Sticky Password dodává správu hesel pro unikátní zařízení firmy EyeLock

Myris je vůbec první zařízení pro autentizaci oční duhovky dostupné nejen firmám, ale i domácím uživatelům. Nabídne i pokročilou správu hesel, automatické vyplňování formulářů a integraci s webovými prohlížeči. (TZ)

BRNO, 8. října 2014 – Poskytovatel softwaru pro správu hesel, Sticky Password, oznamuje spolupráci s firmou EyeLock, průkopníkem v oblasti bezpečnostních technologií založených na skenování duhovky. Kombinací hardware myris s ověřeným software Sticky Password vzniklo jednoduché a uživatelsky přívětivé řešení zaručující vysoký stupeň zabezpečení, které definitivně odstraňuje starosti se zapomínáním hesel, uživatelských jmen a dalších osobních údajů. Myris je snadno připojitelný k počítači, notebooku či tabletu pomocí USB portu.

Sticky Password umožňuje myris automaticky vyhledat všechna uložená hesla ve webových prohlížečích připojených zařízení a uložit je do zabezpečené databáze. Systém též automaticky vyplňuje webové formuláře (například při zakládání internetových účtů), přičemž osobní informace, jako je číslo bankovního účtu, kreditní karty, datum narození či adresa, jsou pro tento účel uchovávány v samotném hardwaru, a nikoli pomocí cookies v  prohlížeči, odkud mohou být zcizeny hackery.

„Jsme skutečně nadšeni ze spolupráce s firmou EyeLock, která je specialistou v oblasti biometrické autentizace,“ uvedl ředitel Sticky Password Petr Bílek. „Náš software v kombinaci se systémem autentizace duhovky myris otevírá zcela novou cestu k posílení online bezpečnosti uživatelů. Biometrie se postupně stává standardem a EyeLock nabízí přesně takové řešení, které zákazníci očekávají. Jsme velmi rádi, že můžeme být součástí tohoto projektu“.

Myris je kompatibilní s operačními systémy Windows 7 a 8, Mac a Chrome.

O Sticky Password

Sticky Password je software pro tvorbu a správu hesel vyvíjený již od roku 2001. Jeho cílem je zjednodušení práce uživatelům internetu a zároveň zvýšení zabezpečení jejich dat. Program Sticky Password dále umožňuje automatické přihlašování k uživatelským účtům, vyplňování formulářů pomocí jediného kliknutí či zabezpečené uchovávání osobních dat. Program Sticky Password využívají v rámci svých komplexních bezpečnostních řešení takové špičky oboru, jako je například Kaspersky Lab. Software je dostupný na www.stickypassword.com , či v rámci distributorských sítí, jako například Alza.cz, SWS a další.

O EyeLock

EyeLock je předním poskytovatelem biometrických řešení na bázi autentizace duhovky. Jde o proprietární technologii eliminující nutnost používání hesel a PINů a umožňující nejvyšší úroveň zabezpečení, využívaná jak Fortune 500 firmami, tak i jednotlivci. Proč je technologie EyeLock zárukou bezpečnosti? Žádné dvě duhovky nejsou stejné, a vedle DNA je oční duhovka tím nejspolehlivějším identifikátorem. Společnost EyeLock považuje za své hlavní poslání poskytovat bezpečnostní řešení nové generace. EyeLock je sponzorem neziskové organizace FIDO (Fast Identity Online Alliance).