Díky spolupráci společností Canon a Arteco vznikne efektivní bezpečnostní řešení

PRAHA, 7. října 2014 – Společnost Canon na veletrhu Security Essen oznámila nové partnerství, a to se společností Arteco, která je průkopníkem v oblasti správy událostí spojených s video obsahem (VEMS, Video Event Management Software). Díky této dohodě se mohou zájemci o bezpečnostní řešení těšit na kvalitní správu video obsahu a zákazníci společnosti Arteco budou mít k dispozici celou produktovou řadu vysoce kvalitních síťových bezpečnostních kamer značky Canon. (TZ)

Společnost Arteco, jeden z hlavních hráčů na trhu VEMS řešení, hledala pro zdokonalení svých bezpečnostních řešení hardwarového partnera. Díky výborným zkušenostem s produkty značky Canon a především díky možnostem a ergonomii její produktové řady bezpečnostních kamer, si Arteco za tohoto partnera zvolila právě Canon. Cílem společnosti Arteco je především nabídnout podporu sledování bezpečnostních událostí firmám všech velikostí – od malých společností až po velké podniky.

Na základě spolupráce dojde k integraci bezpečnostních produktů Arteco s celým portfoliem značky Canon. Zákazníci se tak mohou těšit na vynikající kvalitu obrazu a široké zorné pole i za špatných světelných podmínek. Díky této spolupráci může Canon nabídnout ideální komplexní řešení, které přesně odpovídá požadavkům jeho zákazníků na sledování v řadě klíčových oblastí – od business parků přes školy, nemocnice a místní veřejné služby až po výrobu, skladování a hotelové služby.

Řešení VEMS společnosti Arteco zjednodušuje integraci s produkty třetích stran a je kompatibilní s širokou škálou vstupních a výstupních zařízení. Tato kompatibilita umožňuje rozšíření bezpečnostních systémů o monitorování řady událostí, jako je například otevření brány nebo zavření dveří. Díky jednoduchému uživatelskému rozhraní bude sledování velmi přehledné a snadná bude i identifikace nejdůležitějších událostí včetně neoprávněného narušení sledovaného prostoru. Jednodušší tak bude i ochrana perimetru.

„Jsme opravdu velmi ze spolupráce se společností Canon na integraci jejich špičkových kamer s naším VEMS řešením Arteco Logic NEXT,“ říká Giampaolo Sabbatani, generální ředitel společnosti Arteco. „Canon je pro nás ideálním partnerem zejména díky spojení kvality síťových kamer této značky a jejich celosvětové dostupnosti s profesionálním prodejem a špičkovou reputací. Spolupráce nám umožní uspokojit strategické požadavky našich klientů i partnerů, a to po celém světě.“

„Základem naší strategie je právě spolupráce s klíčovými partnery na poskytování přizpůsobitelných bezpečnostních řešení a využití těchto řešení ke splnění požadavků našich zákazníků,“ říká Julian Rutland, ředitel pro plánování a strategii společnosti Canon Europe. „Jsem velmi rád, že můžeme oznámit partnerství se společností Arteco, díky kterému vznikne ucelené bezpečnostní řešení pro pokročilou správu událostí spojených s video obsahem. Navíc řešení, které bude snadno použitelné, flexibilní i nákladově efektivní.“

Společnost Canon při vývoji síťových kamer využívá své sedmdesátileté špičkové zkušenosti z oblasti optiky, díky které přináší výjimečnou obrazovou kvalitu za všech světelných podmínek. Produktová řada síťových kamer značky Canon se navíc může pochlubit snadnou instalací a podporou rozsáhlého záručního programu.

Široké portfolio velmi kvalitních a moderních síťových kamer značky Canon si mohli návštěvníci veletrhu Security Essen 2014 prohlédnout ve dnech 24. až 26. září.

Zákazníci, partneři z oblasti správy video obsahu a systémoví integrátoři mohou další informace o síťových kamerách značky Canon získat na adrese

cpn.canon-europe.com/content/product/network_security_cameras.do.

O společnosti Arteco

Společnost ARTECO se sídlem v italské Faenze a s pobočkou v americkém St. Louis vznikla v roce 1987 a je globálním poskytovatelem bezpečnostních video produktů. Společnost má při výzkumu a vývoji neustále na paměti snadné využití i správu zdrojů. Dodržování těchto principů umožnilo spojení prvotřídního software pro analýzu video obsahu a pro jeho správu do jedné platformy, která může cenou konkurovat ostatním VMS (Video Management Software) produktům. Společnost Arteco se na analýzu video obsahu dívá jako na zdokonalení video bezpečnosti, nikoli jako na drahé rozšíření či zvýšení složitosti standardní správy video obsahu. Produkty značky Arteco jsou dostupné prostřednictvím specializovaných týmů certifikovaných partnerů, a to po celém světě včetně Spojených států, Itálie, Jižní Afriky, Polska a Kanady.

Další informace o společnosti Arteco jsou k dispozici na www.Arteco-Global.com.

O společnosti Canon Europe

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů.

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon.cz.