlasem.

Prohnutý displej o úhlopříčce 1,4 palce s technologií e-paper, který je neustále zapnutý, je svěží inovace, po které volali sami zákazníci. Je velmi úsporný, ale skvěle čitelný a kontrastní – stačí pohled na zápěstí a v rychlosti přečtete zaznamenávanou událost nebo upozornění.

Nový zabudovaný rychloměr a výškoměr na základě senzorické technologie sleduje váš pohyb – chůzi, běh a třeba i lezení – pro váš každodenní přehled o fyzické aktivitě. Sami vidíte, nakolik jste byli aktivní, a máte přehled i o své komunikaci, protože náramek si vytáhne všechna relevantní data z vašeho chytrého telefonu a přehledně vám je nabídne na e-paper displeji – kdekoliv a kdykoliv chcete.

Náramek SmartBand Talk je dle očekávání vodotěsný2 (IP68). Na trhu bude nejprve uveden model v černé a bílé barvě; později se barevná nabídka rozroste o extravagantnější varianty – takže si skutečně každý v duchu své osobnosti a vkusu najde ten ‚svůj‘ odstín, který ladí s jeho pracovním oděvem nebo jako ležérně sportovní doplněk oživí jeho styl na volný čas.

SmartWatch 3 – nejnovější generace chytrých hodinek od Sony na platformě Android Wear

Chytré hodinky od Sony jsou již od roku 2007 lídrem na trhu s tímto příslušenstvím a SmartWatch 3 je nejnovější generací tohoto produktu od Sony a také první, která je speciálně vyvinuta v úzké spolupráci s Google pro platformu Android Wear. Tato spolupráce buduje na prvenství značky Sony v oblasti chytrého nositelného příslušenství a software a platformách Google. Výsledkem je jedinečný koncept nositelných doplňků nabitých hardwarovou a softwarovou inovací.

Android Wear organizuje data a informace, navrhuje možnosti a téměř předvídá vaše přání. Přijímáte zprávy od přátel, upozornění na události v kalendáři a zprávy o počasí – stačí se podívat. Informace o vašem letu, tipy relevantní k vašim zájmům a různé zprávy takřka nevyžadují žádný zásah od uživatele. A pokud ano, tak nejsnadnější způsob ovládání Android Wear je hlas.

I když třeba nemáte mobilní telefon s operačním systémem Android, hodinky SmartWatch 3 jsou zábavným a praktickým doplňkem, který je velmi užitečný i sám o sobě. Zabudovaný mikrofon, rychloměr, kompas, gyroskop a GPS modul přinášejí ještě přesnější a výkonnější zaznamenávání životních událostí.

Hodinky SmartWatch 3 představují velký skok dopředu od předchozí generace SmartWatch 2. Jsou vybaveny 320×320 TFT LCD transflektivním displejem o úhlopříčce 1,6 palce, který je skvěle čitelný i na jasném sluníčku; zadní panel mají z nerezové oceli pro prémiový vzhled. A samozřejmě jsou vodotěsné – mají rating dle normy IP683 – a nabíjejí se přes standardní microUSB port.

Hodinky disponují vnitřní pamětí 4 GB, takže můžete synchronizovat svoje playlisty – stačí si jednoduše přes Bluetooth připojit sluchátko a nic vám nebrání v poslechu. Můžete si ‚nabít‘ hodinky hudbou před svým během, nechat telefon doma a poslouchat hudbu offline; a stále můžete sledovat svůj běh pomocí GPS a aplikace Lifelog.

Hodinky se budou nabízet v provedení Classic (černé) a Sport (limetkové); později se nabídka výměnných pásků rozšíří ještě o růžovou a bílou variantu.

Lifelog – osobní aplikace pro Android, která píše a vypráví váš příběh

Zábavná aplikace Lifelog pro Andorid je ke stažení v Google Play Store. Pomůže vám nastavit si osobní cíle a postupně jich dosahovat, ukládá vaše nezapomenutelné chvíle a umožňuje vám se k nim neustále vracet – kdy chcete – abyste měli ještě větší přehled o svém životě.

SmartBand Talk a SmartWatch 3 zaznamenávají a zobrazují události a aktivity vašeho života na zápěstí, ale také vás přes Bluetooth® a NFC propojí s aplikací Lifelog ve vašem chytrém telefonu jakmile se přihlásíte ke svému účtu u služby Sony Entertainment Network3.

Společnost Sony představila nové webové rozhraní pro aplikaci Lifelog, které bude oficiálně spuštěno na webových stránkách Sony Mobile později tento rok. Rozhraní přinese uživatelům ještě větší přehled a kontrolu nad informacemi o jejich životě. Dále v roce 2014 Sony ještě představí otevřené API umožňující integraci dalších služeb do aplikace Lifelog, která tak nabídne ještě více funkcí a možností.

Společnost Sony oznámila, že ve spolupráci s výrobcem doplňků Proporta brzy představí kolekce náramků SmartBand SWR10 v licenci předních značek jako je například Ted Baker a Barbour.

Společnost Sony také představila nové partnerství se známou a oblíbenou lifestylovou značkou Roxy, která se specializuje zejména na dámské oblečení a doplňky pro surf a snowboard. Sony a Roxy společně ještě letos představí limitovanou designovou řadu SmartWear.

SmartBand Talk a SmartWatch 3 – stylové nové produkty v portfoliu Sony SmartWear Experience se v distribuční síti objeví na podzim 2014.

Sledujte twitter @SonyMobileNews a hashtag #SonyIFA pro nejnovější zprávy, komentáře a informace.

Sony Mobile Communications je dceřinou společností a členem skupiny Sony Corporation se sídlem v Tokiu. Sony Corporation je předním výrobcem produktů z oblasti audio a video techniky, her, komunikací, osobních zařízení a informačních technologií pro domácí uživatele i profesionály. Díky svým aktivitám v oblasti hudby, filmu, počítačové zábavy a online byznysu má Sony jedinečnou pozici být globálním lídrem na poli elektroniky a zábavy. Portfolio chytrých telefonů a tabletů Xperia™ a inovativních produktů SmartWear společnosti Sony Mobile Communications v sobě nese to nejlepší z technologií Sony, prémiový obsah a služby a snadnou propojitelnost s ostatními zařízeními v propojeném světě zábavy od Sony. Více informací zde: www.sonymobile.com

Právní prohlášení

1) Uvedené údaje a funkčnost se může lišit v závislosti na lokální variantě. 2) Provozní dobu ovlivňují preference sítě, typ SIM karty, připojené příslušenství a režim užívání, například hraní her. Obsah sady a barevné varianty se můžou v různých zemích lišit. Kompletní nabídka příslušenství nemusí být dostupná ve všech zemích. 3) Použité ikony jsou pouze ilustrativní. Vzhled domácí obrazovky vašeho zařízení může vypadat jinak. Některé funkce nemusí být ve vaší zemi nebo oblasti dostupné.

„Sony“ je registrovaná ochranná známka nebo ochranná známka Sony Corporation. „Xperia” je ochranná známka nebo registrovaná ochranná známka Sony Mobile Communications Inc. Všechny ostatní ochranné známky či registrované ochranné známky jsou vlastnictvím svých vlastníků. Více informací o ochranných známkách uvádíme na našich webových stránkách zde: www.sonymobile.com/global-en/legal/trademarks-and-copyright/

________________________________

1  Funkce SmartBand Talk Voice Control bude dostupná při uvedení na trh zatím s podporou následujících jazyků: japonština, britská a americká angličtina, francouzština, němčina, italština a španělština.

2  SmartBand Talk a SmartWatch 3 splňují normy IP65 TBD a IP68, tudíž jsou odolné proti vniknutí prachu a vody. Při řádném zakrytování všech portů a otvorů jsou zařízení chráněna (i) proti nízkotlakému proudu vody ze všech možných směrů (IP65), a/nebo (ii) mohou být ponořen ve sladké vodě v hloubce 1,50 m až po dobu 30 minut (IP68). Zařízení nejsou konstruována, aby plavala nebo fungovala pod vodou mimo klasifikační rámec norem IP65 a IP68. Porušení těchto podmínek může vést k zneplatnění záruky.

3 Služba Sony Entertainment Network není dostupná ve všech regionech. Podrobnosti se dozvíte zde: www.sonyentertainmentnetwork.com.