Na český trh vstoupila digitální contentová agentura Newcast. Jejím ředitelem se stal David Pavel

V září letošního roku otevřela v Praze svoji kancelář celosvětová contentová agentura Newcast, která je sesterskou agenturou mediální agentury ZenithOptimedia. Jejím ředitelem se stal David Pavel, který do té doby působil v ZenithOptimedia na pozici Business Unit Director. (TZ)

Newcast je sesterskou agenturou mediální agentury ZenithOptimedia zaměřující se na značkový obsah a zážitky. V současnosti působí na 17 trzích napříč Evropou, USA, Latinskou Amerikou a Asií. Globální kancelář sídlí v Londýně. V České republice svoji činnost zahájila v září letošního roku a aktuálně pracuje např. pro klienta Nestlé. Newcast se mimo jiné představí na 7. ročníku Mobile Internet Forum, které se koná 9. října a kde bude mít svoji přednášku její ředitel David Pavel.

Newcast svým klientům nabízí odborné znalosti a poradenství především co se týká práce s vlastním („Owned“) obsahem a s tím spojeným kreativním a projektovým managementem ve třech klíčových oblastech, jimiž se zabývá. Konkrétně se jedná o značkový obsah (komplexní content audit a strategie, management sociálních sítí a obsahu na nich, mobilní nebo sociální aplikace a technologické inovace jako např. second-screen technologie Virgla), speciální mediální partnerství (např. Spotify) a živé zážitky se značkou (např. eventy, sponzoring, atd.).

„Náš široký záběr znamená, že našim klientům můžeme poskytnout objektivní rady ohledně jejich vlastní obsahové strategie, včetně strategie týkající se sociálních médií, jako nedílné součásti jejich celkové komunikační strategie,“ říká David Pavel, ředitel agentury Newcast a dodává: „Ve všech případech pracujeme vždy s cílem maximalizovat návratnost investic a naším mottem je pomáhat klientům plánovat a aktivovat digitální obsah mnohem více strategicky.“

David Pavel – ředitel agentury Newcast

David Pavel je zakladatelem a zároveň ředitelem digitální contentové agentury Newcast. Vystudoval komerční komunikaci na VŠE a má zkušenosti s komunikačním a digitálním plánováním jak z ČR pro více agentur, tak např. z Německa a regionální koordinaci CEE. Posledních několik let působil ve vedení mediální agentury ZenithOptimedia.