AVG do svých mobilních aplikací přidává přehledy zabezpečení soukromí ve stylu „nutričních štítků”

AMSTERDAM a SAN FRANCISKO – 10. září 2014 – AVG® Technologies N.V. (NYSE: AVG), společnost poskytující internetovou bezpečnost 182 milionům aktivních uživatelů, dnes do svých nejpopulárnějších mobilních aplikací přidala stručné přehledy zabezpečení soukromí. Tyto bezpečnostní přehledy se vyznačují snadnou orientací a tak snadným čtením údajů jako mají např. potravinové nutriční štítky. Na první pohled tak informují, které uživatelské údaje aplikace AVG sbírají a které nikoli a rovněž také, jak a proč mohou být tyto údaje sdíleny. (TZ)

Stručné přehledy zabezpečení soukromí AVG jsou zahrnuty v těchto aplikacích: AVG AntiVirus for Android™, AVG PrivacyFix™ a AVG Cleaner. AVG je jednou z prvních společností v odvětví, jež se rozhodla uplatnit doporučený postup, navržený na základě multilaterálního procesu americkým Národním úřadem pro telekomunikace a informace (NTIA) a zveřejněný v červenci 2013. Vzniklý kodex zaštítěný světovými asociacemi bojujícími za ochranu soukromí, jako např. Future of Privacy Forum, klade důraz na implementaci stručného přehledu zabezpečení soukromí, který využívá standardizovaný a snadno pochopitelný jazyk.

„S tím, jak aplikace využívají nové biometrické senzory a monitorují údaje celé škály zařízení od sportovních pomůcek až po systémy chytré domácnosti, čím dál více záleží na tom, jak jsou o tom uživatelé informováni,“ říká Jules Polonetsky z asociace Future of Privacy Forum.  „AVG použitím přehledů zabezpečení soukromí rovněž ulehčila orientaci v záludnostech ochrany soukromí vývojářům.“

Stručný přehled zabezpečení soukromí lze najít v hlavní nabídce aplikací AVG v sekci „O aplikaci“. Klepnutím na možnost „Pravidla soukromí“ se otevřou tři záložky, na kterých jsou pravidla sbírání a sdílení uživatelských údajů vypsána podle jednotlivých kategorií. Stručný přehled zabezpečení soukromí bude implementován i do ostatních aplikací AVG v průběhu několika příštích měsíců.

„Transparentnost a možnost volby jsou základními prvky k dosažení důvěry uživatelů. Zajištění těchto kvalit v mobilním prostředí je náročnější kvůli omezením velikosti displeje zařízení a z naší strany tedy jde o jisté průkopnictví, pokud jde o zjednodušení a zestručnění přehledu zabezpečení soukromí,” dodává Harvey Anderson, ředitel pro právní záležitosti ve společnosti AVG Technologies. „Náš stručný přehled zabezpečení soukromí je dalším krokem ve vývoji přehledů zabezpečení osobních údajů a představený model se časem stane standardem uživatelských prostředí jak v mobilních, tak v klasických aplikacích.”

Další informace o AVG pravidlech ochrany soukromí a produktech na ochranu soukromí

###

O AVG Technologies (NYSE: AVG)

AVG je přední společností poskytující internetovou bezpečnost zařízením, datům i lidem prostřednictvím softwaru a služeb. K 30. červnu 2014 má AVG 182 milionů aktivních uživatelů, kteří využívají zabezpečení internetu, optimalizace výkonu, ochrany soukromí a identity. Výběrem produktů AVG se uživatelé stávají součástí důvěryhodného globálního společenství, které je přímo ve spojení se společností AVG a těží ze vzájemné podpory.

Všechny obchodní známky jsou majetkem jejich příslušných vlastníků.

www.avg.com

http://www.avg.com/content/dam/avg/img/company/management/hi-res/Harvey_Anderson_2014.jpg

Harvey Anderson, ředitel pro právní záležitosti, AVG Technologies

cid:image002.png@01CFC14E.4DF1DD20

Pohled na stránku s krátkými bezpečnostními přehledy, AVG Technologies