Kurz programování ve vědeckotechnologickém parku přilákal na tři desítky zájemkyň

Ostrava, 22. října 2014 – Ve Vědecko-technologickém parku Ostrava proběhl 17. a 18. října v pořadí již třetí programovací workshop určený dívkám s názvem Rails Girls. V neformálním prostředí a s odbornými lektory i lektorkami si účastnice akce mohly osvojit základy programování v programovacím jazyku Ruby on Rails. (TZ)

„Dvoudenní akce se zúčastnilo celkem 32 žen různých věkových kategorií, kterým se osobně věnovalo patnáct koučů včetně čtyř žen. Účastnice měly možnost nahlédnout do problematiky IT a lépe se seznámit se zdánlivě složitými technologickými postupy. Výsledkem bylo naprogramování jednoduché aplikace, kterou si každá z dívek a žen na začátku zvolila,“ říká Zuzana Mánková, Communication Specialist ze společnosti Tieto Czech, která byla jedním z hlavních partnerů celé akce.

„Zvědavost mi nedala, sebrala jsem odvahu a rozhodla jsem se přihlásit na Rails Girls. A musím říct, že workshop předčil veškerá má očekávání. Celým dnem nás provázeli zkušení, ale přitom lidským jazykem hovořící koučové. Srozumitelně a trpělivě nám vysvětlovali základy IT a poté nám krok po kroku pomáhali s tvorbou vlastní aplikace,“ říká Lucie Kostková, jedna z účastnic akce. „Já jsem si vytvořila jednoduchou aplikaci čtenářského deníku a musím říct, že jsem měla opravdu radost, když jsem viděla, jak se ze změti příkazů postupně stává skutečně dobře vypadající a fungující aplikace,“ dodává.

Rails Girls je mezinárodní koncept bezplatných workshopů programování pro dívky, který vznikl v roce 2010 v Helsinkách a v říjnu loňského roku poprvé proběhl v České republice. Hlavní předností je, že jeho účastnice nepotřebují žádné předchozí zkušenosti s programováním a pro účast na akci je zapotřebí pouze vlastní počítač.

O společnosti Tieto

Tieto je největší severoevropský dodavatel IT služeb poskytující komplexní služby v oblasti IT pro soukromý i veřejný sektor a služby pro vývoj produktů v oblasti komunikace a moderních technologií. Jako důvěryhodný partner v transformaci IT pomáháme našim zákazníkům přizpůsobit jejich procesy a podnikání požadavkům trhu. V Tietu klademe velký důraz na profesionální růst a výsledky. Společnost Tieto, založená v roce 1968, se sídlem v Helsinkách a čistými tržbami 1,7 miliard eur zaměstnává na 14 000 expertů a působí ve více než 20 zemích světa. Její akcie jsou obchodovány na burze NASDAQ OMX v Helsinkách a Stockholmu.