MAFRA připravila k listopadovému výročí dárek: archivní výtisky novin v digitální čtečce zdarma

Čtenáři iDNES.cz a MF DNES dostanou od vydavatelství MAFRA k listopadovému výročí dárek. V digitální čtečce novin najdou výtisky od 10. listopadu 1989 až do 30. prosince 1989, a to zcela zdarma. Navíc portál iDNES.cz se pokusil vrátit v čase o čtvrtstoletí zpátky a už od soboty nabídne čtenářům zcela unikátní obsah, doplněný dobovými fotografiemi a vědomostními kvízy. Listovat historií budou moct čtenáři i prostřednictvím nedávno spuštěné inovované digitální čtečky. (TZ)

Redaktoři ze Zpráv připravili vědomostní kvíz a také rozhovor s jedním z aktérů listopadu 1989 Michalem Horáčkem. Magazíny se ohlédly za nákupem nábytku a cestováním a uskutečnily i unikátní přeměnu. Redaktorky z OnaDnes.cz nalíčily a oblékly modelku tak, aby vypadala jako ženy před 25 lety. Videotým připravil několik dobových obrazových materiálů, jako třeba televizní Receptář prima nápadů, čím se platilo před rokem 1989 a jaké uniformy tehdy nosili policisté.

„Portál iDNES.cz se chtěl netradičně vrátit do doby před 25 lety. Nejen vzpomínat na revoluční den, ale podívat se i na pár dnů předtím. Prostě pokusit se udělat sondu do tehdejšího života. Snad se nám to aspoň trochu podařilo,“ říká šéfredaktor iDNES.cz Ondřej Tolar. „Na webu se budou objevovat první texty už o víkendu, ale vše vyvrcholí překvapením až v pondělí 17. listopadu, je však nutné přijít přímo v pondělí na stránky iDNES.cz.,“ doplňuje Tolar.