První ročník cen Alza Flying Objects zná své vítěze

Praha, 29. 10. 2014 – Novou tradici udílení cen nejúspěšnějším firmám a produktům v oblasti elektroniky a počítačů zahájila Alza.cz u příležitosti 20 let působení na trhu. (TZ)

Za dvacet let svého působení na trhu se Alza stala etalonem v oblasti elektronického obchodování a  e-commerce. Je nejúspěšnější firmou ve svém oboru, vysoce hodnocenou nejen odborníky, ale i samotnými zákazníky. Ceny Alza Flaying Objects, zkráceně A.F.O. byly uděleny produktům a firmám, které získaly nejvyšší hodnocení odborné poroty Alza nebo zákazníků.

Ocenění A.F.O. 2014 byla udělena v sedmi kategoriích. Výrobcem roku se za atraktivitu a kvalitu portfolia stala společnost Lenovo. Za konzistentní spolupráci ocenila Alza v kategorii Distributor roku společnost ATComputers. Výrobkem roku se za popularitu produktu stal notebook Lenovo IdeaPad G580. Ocenění za nekonvenčnost získalo v kategorii Inovace roku zařízení 2v1 Acer Aspire Switch. Za progres ve svém oboru se Dravcem roku stala společnost Apple. V kategorii Partner roku si cenu odnesla společnost Microsoft a Volbou zákazníků, tedy produktem zvoleným na základě zákaznické přízně, se stal digitální fotoaparát Canon PowerShot SX 510 HS.

Ocenění byla vítězům jednotlivých kategorií předána na slavnostním večeru pořádaném 23. 10. 2014 v Muzeu Stará Čistírna v Praze. Samotná cena A.F.O. pochází z dílny renomovaného designerského studia VRTIŠKA • ŽÁK. „Naším cílem bylo vytvořit objekt, který na první pohled zaujme, a budou s ním spojeny hodnoty, které Alza.cz představuje: výjimečnost, originalitu a úspěch. Designérské duo VRTIŠKA • ŽÁK exkluzivně pro Alza.cz navrhlo a vytvořilo létající objekt, který uvedené hodnoty symbolizuje a zároveň, ve stylizované formě, reflexivně propojuje ocenění s maskotem společnosti, nezaměnitelným mimozemšťanem Alzou,“ komentuje zahájení nové tradice Šárka Jakoubková, PR manažerka Alza.cz. „Blahopřejeme všem vítězům jednotlivých kategorií a již nyní se těšíme na udělování cen A.F.O. za rok 2015, pro které máme nové nápady a plány,“ dodává Jakoubková.

Studio VRTIŠKA • ŽÁK

Designérské duo Roman Vrtiška Vladimír Žák, se věnuje projektům z oblasti architektury, produktového designu a designu interiérů. Projekty studia charakterizuje především neformální přístup myšlení a důvtip. Díky široké škále zájmů a profesionálnímu přístupu k práci se může pochlubit realizací projektů pro celou řadu českých i zahraničních firem. Jejich práce byla několikrát oceněna, např: 2008 – Cena unie profesionálních designérů, 2008 – Vynikající design, 2009  – 1. místo Objev roku Czech Grand Design, 2014 – Grand Prix For Furniture).

O společnosti Alza.cz, a.s.

Společnost Alza.cz se zabývá prodejem výpočetní techniky a elektroniky od roku 1994 a dlouhodobě je lídrem českého internetového trhu. Už v roce 2005 přesáhl obrat společnosti Alza.cz hranici 1 miliardy Kč. Na českém trhu šlo o první pokoření této hranice internetovým obchodem. Společnost Alza.cz každý rok upevňuje svou pozici a v roce 2013 dosáhla tržeb včetně DPH ve výši 11,1 miliardy Kč a vyřídila přes 3,3 mil objednávek. Denní návštěvnost webových stránek www.alza.cz přesahuje 200 000 uživatelů. Portál www.alza.cz jsou nejnavštěvovanější stránky v oblasti počítačů a elektroniky na českém internetu. Jedině v Alza.cz mohou spotřebitelé navštívit první Apple Shop ve střední a východní Evropě.

Jedničkou na trhu je Alza.cz zejména díky bezkonkurenční skladové dostupnosti zboží, široké nabídce produktů a nadstandardním službám, které doprovázejí samotný prodej i poprodejní služby. V předchozích letech získala společnost Alza.cz a.s. za své obchodní úspěchy i řadu prestižních ocenění. Jmenujme například Shop Roku 2011, 2012 a 2013 v ČR, Shop Roku 2013 na Slovensku, MasterCard Obchodník roku 2012 a 2013 – kategorie internetový prodejce, Křišťálová Lupa 2012, absolutní prvenství HP Partner roku v letech 2009 až 2013, či nejlepší E-commerce aplikace roku 2014.