O2 přináší 4G LTE do Ostravy

V sobotu 20. září spustí O2 síť 4G LTE v místě konání Dnů NATO v Ostravě (Letiště Leoše Janáčka). LTE připojení zajistí mobilní vysílače a bude zde fungovat až do skončení přehlídky. Technologie 4G LTE doplní stávající mobilní síť v tomto místě, díky čemuž se zvýší celková dostupná datová kapacita mobilní sítě O2. (TZ)

Druhým místem v Ostravě, kde O2 nasadí nejrychlejší mobilní síť 4G LTE, je areál Světa techniky v Dolní oblasti Vítkovice. Zde bude síť 4G LTE nasazena přímo uvnitř budovy a technologie zde zůstane již na stálo. Svět techniky se slavnostně otevře 26. září.

Více o Světě techniky se dočtete ZDE

„Jako první operátor jsme přinesli 4G LTE do Prahy, do Brna a nyní i do Ostravy. Průběžně pokrýváme signálem 4G LTE celou Českou republiku a do konce roku plánujeme pokrýt vysokorychlostním internetem 90 % obyvatel Česka,“ říká Jindřich Fremuth, ředitel divize rezidentních zákazníků O2 Czech Republic.

„Síť LTE přináší zcela nový zážitek při používání mobilního internetu. Násobně vyšší rychlost a okamžitá odezva znamenají, že 4G LTE umožňuje bleskové načítání internetových stránek, videí či hraní on-line her,“ doplňuje Fremuth.

Nejrychlejší 4G LTE síť

Technologie 4G LTE od O2 nabízí na vybraných místech maximální rychlost až 185 Mb/s.Podle výsledků uživatelských měření serveru DSL.cz běhala data na LTE už tři měsíce po sobě (květen, červen, červenec) nejrychleji právě v síti O2.

Pro využívání sítě 4G je potřeba zařízení, které 4G LTE podporuje, a také nový typ SIM karty – tzv. USIM. Každý zákazník O2 si může svůj typ SIM karty jednoduše ověřit zadáním kódu *444*# a jeho odesláním jako běžného hovoru. Případnou výměnu karty zařídí zdarma na kterékoli prodejně O2, firemním zákazníkům tuto výměnu zprostředkuje jejich obchodní zástupce.

Seznam všech mobilních telefonů s podporou 4G LTE od O2 naleznete ZDE.

Seznam všech O2 prodejen v Ostravě naleznete ZDE

O společnosti O2 Czech Republic

O2 je největším integrovaným telekomunikačním operátorem na českém trhu. V současnosti provozujeme téměř osm milionů mobilních a pevných linek, což z nás činí jednoho z vedoucích poskytovatelů plně konvergentních služeb v Evropě. Zákazníkům mobilních služeb nabízíme nejmodernější technologie HSPA+ a LTE. Máme nejucelenější nabídku hlasových a datových služeb v České republice, přičemž mimořádnou pozornost věnujeme využití růstového potenciálu především v oblasti ICT. Naše datová centra o celkové rozloze 7300 metrů čtverečních patří k největším hráčům v oblasti hostingových a cloudových služeb, stejně jako v oblasti managed services. Jako jediná v ČR a střední Evropě získala datová centra O2 certifikaci úrovně TIER III. Se svou službou O2 TV jsme zároveň největším provozovatelem internetového televizního vysílání v Česku. Od ledna 2014 je O2 součástí české investiční skupiny PPF.

O skupině PPF

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes telekomunikace, nemovitosti, maloobchodní služby, pojišťovnictví, těžbu nerostů a zemědělství až po biotechnologie. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a USA. Skupina vlastní aktiva přesahující 20,9 miliardy EUR (k 31. 12. 2013).