ELKO EP expanduje s „chytrými domy“ iNELS do jihovýchodní Asie

Holešov, 12. listopadu 2014 – Česká společnost ELKO EP prezentuje svoji produkci pro „chytré domy“ iNELS Smart Home Solutions v nově vybaveném showroomu v Hanoji. Ve spolupráci s vietnamským partnerem představuje zákazníkům komplexní nabídku inteligentní elektroinstalace – drátové i bezdrátové varianty. (TZ)

Podle Jiřího Konečného, jednatele společnosti ELKO EP, je Vietnam dynamicky se rozvíjející zemí s velkým obchodním potenciálem a možností další expanze v regionu jihovýchodní Asie. ELKO EP exportuje inteligentní elektroinstalaci iNELS pro „chytré domy“ do téměř
70 zemí po celém světě.

Důvodem, proč se systém iNELS prosadil i na vietnamském, je komplexní řešení – kromě standardního řízení osvětlení, chlazení či žaluzií zahrnuje také správa multimédií, přičemž v každé situaci je pro ovládání celé vily či apartmánu potřeba pouze jeden ovladač – chytrý telefon, tablet nebo gyroskopická myš.

V hanojském showroomu je ze systému iNELS ovládáno veškeré osvětlení (LED bodovky, jednobarevné a RGB světelné pásky), závěsy, scény aj. Důraz je kladen na audio/video, zákazníci mohou naplno okusit funkce multimediálního serveru iNELS Multimedia, který mění televizi na zásadní prvek celého prostoru. Na televizní obrazovce je nejen přehráván stream filmů a hudby z centrálního úložiště dat, ale je využívána také pro ovládání všech dalších funkcí systému. V showroomu má své místo také bezdrátová varianta iNELS RF Control.

Návštěvníci si mohou mimo jiné vyzkoušet ovládání osvětlení, vytápění, žaluzií, domácích spotřebičů, zabezpečovacího systému, audia, videa a dalších technologií jako dveřní hlásky či meteostanice.

 ELKO EP patří mezi nejvýznamnější evropské hráče v oboru domovních i průmyslových elektroinstalací a inteligentních elektroinstalací pro domy iNELS Smart Home Solutions. Tato ryze česká společnost zaměstnává v současnosti více než 240 zaměstnanců. Společnost exportuje do
66 zemí světa a má sedm zahraničních poboček. V roce 2013 dosáhl obrat společnosti 375 milionů korun. Společnost ELKO EP se stala Firmou roku 2012 ve Zlínském kraji. Více informací naleznete na webových stránkách www.elkoep.cz a www.inels.cz.