HTC a Google představují Nexus 9 – první tablet s operačním systémem Android Lollipop

Praha, 16. října 2014 – Vůbec první tablet s novou verzí operačního systému Android Lollipop uvede na trh HTC ve spolupráci s Googlem. Po vzoru aktuálních modelů HTC se nový Nexus 9 pyšní skvělým dílenským zpracováním a softwarovou výbavou. Na pulty obchodů dorazí ve třech různých variantách. (TZ)

Jemný povrch zadní části nového Nexusu 9 spojuje s obrazovkou rám z kvalitního broušeného hliníku. Displej s poměrem stran 4:3 a úhlopříčkou 8,9 palce je dost velký na to, aby si poradil s každou úlohou, zároveň je však snadno přenosný a použitelný i jednou rukou. Váží pouhých 436 gramů. Tenké tělo nového Nexusu ukrývá 64bitový dvoujádrový procesor Nvidia Tegra K1, pro který je multitasking hračka. Grafický výkon na úrovni dnešních desktopů zajišťuje čip založený na architektuře Keppler.

Pro focení má tablet přední 1.6 megapixelový a zadní 8 megapixelový fotoaparát. Na prohlížení filmů, obrázků nebo pro běžné brouzdání po internetu je připraven 2K (2048×1536) displej. Přední stranu dále doplňuje dvojice reproduktorů s technologií HTC BoomSound, jejíž více než slušný stereo přednes potěší především hudební a herní nadšence.

První tablet s Android Lollipop

Nexus 9 čerpá z nové verze systému Android maximum a vedle svižného multitaskingu nabízí také široké možnosti přizpůsobení a zabezpečení. Lepší hospodaření s energií pak znamená méně času stráveného nabíjením a delší herní seance.

„Nexus 9 je skvělým příkladem toho, co může vzniknout při spolupráci dvou inovacím oddaných společností, pro které je spokojenost uživatele primárním cílem,“ říká Peter Chou, CEO HTC. „Bezkonkurenční designerská práce HTC si s nejnovějšími softwarovými výstřelky skvěle rozumí a my jsme nadšeni, že tento produkt můžeme uvést na trh.“

Dostupnost

Nexus 9 bude k dispozici ve variantách 16GB, 32GB a 32GB LTE. O dostupnosti a ceně pro český trh budeme včas informovat.

Produktové fotografie jsou k dispozici zde.

O společnosti HTC
HTC Corp. (HTC) patří mezi firmy s nejrychlejším tempem růstu na mobilním trhu. HTC staví lidi do centra pozornosti a práci s telefonem dělá jednodušší a přirozenější. Akcie společnosti jsou veřejně obchodovatelné na tchajwanské burze cenných papírů pod značkou 2498.

Další informace o společnosti HTC najdete na www.htc.com a www.htc.cz.