Kartový systém FollowMe pro chytré multifunkce OKI

Nové řešení pro firemní tisk od společnosti Ringdale pro multifunkční tiskárny OKI s otevřenou platformou sXP. (TZ)

Kartový systém FollowMe Embedded je k dispozici pro multifunkční tiskárny OKI řad MC700, MB700 a ES94x5 s platformou Smart Extendable Platform (sXP). Řešení poskytuje uživatelské rozhraní pro zabezpečený tisk, řízení práv tisku jednotlivých uživatelů i přiřazování nákladů na tisk. Ovládání je možné přímo z řídicího panelu multifunkčních tiskáren.

„Klient řešení FollowMe Embedded je použitelný v multifunkčních zařízeních OKI s otevřenou platformou sXP. Přímo z ovládacího panelu tiskáren v podobě zabudovaného tabletu je tak k dispozici plné řízení tisku, kopírování, skenování, faxování a dalších funkcí,“ říká Ján Ftáčnik, technický ředitel OKI. Kromě výhod, jako jsou „roaming“ tisku (tj. možnost volit výstupní zařízení mezi dostupnými tiskárnami přiložením karty), získávají firmy způsob, jak sledovat a snižovat náklady na tisk, chránit cenná data a optimalizovat tiskové úlohy například pomocí pravidel pro určení tiskáren, na nichž je možno vytisknout konkrétní tiskovou úlohu. Například velké soubory je dle typického nastavení možno tisknout jen na vysokokapacitních tiskárnách s nižšími náklady na provoz.

Řešení FollowMe obsahuje komplexní nástroj pro sledování a reportování, což umožňuje získat přesný obraz o nákladech a činnostech ve vztahu k jednotlivým uživatelům, tiskovým zařízením nebo oddělením. Vestavěné funkce pro účtování umožní organizacím rozúčtovat tiskové náklady svým klientům či oddělením, přičemž veškerá činnost je zaznamenána a přiřazována jednotlivým účtům.

-konec-

O společnosti Ringdale

Společnost Ringdale vyvinula řešení FollowMe a technologie pro „roaming“ tisku v roce 1997 a více než tři desetiletí patří k předním inovátorům v oboru. Má pobočky v USA, Velké Británii, Japonsku a Singapuru a silnou síť partnerů. Ringdale spolupracuje s předními světovými výrobci tiskáren včetně společností Canon, Hewlett-Packard, Lexmark, Konica Minolta, Kyocera Mita, Oce, OKI, Ricoh, Sharp, Toshiba a Xerox.

O společnosti OKI

Oki Systems (Czech and Slovak) patří v České republice a na Slovensku s obratem 529 milionů korun mezi lídry v oblasti rychlého kancelářského tisku. Pro více informací navštivte tiskové centrum.

OKI Europe je divize OKI Data Corporation, globální B2B organizace zaměřené na profesionální
in-house tisk a služby. Společnost patří mezi největší evropské dodavatele tiskových zařízení
18z hlediska obratu i počtu prodaných kusů. Kromě tiskáren a multifunkčních zařízení OKI nabízí služby pro optimalizaci tisku a oběhu dokumentů. OKI Europe zaměstnává přibližně 1 100 lidí ve 21 lokalitách v 60 zemích regionu EMEA. OKI Data Corporation je pobočkou Oki Electric Industry, od roku 1881 prvního japonského výrobce telekomunikačních zařízení. Více na www.okieurope.com.