OKIN BPS přijme v roce 2015 až 500 nových zaměstnanců, uspět mohou i uchazeči ze zahraničí

Ostrava, 20. listopadu 2014 – OKIN BPS, divize skupiny OKIN GROUP a jeden z největších globálních poskytovatelů služeb v oblasti podnikových procesů, plánuje v následujícím roce přijmout do svého delivery centra v Ostravě téměř 500 specialistů z oblasti podpory zákazníků a telekomunikačních služeb. Kromě angličtiny, kterou ovládají všichni zaměstnanci této divize, bude u budoucích uchazečů preferována znalost i dalších světových jazyků. Proto zde mohou najít uplatnění i uchazeči ze zahraničí. V současné době je mezi zaměstnanci divize OKIN BPS celkem 16 % cizinců z 28 zemí světa. (TZ)

„K dnešnímu dni u nás pracuje 135 cizinců z celkového počtu 970 zaměstnanců. Vzhledem k našim dvěma delivery centrům, která sídlí v Ostravě, se nejčastěji jedná o občany Slovenska, Polska, Ukrajiny a Maďarska. Mimo to však u nás působí rovněž specialisté z Itálie, Španělska, Portugalska, Velké Británie, USA, Austrálie či z exotičtějších zemí, jako jsou Kongo, Maroko, Egypt, Guinea nebo Filipíny,“ uvádí Vladimír Bláha, vedoucí oddělení Recruitment, OKIN BPS, a dodává: „Zahraniční kolegové jsou u nás vítáni. Vážíme si jejich jazykových i odborných znalostí, proto je oslovujeme formou pravidelné inzerce na pracovních serverech a sociálních sítích a často se účastníme zahraničních i tuzemských pracovních veletrhů.“

Cizinci se v OKIN BPS cítí dobře především díky mezinárodnímu a multikulturnímu pracovnímu prostředí, v němž je základním firemním komunikačním jazykem angličtina. Uchazeči o technické pozice ocení nejmodernější zázemí a kvalitní profesní a vzdělávací systém, v jehož rámci mohou absolvovat tréninky a školení na technologie CISCO, JUNIPER a další, s následnou certifikací placenou společností. S jejich pomocí si mohou rozšiřovat specializaci a zvyšovat své šance na kariérní postup. Přestože znalost českého jazyka není vyžadována, pro zájemce o její osvojení jsou připraveny kurzy češtiny.

V současné době je v obou delivery centrech v budovách Orchard a Nordica otevřeno šest jazykových kurzů, které navštěvuje přes 30 cizinců. Zahraniční zaměstnanci OKIN BPS se také mohou účastnit školení projektového řízení či dalších jazykových kurzů. „Zaměstnancům, kteří k nám přicházejí ze zahraničí, se v prvních měsících snažíme pomoci jak se zajištěním ubytování, tak i s asistencí při vyřizování potřebné dokumentace, návštěvě lékaře či banky,“ podotýká Bláha.

Uchazeči ze zahraničí mají největší šanci uspět u pozic, jako jsou Project Coordinator, Customer Service Representative nebo Network Engineer, ve kterých mohou využít své jazykové znalosti. Pro tyto pozice je obvykle vyžadována francouzština, němčina, italština, nizozemština, ale i jazyky států ze severní Evropy.

„Naši zahraniční kolegové bez problémů plynně hovoří třemi i čtyřmi světovými jazyky. To je obrovská výhoda nejen pro úroveň servisu, který poskytujeme, ale zároveň se tím pro ně zvyšuje i možnost uplatnění v rámci různých týmů, které jsou dedikovány pro jednotlivé regiony,“ uzavírá Bláha.

O společnosti OKIN GROUP, a. s.

OKIN GROUP je přední globální dodavatel efektivních řešení na míru pro podniky ve střední a východní Evropě i v dalších regionech. Na českém trhu působí od roku 1993 a má více než 2000 zaměstnanců. Mezi nejdůležitější značky skupiny patří OKIN BPS a OKIN FACILITY.

www.okin.eu

 

OKIN BPS patří mezi největší globální poskytovatele business process services (BPS) v České republice. Jejím hlavním klientem je jedna z největších světových telekomunikačních společností Verizon Enterprise Solutions, které OKIN BPS poskytuje své služby ze dvou ostravských a jednoho pražského centra. Záběr dodávaných služeb zahrnuje celý životní cyklus dodávky, od podpory prodeje, technologického návrhu řešení, plánování páteřních sítí a konzultační činnosti, přes ověřování, zpracování a kompletaci objednávek, projektové řízení či nastavování a programování koncových zařízení až po služby zákaznické, administrativní a technické podpory. OKIN BPS standardně podporuje všechny své zákazníky v pěti jazycích (angličtina, němčina, francouzština, italština a španělština) a v šesti dalších dle aktuálních požadavků na území Evropy, Blízkého východu a Afriky.

www.okinbps.com