Praha 14. října 2014 – Společnost CA Technologies představí unikátní program „Coding4security@CA Technologies“, který umožní studentům středních škol vyzkoušet si práci v oboru kódování. Připojí se tak k evropskému projektu Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti, European Cyber Security Month a EU code week. V projektu „Coding4security@CA Technologies“ se na jeden týden studenti pražského gymnázia Jana Keplera začlení do týmu odborníku pražské pobočky společnosti CA Technologies, kde se studenti seznámí ne jen nejen se základy kódování, ale také s problematikou agilního řízení, speciální technikou, kterou CA Technologies využívá v softwarovém vývoji. (TZ)
Projekt je v souladu s dlouhodobou strategií firmy, jejímž cílem je podílet se na vzdělávání budoucí generace softwarových inženýrů podporou vyučování vědních disciplín, jako je matematika, přírodní vědy, technologie či vývoj (STEM vzdělávání). Tato zkušenost pomůže studentům osvojit si základní znalosti a schopnosti kódování a umožní jím uspět ve světě application economy.
,,Jsme nesmírně rádi, že můžeme tyto nadějné mladé vědce přivítat v našem pražském centru a ukázat jim kódovací dovednosti potřebné k vytváření bezpečných softwarů a naučit je pracovat v prostředí application economy,“ říká Milan Svatek, VP Software Inženýr pro CA Technologies.
,,Vybraní studenti mají jedinečnou příležitost rozšířit své kódovací znalosti a dovednosti, a třeba se stát jednou budou vůdčí osobnosti v oblasti IT,“ dodává Svatek.
Do programu “Coding4security@CA Technologies” byla vybrána skupina studentů pražského gymnázia Jana Keplera. Ti budou celý jeden týden pracovat v pražské pobočce CA Technologies na projektu Data Masking. Profesionálové ze CA Technologies jim budou poskytovat znalosti a zdroje, zatímco studenti samotní budou odpovídat za návrh, realizaci a konečný výsledek. V průběhu týdne bude skupina gymnazistů získávat cenné poznatky z oblasti metodologie vývoje Agile Scrum pro softwarové společnosti, dále rozvíjet své dovednosti a snažit se aplikovat nově naučené pojmy, logické postupy a algoritmy maskování dat, což je samo o sobě klíčovým aspektem kybernetické bezpečnosti.
Cílem celého projektu je zvýšit zájem studentů o toto odvětví informačních technologií. Dle nedávných odhadů poptávka po profesionálech z oblasti vědy, technologií, inženýrství a matematiky v budoucnu výrazně přesáhne jejich nabídku. Studie uvádějí, že k roku 2020 bude Evropská unie čelit nedostatku zhruba 900 000 odborníků v IT. Projekt společnosti CA Technologies tak přináší jedinečnou příležitost pro studenty zajímající se o tento obor. Zároveň se CA Technologies zapojením studentů Gymnázia Jana Keplera pokouší vzbudit zájem o technologické obory i u dívek, kterých v oboru informačních technologií pracuje jen velice málo.
Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti je projekt probíhající během měsíce října na území Evropské Unie a Spojených států. Jeho cílem je upozornit na nebezpečí číhající v kyber světě a poskytnout lidem rady a tipy na ochranu jejich soukromí během pohybu na internetové síti.
O CA Technologies
CA Technologies poskytuje svým klientům softwarové nástroje, které jim umožňují aktivně a bezpečně zajistit jejich IT prostředí a zefektivnit tak jejich podnikání. Software vyvíjený CA Technologies urychluje inovace, pomáhá transformovat infrastrukturu a zabezpečuje prostředí jak datových center, tak cloudů. Více o aktivitách CA Technologies na www.ca.com/cz.
Pražská pobočka CA Technology byla otevřena v roce 2005. R&D v pražském CA Technologies pracuje asi 300 softwarových specialistů a jejich počet rychle roste. Pro více informací o pražské pobočce CA Technologies klikněte zde.