Check Point chrání zákazníky před zranitelností Shellshock

PRAHA, 26. září 2014 – Check Point® Software Technologies Ltd. (Nasdaq: CHKP), světový lídr v oblasti zabezpečení internetu, oznámil, že vydal IPS ochranu před zranitelností v GNU Bourne Again Shell (Bash) nazvanou Shellshock, a zajišťuje tak integritu síťových dat zákazníků. (TZ)

Check Point vydal IPS update, který zamezuje zneužití zranitelnosti Shellshock. Více informací je k dispozici zde: sk102673 – Reakce Check Point na CVE-2014-6271 Bash Code Injection a CVE-2014-7169.

„Check Point vydal IPS ochranu, která detekuje a blokuje pokusy o zneužití zranitelnosti. Doporučujeme všem našim zákazníkům okamžitě provést update, aby byla zajištěna bezpečnost jejich sítí,“ říká Dorit Dor, produktová viceprezidentka společnosti Check Point Software Technologies. „Shellshock nechává řadu systémů zranitelných vůči útokům a jedná se o globální problém, který daleko přesahuje jakékoli jiné síťové zranitelnosti.“

Tým US-CERT (United States Computer Emergency Readiness Team) uvádí: „Zaznamenali jsme kritickou zranitelnost v GNU Bourne Again Shell (Bash), což je příkazový řádek používaný ve většině operačních systémů Linux/UNIX a Apple Mac OS X. Chyba by mohla umožnit útočníkům vzdálené spuštění příkazů připojením škodlivého kódu v prostředí používaném operačním systémem.“

„Check Point bude i nadále monitorovat zranitelnost Shellshock a bude vydávat dle potřeby další ochrany pro partnery a zákazníky po celém světě,“ dodává Dorit Dor.

Sledujte Check Point online:

Twitter: www.twitter.com/checkpointsw

Facebook: https://www.facebook.com/checkpointsoftware

YouTube: http://www.youtube.com/user/CPGlobal

O společnosti Check Point Software Technologies

Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoint.com), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, je jediný dodavatel, který nabízí jednotný rámec pro správu komplexního zabezpečení sítí, dat a koncových bodů. Check Point svým zákazníkům přináší bezkonkureční zabezpečení proti všem typům hrozeb, klade důraz na jednoduchost nastavení a ovládání a snižuje náklady na vlastnictví. Check Point jako první uvedl na trh firewall (označený FireWall-1) s patentovanou technologií „stateful inspection“. Nejnovější inovací Check Pointu je architektura softwarových bladů. Dynamická architektura softwarových bladů nabízí bezpečná, flexibilní a jednoduchá řešení, která je možné libovolně přizpůsobit potřebám jakékoliv organizace či prostředí. Mezi zákazníky Check Pointu patří desítky tisíc společností a organizací všech velikostí, včetně všech firem uváděných v žebříčku Fortune 100. Řešení ZoneAlarm, které získalo řadu ocenění, chrání milióny počítačů proti útokům hackerů, spyware a krádeží identity.