Sophos rozšiřuje bezpečnostní portfolio pro prostředí cloudu o ochranu serverů

Praha – 3. prosince 2014 – Společnost Sophos představila vysoce výkonné řešení ochrany před malwarem, které je určené přímo pro servery – Sophos Cloud Server Protection. Novinka rozšiřuje integrované řešení Sophos Cloud, ze kterého se tak stává  komplexní bezpečnostní platforma umožňující ochranu stolních počítačů, notebooků, mobilních telefonů, tabletů a nyní i serverů. Současně je také  platformou, která se může pochlubit nejúčinnější a nejsnáze použitelnou správou zabezpečení podnikového prostředí. (TZ)

Servery ukládají velké množství citlivých informací, a proto se staly populárním cílem kybernetických zločinců. Doposud je administrátoři mohli  zabezpečit dvěma základními způsoby – použitím desktopového bezpečnostního softwaru nebo komplexními, ale cenově nákladnějšími serverovými bezpečnostními nástroji. Pravděpodobně z tohoto důvodu vyjádřily dvě třetiny IT specialistů dotázaných portálem Spiceworks vážné, nebo dokonce velmi vážné obavy, které se týkají složitosti pochopení, nastavení a správy serverového bezpečnostního software.

Nové řešení Sophos Cloud Server Protection zajišťuje ochranu proti malwaru, prevenci proti narušení u hostitele i webovou bezpečnost. Řešení navíc poskytuje i přesný přehled o aktuálním stavu všech spravovaných serverů prostřednictvím jednoduchého webového rozhraní. Novinka společnosti Sophos je také jediným bezpečnostním produktem pro servery, který umožňuje nepřetržité sledování serverového prostředí, průběžnou detekci nových aplikací a inteligentní přizpůsobování bezpečnostních politik. To vše s cílem zajistit maximálně efektivní provoz.

„Pokud přirovnáme kompromitaci desktopu ke krádeži peněženky, je  průnik do serveru srovnatelný s vyloupením banky,“ říká Bill Lucchini, hlavní viceprezident a generální manažer divize Sophos Cloud. „Dnešní  firmy a organizace potřebují nejmodernější ochranu. Díky Sophos Cloud Server Protection mohou přetížení IT pracovníci zabezpečit serverová prostředí pomocí inovativního, vysoce výkonného a snadno spravovaného řešení.“

Spojte se se společností Sophos

Prostřednictvím kanálu Twitter

Prostřednictvím sítě LinkedIn

Prostřednictvím sítě Facebook

Prostřednictvím Google+

Prostřednictvím portálu Spiceworks

Prostřednictvím kanálu na YouTube

Prostřednictvím blogů společnosti Sophos

Prostřednictvím zpravodajství na Naked Security News

O společnosti Sophos

Již více než 100 milionů uživatelů ze 150 zemí se spoléhá na komplexní bezpečnostní řešení společnosti Sophos jako na nejlepší možnou ochranu před pokročilými hrozbami i ztrátou dat. Společnost Sophos nabízí jednoduše implementovatelné, spravovatelné a použitelné služby síťové bezpečnosti, zabezpečení koncových bodů, webových prezentací, elektronické pošty i mobilních zařízení. To vše za podpory globální sítě pro zkoumání hrozeb SophosLabs.

Společnost Sophos sídlí v americkém Bostonu a v britském Oxfordu. Více informací o společnosti naleznete na adrese www.sophos.com.