Fujitsu představuje všestranný tablet pro produktivní byznys

Praha, 25. listopadu 2014 – Společnost Fujitsu představila nový, desetipalcový tablet s názvem FUJITSU STYLISTIC Q555. Je ideální pro zaměstnance firem a úřadů, kteří kladou zásadní důraz na mobilitu. Tablet byl navržen pro prostředí Windows 8 nebo 8.1 a může se pochlubit jasným, antireflexním displejem WUXGA, mimořádně dlouhou výdrží baterie, možností připojení klávesnice, zabezpečením na firemní úrovni a nejmodernější konektivitu. (TZ)

„Společnost Fujitsu úzce spolupracovala s firemními zákazníky po celém světě, aby zajistila, že nový tablet FUJITSU STYLISTIC Q555 se stane ideálním zařízením pro mobilizované role. Tablet byl vyvinut na základě extrémně vysokých standardů a jeho jasný, antireflexní displej WUXGA podporuje ovládání dotykem i pomocí pera,“ říká Jörg Hartmann, viceprezident Fujitsu International Business. „Možnost připojení klávesnice, zabezpečení na firemní úrovni, nejmodernější konektivita a držák umožňují uživatelům plnit úkoly, ať už jsou na cestách nebo na téměř jakémkoli pracovišti.“

Přinášet lidem nové možnosti je jedním ze základů vize inteligentní společnosti zaměřené na člověka, kterou Fujitsu vyznává. Uvedením nového přístroje na trh nyní maximalizuje potenciál mobilních zařízení jako osobní technologické platformy. S rychlým vzestupem tabletů mají firmy obrovskou příležitost využít tuto technologii ke zlepšení kreativity a produktivity svých zaměstnanců. Fujitsu úzce spolupracuje se zákazníky na celém světě, aby mohla analyzovat a pochopit různé specifické pracovní role uživatelů a zaručit, že všestranné zařízení typu STYLISTIC Q555 co nejlépe vyhoví jejich potřebám.

STYLISTIC Q555 nabízí dokonalou rovnováhu mobility a produktivity. Je navržen tak, aby umožňoval celodenní mobilní práci odkudkoli bez nutnosti připojení externího napájecího zdroje. Antireflexní dotykový displej se snadno používá dokonce i v přímém slunečním světle. Lehký tablet o hmotnosti 655 g má dotykovou obrazovku, která je odolná proti poškrábání při každodenním práci.

Univerzální zařízení 2 v 1 se může připojit kdykoli a kdekoli s pomocí doplňkové konektivity 4G/LTE a je vybaveno zabezpečením na firemní úrovni, včetně čtečky chytrých karet i nápadité autentizace uživatelů pomocí bezkontaktních chytrých karet založené na doplňkové technologii NFC (near field communication, bezdrátová komunikace na malé vzdálenosti), a obsahuje také doplňkovou čtečku otisků prstů a šifrované disky SSD. Fyzickou bezpečnost a snadné ovládání ve všech situacích zajišťují doplňkový pásek na ruku, popruh přes rameno či držák VESA, a ve spojení s klávesnicí a úchytem se tablet mění v běžný stolní počítač.

Podrobné údaje o parametrech zařízení STYLISTIC Q555

  • 25,7centimetrový (10,1palcový) jasný antireflexní displej WUXGA s tvrzeným sklem
  • Čtyřjádrový procesor Intel® Atom™ Z3795
  • Dvojitý digitizér s podporou ovládání pomocí pera nebo prstů pro bezpečný podpis
  • Bezpečnostní funkce zahrnující čtečku chytrých karet, snímač otisků prstů a šifrované pevné disky
  • Až 128 GB úložiště eMMC
  • 4G/LTE nebo 3G/UMTS a také doplňková možnost NFC
  • Provoz na baterii až 10 hodin
  • Doplňková klávesnice nebo držák a doplňkový pásek na ruku, popruh přes rameno, držák VESA

Ceny a dostupnost

Tablet FUJITSU STYLISTIC Q555 bude dostupný od prosince 2014 v Evropě, na Blízkém východě, v Indii a v Africe. Ceny se liší podle konfigurace.

O společnosti Fujitsu

Fujitsu patří mezi největší japonské společnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT), která nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Přes 162 tisíc zaměstnanců Fujitsu obsluhuje zákazníky ve více než 100 zemích světa. Společně se svými zákazníky přispívá Fujitsu svými dlouholetými zkušenostmi a znalostmi k vytváření lepší budoucnosti světové společnosti. Konsolidované tržby společnosti Fujitsu Limited (TSE:6702) za poslední fiskální období dosáhly výše 46 miliard USD (k 31. březnu 2014).

Další informace naleznete na webu http://www.fujitsu.com.

O společnosti Fujitsu v České republice a na Slovensku

Společnost Fujitsu je součástí globální skupiny Fujitsu Limited. Společnost vznikla v roce 2009 odkoupením 50% podílu společnosti Siemens ve společném podniku Fujitsu – Siemens. V České a Slovenské republice společnost nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb, včetně koncepce dynamických infrastruktur (cloud computing). K jejím klientům se řadí největší společnosti a instituce, pro které zajišťuje správu datových center, infrastrukturu a infrastrukturu jako službu (IaaS). Pro střední, malé firmy a jednotlivce zajišťuje servis prostřednictvím sítě svých obchodních partnerů. Fujitsu zaměstnává v ČR a SR více než 100 lidí.

Další informace o společnosti Fujitsu najdete na webu http://www.fujitsu.cz.