NETGEAR uvádí na trh nejrychlejší mobilní přístupový bod

Praha, 19. listopadu 2014 — Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, dnes uvádí na český a slovenský trh nejvýkonnější mobilní přístupový bod AirCard 785. (TZ)

Mobilní operátoři v posledních měsících výrazně pokročili s rozšiřováním dostupnosti nejrychlejšího současného mobilního internetu čtvrté generace, označovaného zkratkou 4G či LTE, který podporuje rychlost až 172,8 Mb/s při stahování, resp. 57,6 Mb/s při odesílání dat. Počet zařízení, které zvládnou v síti LTE komunikovat, se ale zvyšuje mnohem pomaleji, než postupuje pokrytí LTE.

Mobilní přístupový bod NETGEAR AirCard 785 nabízí možnost využít rychlost a pokrytí LTE sítě i uživatelům, kteří dosud nevlastní žádné zařízení kompatibilní s technologií LTE. Dokáže se připojit k dostupné LTE síti a zpřístupnit její datový tok pro protokol 802.11 b/g/n, tedy běžné Wi-Fi vysílání s rychlostí až 300 Mb/s, s nímž dokáže pracovat většina současných mobilních zařízení. Kdekoli v dosahu LTE sítě lze tedy s AirCard 785 využívat nejrychlejší možné připojení k mobilnímu internetu prostřednictvím běžné Wi-Fi sítě – stačí do přístroje vložit micro SIM kartu jakéhokoli mobilního operátora, který ve své síti nabízí připojení LTE. NETGEAR AirCard 785 je navíc zpětně kompatibilní s mobilními sítěmi třetí (3G) a nižší generace, takže připojení k internetu nabídne i v místech, kam zatím ještě nedosáhl signál LTE sítě.

NETGEAR AirCard 785 obsahuje výkonný vestavěný lithium-iontový (Li-Ion) akumulátor, který zajistí provoz přístroje mimo dosah elektrické sítě po dobu až 10 hodin*. V pohotovostním režimu vydrží toto malé a kompaktní zařízení s rozměry 110 × 69 × 16,6 milimetrů a hmotností 127 gramů až 300 hodin, nabíjet jej pak lze běžným síťovým adaptérem nebo micro USB kabelem; obojí je součástí prodejního balení. Mobilní přístupový bod dokáže pracovat ve dvou frekvenčních pásmech 2,4 GHz a 5 GHz a navíc v jednom okamžiku poskytne připojení až pro 15 souběžně pracujících Wi-Fi zařízení. Připojení k přístroji je snadné a rychlé díky podpoře technologie WPS, lze samozřejmě využít i manuální režim a přihlašovací jméno i heslo zadat ručně.

Pro neustálý přehled o připojení k síti a vybraných nastaveních provedených přes webové administrační rozhraní, které nabízí i české a slovenské prostředí, obsahuje mobilní přístupový bod AirCard 785 přehledný barevný displej s úhlopříčkou 4,5 cm. Zobrazuje mj. sílu signálu mobilní sítě, stav nabití akumulátoru, přihlašovací údaje k vlastní Wi-Fi síti, počet připojených zařízení či množství přenesených dat. Na těle přístroje lze rovněž najít jeden micro USB a dva anténní porty, navigační a napájecí tlačítka a stavovou LED diodu.

„Pokrytí mobilních sítí čtvrté generace sice raketově roste, většina uživatelů ovšem dosud nevlastní kompatibilní přístroj, aby jejich rychlost dokázala využít,“ řekl Piotr Dudek, regionální ředitel společnosti NETGEAR pro region střední a východní Evropy. „Díky mobilnímu přístupovému bodu AirCard 785 se mohou uživatelé připojovat k nejrychlejšímu mobilnímu internetu z jakéhokoli Wi-Fi zařízení, být kdekoli a během celého dne online bez závislosti na elektrické zásuvce a vyhnout se vysokým investicím do specializovaných mobilních zařízení podporujících sítě LTE.“

 

Uživatelé přístupového bodu AirCard 785 si mohou rovněž stáhnout mobilní aplikaci NETGEAR AirCard a sledovat díky ní ve svých smartphonech a tabletech informace o LTE připojení, mobilní síti a další nastavení. Aplikace je k dispozici na portálech Apple iTunes, Google Play a Amazon Appstore.

Klíčové funkce – NETGEAR AirCard 785

  • Podpora mobilních sítí 4G LTE / 3G / 2G.
  • Souběžný provoz ve dvou frekvenčních pásmech.
  • Měření objemu přenesených dat.
  • Samostatná mobilní aplikace NETGEAR AirCard.
  • Až deset hodin výdrže vestavěného akumulátoru.
  • Možnost připojení až 15 samostatných Wi-Fi přístrojů.
  • Barevný 4,5cm LCD displej.
  • Wi-Fi síť pro návštěvníky.
  • Multi-jazykové administrační rozhraní.

Cena a dostupnost

Mobilní přístupový bod NETGEAR AirCard 785 bude možné koupit v nejbližších dnech v síti všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu 4 200 Kč, resp. 150 €.

Více informací

Více informací o mobilním přístupovém bodu NETGEAR AirCard 785 je k dispozici na webu www.netgear.com/ac785.

O společnosti NETGEAR

Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání. Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 45 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 39 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgear.cz, případně www.netgear.com. Sledujte společnost NETGEAR na twitter.com/NETGEAR a www.facebook.com/NETGEAR.