LAMA ENERGY GROUP zveřejnila hospodářské výsledky za rok 2013

Výnosy v roce 2013 přesáhly 15 miliard Kč, letos je chce LAMA více než zdvojnásobit (TZ)

Skupina LAMA, holding působící v České republice jako producent a dodavatel energií nebo také jako virtuální operátor pod značkou LAMA mobile, zveřejnila výsledky svého podnikání za rok 2013 v České republice, na Slovensku, Mongolsku a klíčové destinaci – Kanadě. Obrat dceřiné společnosti LAMA energy, která prodává plyn a elektřinu na českém trhu, dosahuje 5 miliard korun. EBITDA byl za loňský rok 610 milionů korun. Díky akvizicím v minulých letech a projektu těžby ropy v kanadské provincii Alberta očekává LAMA ENERGY GROUP v příštím roce výnosy ve výši 35,5 miliardy korun.

LAMA ENERGY GROUP se  už v roce 2012 rozhodla vstoupit na trh s komoditami v Severní Americe, kde úspěšně působí pod značkou PetroLama. Právě v Kanadě se generuje největší část tržeb díky vysokým objemům obchodovaného plynu a ropy. Za loňský rok byl obrat holdingu přes 15 miliard korun, za rok 2014 se očekává další růst a výnosy holdingu překračující hranici 30 miliard korun. LAMA ale nezahálí ani na českém trhu, kde v roce 2013 zakoupila teplárnu Otrokovice. Díky této akvizici získala skupina LAMA vlastní kapacitu pro výrobu elektrické energie.

„Velkým příslibem do budoucna jsou naše kanadské aktivity zastřešované společností PetroLama, soustředíme se však stále i na český a slovenský trh, kde jsme si vybudovali významnou pozici v oblasti teplárenství, těžařství ropy a plynu i dodavatelství energií,“ říká tiskový mluvčí skupiny Andrej Čírtek.  

Nejnovějším projektem skupiny je mobilní operátor LAMA mobile. „Momentálně nám přibývají stovky zákazníků denně,“ doplňuje Andrej Čírtek. Před managementem stojí úkol stát se nejvýznamnějším plnohodnotným virtuálním operátorem na českém trhu.

Mezi aktivitami holdingu nelze opomenout těžbu ropy a zemního plynu na jižní Moravě, ve které má LAMA ENERGY GROUP resp. specializovaná dceřiná společnost LAMA GAS&OIL pozici dvojky v objemu těžby těchto komodit na českém trhu. LAMA GAS&OIL v loňském roce vytěžila 3340 tun ropy a 46344 mil. m3 plynu.

Z hlediska prodeje energií koncovým spotřebitelům hraje klíčovou roli společnost LAMA energy. Domácnostem i korporacím dodává v ČR plyn a elektřinu, celkově se jedná o více než 56000 odběrných míst. Mezi významné velkoodběratele energií od LAMA energy se v uplynulém roce zařadila společnost Continental Barum, obchodní řetězec Baumax nebo hlavní město Praha.

V oblasti společenské odpovědnosti LAMA ENERGY GROUP již přes rok spolupracuje se sdružením SOS dětské vesničky, kde kromě sponzoringu aktivně pomáhá klientům SOS vesniček s nástupem do pracovního života například tím, že jim nabízí placenou brigádu ve své centrále v Hradci nad Moravicí.