Po fotbale a tenise přichází řada na basketbal. Blue Devils zvolili platformu SAP HANA pro vizualizaci dat

Detailní informace o basketbalovém týmu Duke Athletics a jednotlivých hráčích už nemusí fanoušci či novináři složitě hledat. Mohou je mít k dispozici přímo na svém mobilním telefonu nebo tabletu díky aplikaci vyvinuté ve spolupráci se SAP, NTT Data a Fuqua School of Business při Duke University na platformě SAP HANA. (TZ)

Praha, 31. října 2014 — Sportovní klub Duke Athletics při univerzitě v americkém Durhamu vybral platformu SAP HANA k vytvoření jednoho z nejvýkonnějších nástrojů pro vizualizaci dat v dějinách univerzitního sportu. Příznivci klubu zvaného také Modří ďábli budou mít k dispozici historické údaje o basketbalových hráčích a týmech prostřednictvím jednoduchého a přehledného webového a mobilního rozhraní. Nový systém je určen i sportovním novinářům, kterým umožní psát zasvěcenější články a komentáře. Ostrý provoz byl spuštěn na vývojářské konferenci SAP TechEd && d-Code, která se uskutečnila 20. – 24. října v Las Vegas.

„Dostáváme se k cíli více než desetiletého projektu. Vždy jsme se snažili být průkopníky na poli digitálních technologií, protože si to naši studenti-sportovci a jejich fanoušci zaslouží,“ říká Ryan Craig, ředitel pro digitální média klubu Duke Athletics. „Těšíme se, že budeme moci širší komunitě okolo Blue Devils poskytnout možnost zkoumat naši historii a tradici v celé šíři a do nejmenšího detailu,“ doplňuje Ryan Craig.

Studenti programu MBA na obchodní škole Fuqua School of Business při Duke University ve spolupráci se společnostmi SAP a NTT Data vyvinuli unikátní vizuální rozhraní, které příznivcům Blue Devils umožní pracovat s historickými záznamy. Schopnost platformy SAP HANA zpracovávat data v operační paměti umožňuje téměř okamžitě získávat údaje o působení basketbalového týmu za desítky let z archivu sahajícího až do 30. let minulého století, který je pravděpodobně nejúplnějším archivem univerzitního sportovního klubu vůbec.

„Big Data revolučním způsobem mění způsob, jakým sportovní trenéři, hráči a týmy na celém světě pracují s historickými informacemi, analyzují výsledky a hledají způsoby, jak zdokonalit trénink a zlepšit výkonnost,“ říká Steve Peck, viceprezident společnosti SAP pro oblast médií, sportu a zábavy a dodává: „Díky možnostem platformy SAP HANA budou média i fanoušci Blue Devils mít nyní volný přístup k těmto informacím a budou moci podrobně studovat bohatou historii týmu a univerzity.“

Více informací najdete na www.sap.com, @sapnews nebo www.sap-tv.com.

Fotobanku společnosti SAP najdete zde: http://www.sap-tv.com/stockfootage/

O společnosti SAP

SAP, lídr trhu s aplikačním softwarem, pomáhá podnikům a organizacím všech oborů a velikostí lépe fungovat a dosahovat svých cílů. SAP umožňuje lidem a organizacím pracovat společně mnohem efektivněji a využívat podnikové informace tak, aby byli neustále před konkurencí. Přitom nezáleží na tom, zda je SAP využíván ve skladě nebo podnikové prodejně, na mobilních zařízeních nebo klasických počítačích, na pracovišti zákaznické podpory nebo v kanceláři představenstva. Aplikace a služby společnosti SAP pomáhají již více než 248 500 zákazníků dosahovat vyšších zisků, zajistit si udržitelný růst a přizpůsobovat se aktuálním potřebám. V České republice působí společnost od roku 1992 a dosud získala více než 1000 zákazníků z oblasti podniků, finančních institucí a organizací veřejné správy.