eReading.cz vybavil 4. generaci e-čteček Androidem, novou aplikací na noviny a eVýpůjčkami zdarma

Nová e-čtečka portálu eReading.cz 4 Touch Light s OS Android, dotykovým a podsvíceným e-ink displejem přináší exkluzivně novou aplikaci pro offline čtení novin a možnost bezplatného půjčování e-knih z českých knihoven. (TZ)

Do ČR přichází 4. generace e-inkové čtečky českého portálu eReading.cz. Kombinuje nejlepší zobrazovací technologie dostupné na trhu (e-ink Pearl HD displej s rozlišením 1024 x 758 bodů) s podsvícením a velmi žádaným dotykovým ovládáním.

Android OS a nová aplikace „eNoviny“

Zásadní změnou je použití operačního systému Android, který v porovnání s předchozími modely čteček portálu eReading.cz podstatně zvyšuje stabilitu a rychlost.

”Pro zákazníky eReading.cz se snažíme držet technologickou úroveň služeb srovnatelnou se světovými hráči. Naučili jsme se vytvářet konkurenceschopnou nabídku za promile finančních nákladů proti velkým gigantům, které v případě unikátní aplikace pro čtení novin i předbíháme,” uvedl Martin Lipert, spoluzakladatel portálu eReading.cz.

Pro novou čtečku eReading.cz vyvinul exkluzivní aplikaci, která do svého prostředí stahuje novinové články od předních českých vydavatelů (např. iDNES, E15, ČTK a další). Obsah novin se do čtečky stahuje přes Wi-Fi připojení. Uživatelé tak mohou číst noviny pohodlně off-line např. na cestě do práce. Všechny články jsou ve čtečce uloženy, a čtenáři se tak k nim mohou libovolně vracet.

“Český čtenář dostává do rukou aplikaci eNoviny, která stahuje novinové články napříč vydavateli do jednoho prostředí. Takovou službu nemají k dispozici ani zákazníci největšího e-shopu světa – Amazon.com,” dodává Martin Lipert.

Výpůjčky elektronických knih zdarma

Uživatelé, kteří většinu knih přečtou pouze jednou, uvítají letos nově představenou službu eVýpůjek. Podporuje ji portál www.eReading.cz a již desítky českých knihoven eVýpůjčky poskytují v rámci svých služeb zdarma.

Službu eVýpůjček spustila jako první s portálem eReading.cz Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích a získala za ni ocenění Knihovna roku 2014.

Cena čtečky činí 3499 korun vč. DP

Více informací o čteče naleznete na:

http://www.ereading.cz/cs/ereading-cz-4-touch-light-ctecka-e-knih.

Základní technické parametry:

– 6″ e-ink displej HD Pearl (1 024 x 758) s podsvícením a dotykovým ovládáním

– PDF reflow (přizpůsobení textu dle velikosti na displeji – není u čteček Kindle)

– Android OS 4.2.2

– Wi-Fi

– 1 GHz CPU, 512 MB RAM

– Interní paměť 4 GB (2 GB systém)

– MicroSD card do 32 GB

– Baterie 2 000 mAh

– Micro USB (pro nabíjení i nahrávání obsahu)

– Rozměry 168 x 118 x 9 mm
– Váha 195 g