Visa Europe ocenila dvě domácí banky

Vítězství ve druhém ročníku Visa Awards si odnesla Česká spořitelna jako nejlepší vydavatel karet a ČSOB jako nejlepší přijímatelská banka. (TZ)

PRAHA, ČESKÁ REPUBLIKA, 4. listopadu 2014 – Den po státním svátku 29. října rozdávala platební asociace Visa Europe výroční ceny svým členským bankám ve dvou kategoriích – nejlepší Visa vydavatel (Best Issuer) a nejlepší Visa přijímatelská banka (Best Acquirer).

„Rozhodli jsme se v rámci České republiky ocenit skvělé výsledky a úspěchy našich členů – českých bank, se kterými dlouhodobě a intenzivně spolupracujeme při nahrazování hotovostních transakcí těmi bezhotovostními. Dobře si uvědomujeme, kolik práce,  úsilí a nadšení se za dosaženými výsledky skrývá. Především díky nejrůznějším iniciativám, jako bylo spuštění jednoho z prvních evropských projektů bezkontaktního a mobilního placení nebo projekt rozšiřování akceptační sítě, a otevřenému přístupu v oblasti karetních produktů a inovací je Visa Europe lídrem v zavádění moderních a inovativních technologií placení,“ řekl k udílení cen regionální manažer Visa Europe pro Českou republiku a Slovensko Marcel Gajdoš.

Kategorii Nejlepší vydavatel karet vyhrála Česká spořitelna za speciální nabídku s motivem zimních sportů, k níž patřila debetní karta Visa Classic. „Tato debetní karta je součástí účtu, který byl v době olympiády na rok zdarma. Za každou medaili, kterou přivezli čeští sportovci z olympijských her v Soči, jsme klientům přidali další měsíce zdarma: tři měsíce za zlato, dva za stříbro a jeden za bronz. Naši zákazníci měli o tuto kartu velký zájem a jsme rádi, že tento úspěšný projekt byl završen cenou Visa Awards,” uvedla Marie Hešnaurová z České spořitelny.

Nejlepší přijímatelskou bankou se stala ČSOB za projekt bezkontaktního placení ve výdejních a nápojových automatech. Tento projekt je určený lidem, kteří jsou zvyklí za zboží platit pomocí bezkontaktní platební karty. V současnosti lze takto platit ve vice než 200 automatech po celé České republice umístěných v různém prostředí – od veřejných institucí a škol, přes zdravotnická a sportovní zařízení, až po nádraží a letiště. „Podporujeme projekty, které jsou určitým způsobem netradiční a pokrokové, posouvají nás dopředu a zvyšují komfort našich zákazníků. Další projekty z oblasti moderních technologií již brzy představíme veřejnosti a je na co se těšit,“ dodal Roland Katona, jenž cenu převzal za ČSOB.

O asociaci Visa Europe

Visa Europe je asociace zabývající se platebními technologiemi, kterou vlastní a provozují členské banky a další poskytovatelé platebních služeb ve 37 zemích Evropy.

Visa Europe vyvíjí nejmodernější technologie a vytváří infrastrukturu umožňující elektronické platby milionům evropských zákazníků, podniků i vlád. Její členové nesou odpovědnost za vydávání karet, registraci prodejců a stanovování výše poplatků pro držitele karet a obchodníky.

Asociace Visa Europe poskytuje vysoko objemový a zároveň nízkonákladový obchodní model, který svým členům nabízí široké spektrum služeb. Přebytek jejích investic je znovu reinvestován do podnikání podniku a zároveň použit ke zhodnocení kapitálu a rezerv.

V Evropě je nyní vydáno 500 milionů karet Visa, přičemž každé euro z 6,50 eur je utraceno právě touto kartou. Téměř 80% objemu společnosti Visa Europe tvoří debetní karty. Do září loňského roku byly tímto typem karty utraceny 2 biliony eur, přičemž útraty v místech prodeje se zvedly o 8,5% na 1,4 bilionu eur. Roční útraty prostřednictvím online nakupování se poprvé vyšplhaly na 240 miliard eur, což je meziroční nárůst od 20%.

Asociace Visa Europe byla založena v roce 2004. Je nezávislá na organizaci Visa Inc. a má exkluzivní, nezrušitelnou a trvalou provozní licenci v rámci Evropy. Obě společnosti fungují s cílem zajistit bezchybné globální platby Visa. Jakožto specializovaný evropský platební systém dokáže Visa rychle a pružně reagovat na konkrétní požadavky evropských bank a jejich klientů – držitelů karet i obchodníků. Zároveň efektivně pomáhá naplňovat cíl Evropské komise tj. vytvoření skutečného vnitřního platebního trhu.

Více informací na www.visaeurope.cz